Fetele din USA, poftiti la o barfa! (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Adresa corecta e http://community.webshots.com/user/anne3321 sper sa o fi scris corect de data asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Delia, bine ai venit inapoi din vacanta. Frumoase poze de la Botez, dar de ce iti arata preotul cu degetul in prima poza?
Bine ca nu ai pus si tu meniul de Botez, ca iara as fi luat in greutate.
In San Diego ploua. Ploua ca toamna in Romania, si daca nu ne-ar fi inundat toate intersectiile, parca ar fi fost si mai placut. Eu nu pot sa-mi explic cum pot oamenii astia sa construiasca autostrazi suprapuse, si cu 5-6 benzi intr-un sens, si nu pot sa evite o banala inundatie (flooding) dupa o rapaiala de un sfert de ora. In San Diego, exista un pod in Mission Valley peste San Diego River, care in loc sa fie ca un pod din Romania - urci si cobori, podul acesta coboara spre apa. E ca un deep in apa... Cum ploua 5 minute inchid tot drumul ca e inundat. De fiecare data se gaseste un aventurier care ramane intepenit cu masina in apele din intersectie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanuta spune:

Fetelor, iar a fost un cutremur. Nu stiu cum dar numai noaptea si inainte de alegeri vin!

informatii la
http://earthquake.usgs.gov/recenteqsww/Quakes/usqcck.htm

Sper ca familiile voastre sunt in siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

spuneti-mi si mie va rog si nu ma ignorati, care ati dat interviul pt. naturalizare (cetatenie) ati studiat intens intrebarile respective sau ati frunzarit? sint suficiente intrebarile de pe web de la INS sau trebe' in plus? Cam cit timp v-a luat sa va pregatiti pt asta? Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Pisoi,

eu m-am pregatit pana in dinti, de parca mergeam la nu stiu ce mare examen. Cand am ajuns acolo m-a intrebat cele mai banale intrebari, chiar m-am simtit jignita ca nu a intrat mai in "deepth" sa vorbim de istoria lor, sa le scriu un esseu ceva....
Daca studiezi numai formularul intrebari si raspunsuri, o sa fie indeajuns. Doar sa vada ca stii engleza mai bine decat mexicanii si ca poti scrie si citi. Bafta, dar o sa vezi ca e pice of cake...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cherie spune:

Miau-miau, si eu la fel ca Stanca, subscriu 100%. Citeste o data intrebarile si nu-ti face probleme. Daca imi aduc bine aminte m-au intrebat anul independentei si m-au pus sa citesc o propozitie in engleza, asta a fost tot.

Eu mi-am sunat o prietena azi in Buc si mi-a spus ca fusese cutremur cu 5 minute in urma. Apoi i-am sunat si pe ai mei si sunt ok. A fost maricel dar nu sa faca pagube si victime. Sper sa nu urmeze altele.

In alta ordine de idei, dragelor - la modul cel mai serios pe mine ma innebunesc preturile la legume. A ajuns $2 lb de rosii ordinare de nici nu ai ce alege din ele, si $3 lb de cat de cat alegi de o salata. Si pe la voi tot asa e? nu mai zic $3 - 3.49 o capatana de conopida, $1.79/lb de vanata... ce-i cu preturile astea?? am citit ca din cauza vremii proaste de pe coasta de vest, dar totusi. Mai ales ca aici in NY se gasesc rosii de NJ, si-s de sera ca nu avem pretentii de recolta la zi. Ia ziceti si voi cum e pe unde sunteti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cherie spune:

Am uitat, Delia bine-ai venit Acasa! :)
Si sa-ti traiasca fina!
Cum a fost cu bagajele pana la urma, le-ai recuperat? le-ai primit la Deva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Geliza, tu ploiesteanca mea sa vii in Warren si sa nu dai o strigare????Acu' chiar ca m-am suparat!Da' sper sa recuperezi cand zici ca vii data viitoare...

Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Andrushka, sorry.promit ca la anul te vizitez...poate ne vom stabili de tot prin zona si atunci nu mai scapi....
Tu in ce zona stai?

Eliza si Mara (24.01.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Geliza, noi stam la jumatatea' lui 14 Mile si Ryan. Sper sa ne vedem cand veniti. Da-mi un PM cand vrei si iti dau nr nostru de tel.

Cat despre cutremur, toti ai mei sunt bine - dar eu am tras o sperietura ingrozitoare. Pt ca am fost anuntata intr-un mod stupid - am avut niste mesaje pe yahoo de la o prietena, care e si ea undeva in State - spunea doar ca a fost un cutremur foarte mare in Romania si sa-i sun pe ai mei - insista ca a fost mare rau. Cand am citit, aproape am intrat in soc - am apucat sa-mi strig sotul, care era in birou (slava Domnului ca era acasa) si sa-i zic. A sunat el in Romania si am vorbit in cateva minute cu ai mei - dar chiar dupa ce am vorbit, tot mi-a trebuit ceva timp sa ma calmez. Niciodata nu am devenit asa isterica si nu m-am speriat atat de tare. Slava Domnului ca a fost doar atat!
Va pup si sa aveti o zi superba!

P.S. Maine plecam la Chicago. Abia astept!

Mergi la inceput