Ai uitat ca sunt PLOIESTEANCA, revolutionara? (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Salutare !
A venit primavara si la voi ca aici e o vreme superba !Iti vine sa stai numai in parc !
Andreea sper ca nu am incurcat borcanele ,stai pe langa spitalul de pediatrie ,fostul Petrolul ,nu ?Ca m-am gandit eu mai bine si nu stiu altul la Ploiesti .
Va pup si va urez o saptamana frumoasa si insorita ,poate am scapat de cojoacele iernii .Imi place zapada dar de data asta prea s-a lasat cu greu plecata de pe la noi .Dar nici caldura excesiva nu imi place !

Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxane spune:

Daaaa...a venit si in Ploiesti primavara, este superba vremea numai buna de plimbat, miroase a "verde", a inoire, a viata.

Roxane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Dragelor,

Am citit ieri in presa de pe net ca "Muzeul ceasului" trebuie restaurat si nu sunt fonduri.Mi-am zis :"Musai ,data viitoare cand merg acasa ,il voi vizita!".Vorbeau in articol de toate piesele valoroase.Eu nu am mai fost de pe vremea cand eram invatatoare.Atunci am fost cu elevii.

Si mie mi-a zis mama ca e frumos acasa si ca a inceput curatenia de primavara.

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Stinu borcanele tale sunt la locul tau, nu le-ai incurcat. Chiar acolo stau, langa spitalul de pediatrie...si astept sa simt miros de verde de pe bulevard...

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Andreea pai poate ne vedem data viitoare cand vin la Ploiesti sau mai prin vara .
Am auzit si eu de Muzeul Ceasului .E un muzeu foarte valoros dar ,din pacate avem bani pentru toate mai putin pentru cultura .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Trec si eu sa va salut , sa va urez Week-end placut (aici e cald si frumos, maine mergem la Ocean) si sa aduc Ploiesti-ul mai in fata pe lista !

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Si aici a fost un weekend superb ,a fost frumos si s-a incalzit suficient cat sa iesim cu bicicleta si cu rolele atat cei mari cat si cei mici.Noi am fost la Zoo si in Herastrau unde era atat de aglomerat ca nu aveai loc sa te misti ,parca tot Bucurestiul a iesit la plimbare !
Va pup ,Iusti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Stinu, cu mare placere. Da-mi un semn cand ajungi in Ploiesti si ne vedem cu siguranta.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Andreea pai asa ramane ,cand o sa mai vin la Ploiesti o sa iti trimit numarul meu de telefon pe PM si ne vedem .

Aici e primavara de-a binelea ,de abea mai bag copiii in casa sa ii culc ,fiica-mea plange si imi arata ghetele si carutul dar nu pot sta cat e ziua de lunga afara ca mai am si alte treburi .
Numai eu nu stiu ce am ca sufar de insomnii ,nu pot sa dorm noaptea dar nici ziua nu prea reusesc ,acum cand doarme si Ana pana dimineata la 6 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:



Cand am necazuri dar ma vedeti zambind, sa stiti ca am gasit deja pe cine sa dau vina pentru ele!!
Andreea

Mergi la inceput