Ai uitat ca sunt PLOIESTEANCA, revolutionara? (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

Buna "curajoaselor" care au intrat in ..discutie.

Eu am stat pe langa Baraolt ,ai mei sunt tot acolo de 30 de ani.Scoala gen am facut-o la nr 3 .

Am recitit toate paginile anterioare (din 2004 incoace) si cred ca fetele cu ceva "vechime" pe forum nu mai intra ca au cam spus ce si cum, in Ploiesti.Dar poate or mai fi ,ca mine, nou- venite sau...cu chef de vorba!

Va urez...sa aveti soare maine, ca la noi a plouat toata saptamana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Eu am chef de vorba! si imi iubesc orasul! Ma-m intors dupa 10 ani de Bucuresti si sunt incantata!


Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by madutza

Eu am chef de vorba! si imi iubesc orasul! Ma-m intors dupa 10 ani de Bucuresti si sunt incantata!


Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)


Unde stai ?
Si mie imi place orasul ,dar imi placea mai mult vechiul primar ,parca era mai grijuliu ,asta nou e total cretin ,nu-mi place !
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

gabgabriela eu am stat in spatele complexului Baraolt si scoala generala tot la 3 am facut-o.
StinuAcum locuiesc langa spitalul de Pediatrie (spitalul de copii) si e relativ bine ca am bulevardul in fatza. Si totusi, nu-mi place. Sa fie din cauza vremii, poate cand vor veni caldurile imi va placea putin?

P.S. Stinu, vezi ca te-am ascultat si am revenit?

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Andreea .Pai cum sa nu intri pe aici ,mai animam subiectul asta prafuit.
Stai in zona mea de actiune .Si ai rabdare ca o sa iti placa e o zona frumoasa ,aproape de centru .Stai la casa sau la bloc ? Noi la casa pe care acum o renovam ,sora-mea si-a terminat partea ei dar noi mai avem ,l-am facut pe tata sef de santier .E destul de nasol fiindca daca ne ducem acolo trebuie sa stam la sora-mea si ne cam inghesuim dar speram sa termine cat mai repede si sa stam si noi mai lejer .
Iustina
PS La ce liceu ai fost si ce in an ai terminat ?Eu am fost la Liceul de constructii ,si am terminat in '90 ,sunt mai batrana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabgabriela spune:

aniast72,

Eu am stat (si tot revin la ai mei ) la bl 65 unul din cele trei turnuri cu balcoane mari albastre ,imediat in spatele Baraoltului.Dar tu ?

Banuiesc ca 72 e anul tau de nastere. Daca este asa nu prea suntem din aceeasi generatie ,.Eu am terminat generala in 1980.Tu ,cred ,6 ani mai tarziu.L-am avut diriginte pe Negoiescu de rom.Dar cred ca fr ai facut-o cu Boloanga.Am stat in acelasi bloc.Ea mi-a trezit interesul ptr lb fr .Si uite unde am ajuns acum

Altfel am mai avut pe Tanase ,parca, la desen:ce teroare;
Buzatu la engleza facea naveta de la Buc
Groza la biologie- f exigenta

Acum ,,mi-a povestit o fosta colega care e invatatoare acolo, s-au "modernizat".Nu mai recunosti cancelaria...Fac inot cu copii,au clase cu program prelungit ,dupa masa...Tu cred ca esti poate la curent.Ai tai mai stau tot acolo, in spatele Baraoltului ?

Stinu ,curaj la renovarea casei!E mai greu acum ,dar si cand o fi gata !Nu au multi sansa sa stea la casa in Ploiesti.Stiu ca ai mei stau la bloc ,si si-ar dori o casuta !Dar cred ca ,mai devreme sau mai tarziu ,tot in Franta vor veni.Asta ptr ca si eu si fratele meu stam aici de ani buni .

Salut pe toata lumea.Aici s-a incalzit in sfarsit vremea !Azi vor fi 15 grade si vreau sa merg cu fetele mele in parc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by Otilia

quote:
Originally posted by daniella4

Eu sunt de la Gogosari-Bastilia, promotia 1987, adica cam acu 100 de ani!
Ce chestie, ca mine, poate ca ne cunoastem, in ce clasa erai?
Si acum imi mai amintesc perfect matricola aia de catifea visinie : gogosari! Nu era chiar asa urita dar era... matricola.


"La beauté est une demi-faveur des dieux, l’intelligence en est une entière."



Ufff, n-am mai intrat de mult pe aici.
Eu eram la C. Tu?

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

quote:
Originally posted by Stinu

Ei dar sunt foarte ocupati ploiestenii ,trec luni de cand nu mai intra nimeni pe aici .
Daniella de ce nu-ti place orasul e foarte linistit si are un farmec aparte .Eu de cate ori ma duc la Ploiesti sunt nostalgica dupa vremurile de mult apuse .
Desi locuiesc din 90 in Bucuresti imi face placere sa merg acolo ,e adevarat ca merg rar si atunci mai mult de sarbatori dar toate rudele mele sunt acolo asa ca si o parte din sufletul meu e acolo .
Iusti ,mamica lui Vladut (21 iunie 1999 )si a Anei (19 iunie 2005)



Da, Iusti, tocmai asta e: e un oras prea linistit. Un oras cam mort dupa parerea mea, cel putin in comparatie cu Bucurestiul.

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Eu eram la G...


"La beauté est une demi-faveur des dieux, l’intelligence en est une entière."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Buna fetelor !
Gabriela ziceai ca ai fost invatatoare la sc 20 .Saptamana trecuta am aflat si eu intamplator de la nasii mei care lucreza la Inspectoratul scolar la Ploiesti ca se inchide din lipsa de elevi si sc 2 aia din Malu Rosu la fel.
Si eu am dat in treapta 1 la Pedegocic de unde am picat cu succes cu o medie foarte mare ,8 si ceva ,nu mai stiu exact si asa am ajuns redistribuita la Liceul de constructii .

Negoiescu a fost si profesorul sorei mele in sc generala ,deci prin 86 dar la scoala de muzica si Boloanga eu am avut un profesor de geografie la liceu cu numele asta .

Daniella asa e e cam prea linistit dar dupa ce vii din Bucuresti unde te calci pe bataturi prin centru ,e ok.De aceea si renovam casa ca sa putem merge mai des .

Mergi la inceput