Mamici din Constanta(19)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragutzelor.
wow Narcisa ninge???? aici e caldutz....cam 15 grade...doar azi bate vintul si e cam umezeala.
da Oana...statuia victoriei...uitasem!
Sanzi totusi mergeti pina la medic...ca nu la toate bubitzele merge aceeasi crema - sa nu cumva sa ii faca mai rau! piratului cuminte! tot asa cuminte e???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Oana, felicitari pt. promovare!!! Pupici lui Paul de la Maria mancacioasa! Poate se ia.

Narcisa, stau pe langa Eforie. Sanzi, multumesc mult, dar e vorba de Eforie Nord.

Roxana, ma bucur ca lucrurile decurg bine cu mama ta. Multa sanatate!

Sanzi, Maria a avut o data o eruptie pe piept, dar bubitele erau marunte. Medicul de familie mi-a zis ca e de la o ciupitura, pediatra ca e o alergie alimentara. I-am dat o seara Claritin (parca), iar a doua zi era mult mai bine.

Mada, si noi tratam ciupiturile de tantari cu Fenistil. Nu stiu ce se intampla, toata vara nu am avut tantari si acum sunt roi.

Crixia, succes la folosirea linguritei!

Eu sunt un picut suparata pt. ca ieri am umblat cam mult prin oras si de azi noapte iar m-am procopsit cu niste pete. Doar ca am promis ca nu ma mai panichez, asa ca stau cuminte.

Va pupam
Cornelia (13 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Buna dimineata, (chiar daca este mai inspre pranz)
analizelele lui Tibi sunt bune, ne-am facut griji degeaba!
E cam innorat astazi, dar mie imi plac tare de tot zilele astea, am chef nebun de treaba!

Va pup,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am fost la dr cu David, ne-a dat Locoid, cica sunt de la purice, si ne-a dat 5 zile tratament cu peritol sau ketof...
DAvid nu mai e asa cuminte, azi am fost la Selgors si urla ca vrea aia, ca vrea aia...ce copil materialist am!!! I-am umplut cosu cu jucarii si apoi cand am plecat le-am dus la loc!!! Se si plictisise de ele!!!

Sinzi si David
Poze cu David in parc pe tricicleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

salut!
Am o stare naspa rau...cred ca ma incearca vreo raceala!
Sanzi, daca reusesti sa ajungi prin zona te astept, ca sanse prea mari sa ies la interval cu fetele nu am. Costin e in controale , la ora 22:00 vine zilnic. Si de saptamana viitoare sper sa incep si eu scoala de soferi. Spun sper ca mi-am intins antene si para antene sa mai gasesc vreun loc liber si abia am reusit cu o pila maaaare.
Masaj? totaaaal, mai putin cel care mi-l face maseorul sef....

Diana, a fost draguta instructoarea care mi-ai recomandat-o , dar nu avea nici un loc liber pana la 1 ian.(si nu-i singura)Daca incep saptamana viitoare o sa o sun sa-i spun ca am gasit pe altcineva ca asa a ramas intelegerea. Merci mult oricum!
Cica-se si tarifele vor creste la 10 mil. de aceea e inghesuiala mare.

Sa ma vedeti apoi ce sunare va dau pt. intalniri- nu mai depindem de tati!

Crixia, nu m-ai uitat, nu?

Cornelia,n-am avut cand sa-l prind pe Costin liber.Vine obosit si ma iau cu masa, pachete pt, a doua zi si altele si...Dar suspansul e mai maare!!!! Cu treaba cealalta, azi aflu!

Pupici si va astept cu vesti bune!


Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:


Mi-am sters tot mesajul kilometric!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragutzelor!
ce fac cele mai simpatice mamici?
copiii cuminti?
Simona? cum mai e vremea la olanda? ca si aici....tot asa!
Sanzi - eram sigura ca si-a revenit piratu'...asa imi place, materialist!
July pupicei! ce face Teo, cuminte? ce a mai invatat? tu? la voi tot asa aglomerat e?
Tania succes la scoala de soferie! sa vezi ce bine e....numai sa pui mina pe masina dupa aceea! (iti zic eu....ca eu nu ajung de loc la asta...astept sa o cumparam pe a mea sa o calaresc doar eu!) santatate, sa te lase raceala in pace! ce mai face Bibitza? ce meniu mai are?
Diana, imi pare bine ca analizele lui Tibi sunt bune.
Crix, ceva succese cu lingurita? santierul s-a stopat sau mai faceti cite ceva pina incep ploile? cu utilitatile cum stati, le-ati tras?
noi plecam azi la bucuresti gagici...o sa ne preumblam 3 zile la cumparaturi si la vizite....sunt foarte curioasa cum se va comporta pitiku la prima iesire in lume! nu imi puneti absenta pina luni, da?
va pupez pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Crix si noi suntem in aceeasi situatie, incercam ,,sa mincam cu lingurita,,. Dupa fiecare masa, bucataria arata ca o ,,cocina,,
Sinzi am vazut pozele cu tricicleta sunt super.
Dady ai grija cu raceala.

Ionela, Maria & Elena 26 mai 2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

'neata, 'neata la toti si toate!

Roxana, drum bun si sa veniti cu tolbele pline! S-ar putea ca bb sa dormiteze tot drumul! Leganatul din masina pe unii ii trage la somn, si vremea la fel!

Santierul continua, am stagnat 2 saptamani ca n-a venit echipa, dar acum se misca iar! Lucram in continuare ca vremea nu ne incomodeaza! Preturile la materiale de constructie cresc zilnic si vrem sa facem cat mai mult posibil, ca de asteptam primavara, vom constata ca nu ne ajung banii! Si asa, socoteala.... stiti vorba aia!

Trebuie sa inchei ca s-a trezit terorista! Este periculoasa rau, mai ales cu calculatorul, acush imi face o combinatie de taste si pierd totul, chiar si conexiunea!

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ione, am postat in acelasi timp!

Si la nou la fel arata bucataria! Incerc sa trec cu vederea, ca se hraneste fata, nu conteaza, dar nu prea mult ajunge in gura!
Totusi cu lingurita asta in unghi vad ca se descurca mai bine, nimereste mai multe in gurita decat cu celelate!
Este din silicon, chiar m-am speriat cand am vazut-o cat de maleabila este, credeam ca nu v-a nimeri, dar vad ca o ajuta ca-i moale se pliaza, se suceaste si mancarea ajunge in gurita sau pe buze. Din altele sigur cadea tot pana la gura, in schimb pe asta parca se lipeste fiind din silicon! E chicco, dar si-a meritat pretul pana acum!
Tati nu este de acord, ca se obisnuieste opilul stramb, dar eu sunt PRO!

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput