Mamici din Iasi ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Coli asta e destul de pacatos.
Dupa ce termini tratamentul,obligatoriu trebuie sa-i repeti urocultura,sa vezi daca e in regula.
Multa sanatate lui Iustin si pupici!

Daca-i vorba de ideile lui Mihnea,pot sa ma insir cit o zi de post:
spre ex.:
- eu sint doamna Biz si el e domnul Bizatunci cind ne jucam in cortul confectionat din paturi si perne;
- seara vrea sa doarma in ciorapii lungi cu care a fost la gradinita,iar dimineata vrea sa mearga la gradi in pijamale;
- "il maninca puricii" cind transpira;
- cind ne jucam de-a doctorul singurul loc in care-i place sa faca injectie este burta;
- cind face baie si ma duc sa aduc un prosop,iese din cada si fuge in pielea goala prin toata casa;
- face mincare si isi cara toate cratitele la el in camera pe pat,apoi vine zdranganind cu o lingura intr-un ibric si spune:"ia gusta ce pireu bun am facut".

- PS Azi(vineri) si-a luat la gradinitza o geanta rosie de dama,in care si-a indesat stecopsul(adica stetoscopul)ca sa o consulte pe iubita lui Maria!
...ar fi asa de multe de povestit si imi pare rau ca nu am reusit sa tin un jurnal,dar timpul nu-mi ajunge niciodata.
Aseara cind veneam de la gradinitza amindoi tinindu-ne de mina,mi-a sarutat mina si a zis "mami,mai eti tzupaata pe mine"?(eram supara acum vreo doua zile,fiindca a vorbit urit la gradi).Cum sa nu ma topesc,chiar daca uneori imi vine sa ma urc pe pereti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Elena ,multa sanatate Ericai!
Ce-i pui in nasuc?
Lui Mihnea i-a mers bine cu Colargol,1 picatura de 2 ori pe zi.
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

Cristina, ii pun spray nazal Humex (la recomandarea pediatrei) si ser fiziologic. Cred ca ii erupe si cel de-al treilea dinte, de-aia e asa mirita, fara pofta de mincare si doarme putin ziua.
Am ris de m-am prapadit de nazbitiosul de Mihnea. Mai scrie aici si salveaza-ti undeva in computer. Cind ai timp, scoate la imprimanta si pastreaza foile. Si uite-asa, jurnalul.

www.ofoto.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=633450517105&page=1&sort_order=0" target="_blank">Album Erica noiembrie si octombrie
Elena si Erica (6.februarie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna fetelor!
Perluta de-a Catalinei ,ieri cand coboram scarile.

Catalina: Mami scarile astea sant bolnave!
Mami:De ce crezi asta Catalina?
Catalina: Pe scarile astea le doare capul!
Mami contrariata: Cum mama!? De ce?!
Catalina:Pentru-ca mergem noi pe capul lor si le doare!



Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:


Simpatica foc !Auzi le doare capul ....hihi!
de la Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Mai, mai, ce copii dragalasi aveti! Citesc si ma minunez cate perlute scot! Sa va traiasca si sa va bucurati in fiecare clipa de ei!

Carmen si Iustin(5 iunie 2004)
Album IUSTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor, a nins! E superb si imi da o stare de buna dispozitie ninsoarea asta!!! Abia astept sa scot copilasii cu saniuta, sa ne batem cu zapada, sa impodobim bradul si sa vina mosul.
Ieri am fost in Metro si era atmosfera de sarbatoare, caci au aparut braduti, globulete, ghirlande, felicitari, etc...
Va pup si o saptamana buna de la noi,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Eu am facut facultatea in Iasi, nu ma primiti si pe mine?

paula2003 & alexandra
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Heii,Paula bine ai venit si la mamici din Iasi!
Cum sa nu te primim?
Daca vrei sa-ti aduci aminte de locurile studentiei,iti povestim noi si poate iti mai alinam dorul de Iasi!
Ti-am lasat mesaj la "adunarea moldoveni"unde ne gasesti pe toti!
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Gabi,ai gasit blanita artificiala?Daca iti ramina ceva resturi ma inscriu pe lista,pentru niste urechi si o codita de iepuras!
Platesc bine!
Ai gasit ceva la oferta in Metro?
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput