Mamici din Constanta(19)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Acum am terminat de hranit zdranganelu, l-am culcat. Azi la gradi a fost ok, ma uitam la astia mici si ma gandeam ce dragi imi sunt...am inceput sa ma atasez de ei, si ei de mine, cel putin astia de la grupa mare cand ma vad sar pe mine si ma imbratiseaza cu totii, de abia ma tin sa nu ma darame!!! Sunt tare scumpi...si cei de la grupa mica...niste dragalasi...si nu stau locului o clipa...
Perle...cea mai haioasa, tot Sergiu (el e cu perlele) dupa ce le-am pus un cantecel pe cd de mai multe ori imi spune: "Nu mai puneti cantecul ca se strica casetofonu!!!"

Roxa, drum bun, distractie placuta si sa spargeti cat mai multi bani...ia notite de magazine si sa imi dai si mie pm cu locatie, preturi si note la toale..ca si io sunt cam dependenta de magazine bune!!! Io sunt sigura ca Voiniku o sa fie foarte fericit...o are si pe suzi...nu aveti treaba! DAvid se comporta foarte bine la drumuri lungi cu masina, dormea, se uita prin jur, manca, iar dormea (cand era asa micut aveam 2 jucarii pe care le luam cu noi, o steluta de la chicco care canta cand trageai de o ata, si un glob cu desene care canta si se invarte, are un bec in interior si face o proiectie pe sus de desene animate...) dar si muzica din masina e buna! Tati il innebunea cu muzica, si rock, si clasica..
Ione si Crixia, nu stiu cum reusiti voi, dar io sunt asa lenesa ca nu imi vine sa il las pe David sa manance singur decat cand sunt in vizita, ca stiu ca dupa aceea trebuie sa frec pereti, gresie, masa, haine...asa ca acasa il pun in scaunul lui si il hranesc eu, dimineata ii tai bucatele si mananca singur...dar cand merg la bunica sau soacra, il las pe el sa manance cu lingura sau furculita si se descurca (adica ajunge si ceva mancare in gura). Acasa nici nu il tin la masa, doar in scaunul lui.
Tania, succes la condus!!! Sa vezi apoi paruiala pe masina(daca nu cumva aveti 2)...la noi asa este...e mare concurenta pe volan, sau pe prioritati, cine are nevoie de masina si cine poa sa mearga pe jos! (Asa ca de multe ori ala intelept cedeaza si io merg pe jos...face bine si la sunculita), acum cat a fost RAdu plecat m-am bucurat de exclusivitate...
Mai carnetul meu nou (multam Crixia pentru impuls) arata groaznic...adica am o moaca in poza aia!!! Eram cu David care se catara pe mine...vreau sa il schimb iara...pot sa il schimb pe motiv ca nu imi place fatza mea din poza???
July tot am asteptat urmatorul mesaj...daca tot l-ai sters pe cel kilometric!!!
Sunt fericita ca David a inceput sa manance f bine, dar cu ajutorul unui program pe comp, un joculet cu 2 chestii (nu stiu ce animale reprezinta) care canta si cat se uita la astia pot sa ii fac ce vreau.
Hai ca fug si io...va pup

Sinzi si David
Poze cu David in parc pe tricicleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Acum am terminat de hranit zdranganelu, l-am culcat. Azi la gradi a fost ok, ma uitam la astia mici si ma gandeam ce dragi imi sunt...am inceput sa ma atasez de ei, si ei de mine, cel putin astia de la grupa mare cand ma vad sar pe mine si ma imbratiseaza cu totii, de abia ma tin sa nu ma darame!!! Sunt tare scumpi...si cei de la grupa mica...niste dragalasi...si nu stau locului o clipa...
Perle...cea mai haioasa, tot Sergiu (el e cu perlele) dupa ce le-am pus un cantecel pe cd de mai multe ori imi spune: "Nu mai puneti cantecul ca se strica casetofonu!!!"

Roxa, drum bun, distractie placuta si sa spargeti cat mai multi bani...ia notite de magazine si sa imi dai si mie pm cu locatie, preturi si note la toale..ca si io sunt cam dependenta de magazine bune!!! Io sunt sigura ca Voiniku o sa fie foarte fericit...o are si pe suzi...nu aveti treaba! DAvid se comporta foarte bine la drumuri lungi cu masina, dormea, se uita prin jur, manca, iar dormea (cand era asa micut aveam 2 jucarii pe care le luam cu noi, o steluta de la chicco care canta cand trageai de o ata, si un glob cu desene care canta si se invarte, are un bec in interior si face o proiectie pe sus de desene animate...) dar si muzica din masina e buna! Tati il innebunea cu muzica, si rock, si clasica..
Ione si Crixia, nu stiu cum reusiti voi, dar io sunt asa lenesa ca nu imi vine sa il las pe David sa manance singur decat cand sunt in vizita, ca stiu ca dupa aceea trebuie sa frec pereti, gresie, masa, haine...asa ca acasa il pun in scaunul lui si il hranesc eu, dimineata ii tai bucatele si mananca singur...dar cand merg la bunica sau soacra, il las pe el sa manance cu lingura sau furculita si se descurca (adica ajunge si ceva mancare in gura). Acasa nici nu il tin la masa, doar in scaunul lui.
Tania, succes la condus!!! Sa vezi apoi paruiala pe masina(daca nu cumva aveti 2)...la noi asa este...e mare concurenta pe volan, sau pe prioritati, cine are nevoie de masina si cine poa sa mearga pe jos! (Asa ca de multe ori ala intelept cedeaza si io merg pe jos...face bine si la sunculita), acum cat a fost RAdu plecat m-am bucurat de exclusivitate...
Mai carnetul meu nou (multam Crixia pentru impuls) arata groaznic...adica am o moaca in poza aia!!! Eram cu David care se catara pe mine...vreau sa il schimb iara...pot sa il schimb pe motiv ca nu imi place fatza mea din poza???
July tot am asteptat urmatorul mesaj...daca tot l-ai sters pe cel kilometric!!!
Sunt fericita ca David a inceput sa manance f bine, dar cu ajutorul unui program pe comp, un joculet cu 2 chestii (nu stiu ce animale reprezinta) care canta si cat se uita la astia pot sa ii fac ce vreau.
Hai ca fug si io...va pup

