Mamici din Constanta(19)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si io cu urarile!!!
LA MULTI ANI!!!!! Pentru Mihaele, GAbriele, Gabrieli si Mihai!!!!

Sinzi si David
Poze cu David in parc pe tricicleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

La Multi Ani fericiti si din partea mea tuturor celor care se numesc sau au pe cineva drag Mihaela/ Mihai, Gabriela/ Gabriel !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

si poze din Retezat: http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizuca spune:

Multzamim de gindurile bune, urari de sanatate si prosperitatea la gabici, si din partea noastra. Noi am incercat o mica petrecere ieri dupa masa (azi e si ziua mea de nastere), dar nu prea ne-a iesit fiindca Alisia s-a plins intruna de ureche (ma rog sa fie doar o chestie trecatoare, i-am pus niste picaturi si vaz ca n-a mai zis nimic). Oricum, azi n-am mai dus-o la cresa, ca n-am avut inima sa trag de ea azi dimineata, dupa o noapte destul de agitata.
La circ a fost cineva? Oare face atita banet (200 de mii in loja, indiferent de virsta), mai ales ca nu sunt sigura ca Alisia o sa aiba rabdare sa ramina pe un scaun doua ore?
Crix, si mie mi-e dor de o evadare, chiar faceam socoteala de cind n-am mai fost si noi la un film. Noroc cu Laura,ca mai calatorim si noi cu mintea! Sa traiasca! Si ea, si mama-sa, care-i tine copilul!

gabi & alisia (2,2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello din nou la gagicutze.
am aparut si eu aratand mai uman....ca eram ca un catzel amarit.
hai sa ma pling un pic si la voi....mi s-a inflamat o amigdala - ziceti si voi....nu am mai facut amigdalita de vreo 15 ani!!!!
in schimb maine merg din nou la doctor cu mama....sper sa fie cu noroc a treia oara!
Gabi, unde se tine spectacolul de circ? ca doar nu e cu cortul pe vremea asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Tania,multumesc asemenea!Tot binele din lume,tie si familiei tale!
Gabi(Lizuca),multa sanatate si impliniri pe toate planurile!

Tuturor care sarbatoriti un Sfant,"LA MULTI ANI!".

July si Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Sincere urari de bine tuturor celor sarbatoriti astazi; sa fiti santosi si voiosi!

Mada si Sofia Maria, 12.08.2004

Poze noi:Botez Sofihttp://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Sa ne traiasca cu numele, Gabriela, Gabriel, Mihaela si MIhai!

Poate aveti in jurul vostru oameni dragi ce poarta astfel de numelp, prieteni, vecini sau simple cunostinte! Sa fie sanatosi si bucurosi!

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Fetelor, ati petrecut ieri, sunteti in forma de dimineata?

Roxana, sa te faci bine!!!!!

Ieri nu am facut nimic la dr. Mi-a confirmat ca analizele suunt bune, mi-a zis ca, e totul in regula cu mine, nu mai are rost sa ma vada asa de des, asa ca mi-am facut programare peste doua saptamani, la controlul lunar. Totusi, am fost dezamgita ca nu l-am vazut pe bb.

Nu imi puteti recomand ao femeie care sa ma ajute la curatenie, dar din Eforie? Imi imaginez ca nu, dar incerc si eu. Vreau din Eforie, pt. ca ar putea sa ajunga si pe jos la mine (pe vreme buna, ca daca vine iarna...). Din decembrie as avea nevoie de ajutor. Ce ziceti, sa lipesc anunturi prin Eforie sau cum sa procedez?

Va pup
Cornelia (13 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Salut!
Sa mai scriu si eu cate ceva ca acum am mai mult timp. Ieri am dat examenul de promovare la servici si acum gata m-am vazut cu gradul I luat. Astept si marirea de salariu desigur! Crixia, m-ai intrebat de marire, da, va veni si ea dar nu chiar imediat, putin mai incolo...
Iar cat despre stabilitatea postului asta o am cu siguranta.
Si tu Crix te-ai apucat de master? Iti va folosi mai departe cu adevarat?
Cornelia, da Paul a mai crescut desigur, cateodata e f. cuminte dar poate fi si plangacios, mai ales daca nu e bagat in seama. Cu mancarea... am revenit la programul obisnuit... adica nu se prea omoara sa manince...
Laura, esti cea mai tare din parcare cu plimbarile tale! La anul pe unde vrei sa te mai duci?
Eu stau cuminte si pun bani deoparte sa imi iau propria masinuta. Sper sa se mai fabrice Matizuri sau daca nu in orice caz, una mai mica de genul Matizului.
Roxi, ce ati facut cu mama ta la doctor? Este bine? Ce bine mi-a parut ca te-am prins pe msn aseara. Fetelor, celelalte, ce id-uri aveti pe msn ca sa stiu si eu poate mai vorbim pe acolo.
Tania, mama, tu vorbeai serios de masaj? Daca da, atunci m-ar tenta si pe mine ca sunt dimineti in care nici nu pot sa ma scol din pat de dureri de mijloc. Dar mai degraba m-as duce eu la un salon nu as chema acasa. Hai da-mi detalii!
July, ce mai faci mai, ce mai face Teodora? Am inteles ca ai inceput munca, e buna schimbarea? Si cu facultatea ce faci, in ce an esti?
Gabi, La multi ani! si eu cu intarziere pt. ziua de ieri.

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Cornelia, eu zic sa dai anunt la ziar, s-ar putea sa ai mai mult succes, desi si ideea cu lipit afise e buna, dar te solicita.

Sanzi iti ramasesem datoare cu un raspuns, de acum ceva vreme, insa am uitat si aseara mi-am adus brsc aminte. Asa ca, scuze, raspund cu intarziere: specializarea mea principala este lb. romana si sunt profesor titular la Lic. M. Eminescu.

Sofi este plina de ciupituri de tantari de ieri noapte, cand eu, ca o mama iresponsabila ce ma aflu, desi vazusem armata de tantari, am uitat sa bag o pastila in aparat, asa ca puiul meu e mititica ciuruita! O dau cu alcool mentolat si fenistil gel. Stiti voi ceva-minune sa ii treaca mai repede?

In alta ordine de idei, ce parere aveti, cremele si gelurile anticelulita pot fi folosite daca alaptez, sau sunt periculoase? As vrea sa "ma apuc de treaba", ca desi sunt slaba, in sarcina am capatat un strat de celulita pe coapse, si as vrea sa-l dau jos, iar gimnastica nu pot face un an, din cauza operatiei.
Va pupik.
Mada si sofia Maria, 3 luni

Mergi la inceput