Ai uitat ca sunt PLOIESTEANCA, revolutionara? (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Stinu,

Nu stiam de desfiintarea sc 20.Acum vreo 10-15 ani erau puzderie de copii.Invatam in trei schimburi ,ba chiar ajunsesem cu niste clase sa facem naveta la sc.3 .Cred ca e si ptr ca acum a scazut natalitatea si le face "concurenta" cealalta sc noua din 9 Mai.Nu stiu cum se numeste !

Prof de geografie Boloanga ,pe care l-ai avut,e sotul fostei mele prof de fr de la gen.Era de treaba ?Ca asa ca, vecin ,asa parea!

De Negoiescu stiam ca dupa niste ani, s-a mutat la Sc de muzica.M-am intalnit cu el si mi-a povestit f. mandru.Avea si de ce :altul era nivelul !Dar nici cu mine ;din Vest, nu i-a fost rusine la olimpiade...

Oricum iti multumesc mult de vesti !

Va prezint ,cu ceva intarziere, de cand am intrat pe forum,"mica" mea familie.Aveti imagini si de la "comuniunea" lui Diane-fata mea cea mare.La catolici se imbraca in alb si iau atunci, ptr prima oara,anafura si se impartasesc.

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Uitasem :pentru a intelege ceva din poze tr sa precizez (credeam ca o facusem deja)ca am trei fete,ca in poveste: Diane 9 ani si jumatate
Adeline 5 ani
Héloise 2 ani si jumatate
Nu am pierdut timpul ,nu-i asa ?
Sunt mandria mea si cea mai mare realizare in acesti 11 ani de casatorie ! !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

gabgabriela eu am stat in 64, la et 6. 65 cred ca era chiar in spatele blocului meu... ai avut un vecin la et. 2 Cadar, care s-a mutat in C-ta? si o fata Dana...si nu mai stiu cum care statea tot pe la et. inferioare?
Intr-adevar, in sc. gen era Tanase la desen. Am luat 9 la el la cercul lui Itten...ce greu a fost. Ti-ai luat vreo linie la buricele degetelor? Eu nu.
Diriginta mi-a fost d-na Andrei iar matematica am facut-o cu sotul ei. De franceza, sincera sa fiu nu-mi aduc aminte nici de limba si nici de profesoara... dar sigur nu Boloanga. Istoria cu dragutzul domn Mircea Stan care s-a inrosit de mama focului cand mi-a prins un biletzel in care faceam misto impreuna cu colegele de Cornelius Sula (abia asteptam sa auzim cum pronunta)
...ei, daca incep sa imi aduc aminte acum de scoala generala, realizez ca nu foarte multe si atunci constientizez ca am imbatranit...cu toate ca nu ma simt.
N-am mai fost in scoala de cand am terminat...acum locuiesc in sud. Tot mi-am propus sa intru pe acolo dar probabil ca n-a venit momentul sa o fac ...

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by Otilia

Eu eram la G...


"La beauté est une demi-faveur des dieux, l’intelligence en est une entière."



Ai fost cumva colega cu Kita (Catalin Saulea)?



Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by gabgabriela

Stinu,

Nu stiam de desfiintarea sc 20.Acum vreo 10-15 ani erau puzderie de copii.Invatam in trei schimburi ,ba chiar ajunsesem cu niste clase sa facem naveta la sc.3 .Cred ca e si ptr ca acum a scazut natalitatea si le face "concurenta" cealalta sc noua din 9 Mai.Nu stiu cum se numeste !

Prof de geografie Boloanga ,pe care l-ai avut,e sotul fostei mele prof de fr de la gen.Era de treaba ?Ca asa ca, vecin ,asa parea!

De Negoiescu stiam ca dupa niste ani, s-a mutat la Sc de muzica.M-am intalnit cu el si mi-a povestit f. mandru.Avea si de ce :altul era nivelul !Dar nici cu mine ;din Vest, nu i-a fost rusine la olimpiade...

Oricum iti multumesc mult de vesti !

Va prezint ,cu ceva intarziere, de cand am intrat pe forum,"mica" mea familie.Aveti imagini si de la "comuniunea" lui Diane-fata mea cea mare.La catolici se imbraca in alb si iau atunci, ptr prima oara,anafura si se impartasesc.