Sinzi si David
Poze cu David in parc pe tricicleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Voi ce lapte folositi?
Noi am mers pe Dorna si vrem sa incercam Fulga.
Ce parere aveti?

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Ione, poti sa cumperi cu incredere lapte Fulga(parerea mea) si eu i-am dat lui Patrick cind am fost in vara in Ro si l-a baut cu placere.

Crixia, daca tot sunteti doua racusoare in familie, zi-mi si mie un lucru, sta in natura celor din zodia racului, sa nu aiba stare, Patrick ma exaspereaza, se freaca pe scaun oriunde, nu sta locului de nici o culoare. Noi suntem amandoi doua persoane asa mai calme de fel, Vivien pare cel putin sa fie si ea mai linistita.

In rest noi sintem bine, ceea ce va dorim si voua; afara tot frig. Ma duc , ca am mormane de rufe, macar sa calc cite ceva pina se trezesc piticii.

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Narcisa, as fi tentata sa-ti spun ca DA, racusoarele sunt agitate, neastamparate si alte asemenea calitati! Noi suntem toti raci, mami, tati si fii-mea, dar tind sa cred ca fetel sunt mai zgubilitice ca baietii, asa-i la noi, pe sotul meu de-abia il urnesc, cu greu il enervez, el e mai lent.
In cazul tau, Patrick fiind baiat ar fi trebuit sa fie in tabara cealalta, dar se pare ca nu-i asa! Lasa-l, ca va fi bataios in viata, luptator si ambitios!

Ionela, am mai auzit mamici care folosesc Fulga si sunt multumite! Noi suntem pe Milli, deocamdata!

Sanziana, la noi faza cu mancatul singurica este o dorinta arzatoare a ei, efectiv tipa la mine daca pun mana pe lingurita ei sa o ajut! Nu m-a primit nici cu o lingurita ajutatoare in castronul ei, iar de reuseam sa iau putin nu vroia sa deschida gura.
Noi avem doua scaune, unul Cam Stilo Junior, pliabil, cu masuta reglabila, iar altul Chicco care se ataseaza de masa. Din ambele mancarea ajunge pe ea, pe scaun si sub scaun. Doar gresia, scaunul si copilul trebuie sapalat dupa, la faianta nu ajunge inca! Nici mie nu-mi face placere sa fac curatenie dupa ea, de aceea incerc sa-i dau eu, dar daca tipa o las in pace, ii fac copilei damblaua!
Ha, Ha, cica sa-l schimbi iarasi pe permis! Da' un' te crezi!??? Asa, pe mofturi?!

Eeeee sa va spun ce a invatat Alexia! O poveste!
La intrebarea : Ce i-a facut lupul Scufitei Rosii?, Alexia raspunde: 'aap!!! ( adica Hap, a mancat-o). Are o carte cu povestea, despre care nu stiu ce i-a spus Buni, ca atat a retinut copilul, in schim arata personajele!

Racushoarele Cristina& Alexia
PoZe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

buna dimieata!
Azi...zi de soferit. Sa imi tineti pumnii!Am niste emotii....ghem in stomac , parca as fii la examene la facultate.
Crixia, Scumpica foc Alexia!
Cornelia, nu stiu daca e o veste buna sau nu, dar eu se pare ca sunt singura care pariez pe....
BAIAAAAAAAAT!
Daca vrei pune-ma si pe mine pe listuta probabila de nasi
Eeee, tot nu l-am prins pe Costin la cotitura sa-ti trimit graficul. Are o marja de 99,9%.
o zi insorita la mamici si la pitici!

Tania cuAnduta(14sept'96)+ Bibi(14febr'04)

...albumul fam.Bugy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna dimineata!

Dady . O sa fac o statistica. Cred ca scorul e de 3-2 pt. fata, dar nu sunt sigura.

In momentul asta sunt iar intr-o faza proasta, asa ca, o sa cam absentez.

Va pup
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna dimineata si de la mine.
July, hai ma mai scrie inca odata mesajul ala kilometric! Si dupa aia ai grija sa-l trimiti repede!
Tania, succes la soferit, ma bucur ca ai gasit pana la urma pe cineva. Sper sa ti se para usor, nu te crispa, eu dupa primele sedinte am facut o febra la picioare....
Cornelia, pupici, si tie si Mariucii!


Oana si Paul (3 iulie 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Chiar au inceput sa fie incintate sa manince singure cu lingurita pireuri. Le pun fata in fata cu scaunelele si isi dau fiecare sa mamince si rid in hohote.

Duminica este lasata secului stiati?

Ionela, Maria & Elena 26 mai 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Tania, referitor la graficul pt Cornelia: dar la Mariuta se potriveste, eu i-am trimis Corneliei un alt grafic si ar fi tot baietel; in schimb la Maria, dupa graficul meu, ar fi trebuit sa fie tot baietel!?!

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput