Mamici din Constanta(19)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Buna dimineata,

stiu ca Fenistilul este foarte bun contra ciupiturilor de insecte (la noi face "minuni"), eu i-am mai dat lui Tibi si cate o lingurita de Romergan atunci cand era "devastat" de tantari, dar avand in vedere ca Maria este micuta ...

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor.
am venit si noi acum de la spital, se pare ca a reusit sa ii sparga piatra. acum trebuie sa o elimine....sper sa mearga totul bine.
Cornelia, imi pare bine ca e totul ok!
va pupez ca se vrea dragonul hranit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Intru si io putin pt 2 vb.
O intrebare mai intati, stie cineva pe unde mai sunt raiffaisen bank inafara de tic tac sau selgros? tipele de la tic tac sunt atat de incete si nesuferite, si e asa aglomerat ca imi e sila sa mai merg pe acolo.
azi la gradi...a fost mai bine, dar copiii obositi, nu prea au avut chef de invatat...la gupa mica un baietel a facut caca pe el...si a venit in fundu gol in clasa sa ceara harite igenica!!! iar la cea mijlocie Sergiu (care e tare golan) m-a intrebat daca il las sa faca pipi pe el ca d-na educatoare nu l-a lasat la baie!!!
La alta gurpa mijlocie era un pui de gaina viu dupa care am alegat mai tot timpul!!!
scriu putin mai incolo, sa mai lenevesc si io putin...

Sinzi si David
Poze cu David in parc pe tricicleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Fiquelle, sunt interzise si neindicate pe perioada alaptarii, scrie pe oricare prospect, sau cel putin ar trebui sa scrie. Contin nu stiu ce substante toxice care se duc in lapte si in perioada de sarcina sunt contraindicate, eu asa stiu.

quote:
Originally posted by Fiquelle


In alta ordine de idei, ce parere aveti, cremele si gelurile anticelulita pot fi folosite daca alaptez, sau sunt periculoase?


Salutare si de la noi, pe ziua de astazi.
Daca ieri erau 3 grade afara azi am iesit numai 1 grad C, cu geci de iarna, manusi si tot arsenalul, chiar vine iarna.
Roxana, multa sanatatei mamei tale si sa dea Dumnezeu sa iasa totul asa cum va doriti; vazut poze cu Patrick, taaare dragalas!
Cornelia, ma bucur ca esti bine, sarcina usoara in continuare, tu locuiesti in Eforie?
Oana, felicitari pentru examenul de grad, nu-ti face probleme cu Paul, si Patrick are perioade si perioade, eu ma rog in ultimul timp sa se mai potolesca cu mincatul, maninca de parca e spart si cu o pofta de groaza.
Laura, bine ai revenit acasa, frumoase povestirile din concediu, nota 10 fara replica.

toate cele bune
narcisa x


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Sanzi, raiffeisen este in port (chiar vis-a-vis de statuita aia a...libertatii sau a cui e). cam atit in cta.
Narcisa, pupici lui Patrick si Vivianei. ce mai face piticutza? maninca tot asa bine ca Patrick?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Roxana, mersi de intrebare, raspund miine ca fug la cumparaturi, marti e ziua noastra de shopping, dar nu m-am putut abtine sa nu scriu ca afara *****ninge**** woau, parca nici nu-mi vine sa cred, e doar inceputul lui noiembrie.
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Sanzi, ATM Raiffeinsen gasesti la poarta Spitalului Mare si la Politia Municipala cea de pe bd. Ferdinand.
Oana, felicitari pt.promovare-salarizare bugetara???
Fiquelle,Supliform(unguent) de la Hofigal este numai cu componente naturale si nu are contraindicatii. Eu il folosesc saptamanal. Ar trebui zilnic cure de 10-12 zile pe luna, dar mi=e prea lene sa ma dau singura.
Roxi, sanatate multa mamei.Doamne ajuta sa scape de chetroi !
Crixia, am o rugaminte mare...daca poti sa-mi spui cu aproximatie cat v-a costat fundatia pt. casa si ce suprafata! Ne tenteaza si pe noi o varianta....o sa vin cu amanunte dupa ce ne facem calcule ffff amanuntite!Astept un PM!
O noapte linistita!


Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si io revin.
Multam de informatii!!! cel de la spital e cel mai apropiat de mine, am sa ajung acolo sa vad.
Narcisa mi-a spus si mie ieri nasa lui David care sta in Munchen ca a nins, dar povestea ca e mai multa apa pe jos, si nu e frumos deloc (de' ea e din Brasov!!!). Dar pe mine ma bucura zapada...
Roxa, cum mai esti? Ai trecut de starea aia "naspa"? Voinickelu a inceput sa simta gustu la lapte praf? In curand trece si pe cereale si se va obisnui mai repede cu gusturi noi...(incepi sa ii dai cereale de la 4 luni?)
Cornelia, ma bucur pentru tine si pentru viitoru bebic...care cred ca se va naste cam in aceiasi perioada cu finul meu (al meu fin prin mai, tu cand ai DPN?) Noi avem o casa in Eforie Sud, dar nu sta nimeni acolo iarna, si nu prea cunosc pe nimeni, dar pot sa intreb prin vecini daca te intereseaza. Tu in care Eforie ai nevoie?
Mada, lb romana preda si bunica mea...ba chiar mi-a fost si profa si diriginta un semnestru prin cls V-a, atat am rezistat amandoua, asa ca am o anumita retinere fata de profii de romana!! Glumesc!!! Oricum am un ochi! Imediat ghicesc un prof pe strada!
Tania, pe cand o intalneala? Sa iti vad si io minunile, mai ales pe cea mica!!! (ca doar am pus ochii pe ea!!!) Ce masaj savurezi tu? Io mai am pana vine maseorul sef...care se pare ca va intarzia ceva mai mult!!!(dar cum lucrurile bune se lasa asteptate...!!!)
July, ce mai face Tio? Ce a mai invatat? Am o fetita la gradi care seamna tare mult cu ea...tot asa dulcica...

Noi suntem intr-o pasa foarte buna, mancam de stingem (aleluia!!!) in seara asta David a halit un castron cu paste, o rosie, o felie de branza hohland la folie, si 1 snitel de merluciu!!! Credeam ca o sa ii crape burta!! Si io, tacanita de mine, ii dau pana la loc comanda, daca baga, ca avem de recuperat!!!
Si inca o chestie mai nasoala...i-au iesit pe picior acum 2 zile niste bubite, multe, vreo 30, dar numai pe un picior si nu s-au mai inmultit, nu am ajuns la pediatru ca de 2 ori cand am trecut pe acolo era foarte aglomerat si mirosea apasator, plin de gripa. eu banui ca l-a ciupit o insecta, ori purice, ori paianjen, ori tantar...nu stiu...dar cred ca in parc, pentru ca am intors casa cu susu in jos si nu am gasit urma de lighioana! I-am dat o lingurita de peritol atunci, acum l-am lasat, dar nu vor deloc sa treaca bubitele...sa incerc si io cu ce ati spus voi, fenistil...sper sa se retraga...
si cam atat!!!
noapte buna la toata lumea!!!

Sinzi si David
Poze cu David in parc pe tricicleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:



Noi azi, chiar nu prea avem cu ce sa ne laudam! Totul este in normal, program de voie, plimbari, papa, somn!
Aseara ne-am plimbat in parcul de la Posta Mare si am profitat ca suntem in zona si i-am cumparat fetei lingurita in unghi, ca sa reuseasca sa pape singurica, ca o incearca rau talentul!


Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

raiffeisen este in port chiar vis-a-vis de statuita aia a...libertatii sau a cui e. cam atit in cta.



E Statuia Victoriei.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Mergi la inceput