Numai bine!

Gabriela ,da Boloanga era foarte de treaba si acum imi face placere cand ma gandesc la orele lui .
Sa iti traiasca printesele !
Si eu mai vreau inca un copil desi sunt constienta ca va fi si mai greu .
Andreea nu mi-ai spus unde exact in sud stai ca poate ne vedem desi eu vin destul de rar la Ploiesti ,sotul mai des .
Weekend placut !
Daniella e scump foc baietelul tau ,are niste ochisori !Gabriela eu nu reusesc sa vad pozele !Help !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

aniast72,

Ai zis bl 64 ?E oare cel tot cu balcoane albastre ?Daca da ,acolo statea fostul meu director de la sc 20: Reghina de biologie.

Ziceai de Cador (parca Dan)asa e am fost vecini ,stiu ca s-a mutat.Dar erau doua fete Dana :una Haidu si una care avea un frate geaman.Tu cu care ai fost in clasa ?

Pe sotii Andrei i-am apucat si eu .Fratele meu a fost in clasa cu fata lor.Nicoleta parca o chema.!!

De Tanase ce sa-ti spun ,nu am avut parte de ...pedepse corporale ,dar era f exigent ptr o materie fara importanta!

Nu mi-ai zis ai tai mai stau tot in Vest sau nu ?


Otilia,
Ca sa vezi cum e lumea mica !! Si eu am stat pe Cameliei ,la bl 58 pana in cl a 3-a si am fost la sc 25 .Ne-am mutat apoi la Vest ,intr-un ap mai mare .


Un week-end placut tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Stinu ,

Scuze ptr poze :nu am realizat ca nu am dat adresa.Ora tarzie a mesajului ar explica oare "uitarea"??

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/gabipapaianni/album?.dir=fe50&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//fr.photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Stinu, gard in gard aproape cu spitalul de copii...

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Salutare fetelor. Si eu sunt tot din Ploiesti. Stau in Mihai Bravu (de fapt acolo sta mama mea) pe langa Dorobantu.
Pana in clasa a 6-a am stat in cartierul Bereasca si am invatat la scoala 16 si apoi ne-am mutat la bunica (unde sta mama acum) unde am invat la scoala 17 (fie vorba o scoala f.f. proasta unde am pris revolutia in calasa a 8-a). Atat de proasta incat am ratat intrarea intr-un liceu bun (Caragiale) si am intrat in a doaua sesiune la "Liceul de Chimie" transformat peste noapte in ceva si mai groaznic "Grupul Scolar Industrial nr. 4", specializarea fizica-chimie, despre care nu stiam mai nimic. Am plecat din Plosiesti in '96 cand am intrat la facultate in bucuresti la "Sociologie si Asistenta Sociala". De atunci stau numai in Bucuresti. Am pierdut toate legaturile pe care le aveam.

Am decis impreuna cu sotul, care va pleca in Zurich sa-si termine doctoratul sa ma mut in Ploiesti cu mama si cu pitica mea de 5 luni. Sunt un pic trista din 3 motive. Casa parinteasca nu imi place din prisma copilariei nefericite si in al doilea rand ca eu am prieteni de aici din Bucuresti. In al treilea rand nu stiu daca voi avea internet...si cred ca mor fara el...asa de tare m-am obisnuit si in al patrulea..cum imi voi petrece timpul?

Sunt foarte trista .

Acum ca mi-am facut CV-ul ma acceptati si pe mine?


Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Vera bine ai venit si nu mai fi asa de necajita .Trebuie sa gasesti si ceva "roz "in toata mutarea asta
Andreea stai foarte aproape de ai mei !
Gabriela ai niste fetite superbe ,sa iti traiasca si sa te bucuri de ele !Am vizitat si eu orasul tau ,Bordeaux si mi-a placut !
Si eu am doi gansaci frumosi ,frumosi dar imi place mai mult asa fara poze poate mai incolo ..nu stiu !Am avut niste probleme cu niste poze puse pe un forum pe net si nu mai vreau sa ma doara capul .Ma limitez la mail .
Iustina

Mergi la inceput