Fetele din USA, poftiti la o barfa! (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Laura nu stiu sa aiba adresa de e-mail. In fapt e o chestie de zici ca ai aterizat brusc in .ro din anii saptezeci. Stramt, stramt, dar niste arome... imi ploua in gura. Rasfatatele acestea doua se pot duce cand poftesc ... dar de la 65 de mile te mai gandesti... da umpli portbagajul.
Uite adresa exacta: Sunnyside Meat Market, 43-10 43 St, Sunnyside

Andreea si galusca Anne-Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana27 spune:

eu am avut raceala de san diego 3 saptamani, abia mi-a trecut, tocmai cand ne mutam, carand si asambland mobile, exact ce imi trebuia.
ma topesc cand vorbiti de mancare, ca sunt la dieta, imi numar fiecare calorie, si m-am saturat de fat-free stuff!
e si un magazin romanesc de prajituri, cu savarine, amandine, cozonaci si toate cele, am sa il intreb pe prietenul meu unde e, pe undeva pe aici prin anaheim, eu inca nu am invatat prea bine locurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

AnaMaria si noi calatorim, inclusiv spre .ro. Am fost o data, eu mai merg si saptamana asta... deci tot cu putin inainte.. de fapt daca le-am lua din vreme m-as certa cu toti si de Sarbatori am manca aromele ramase. As vrea sa ne mai linistim putin si noi... sunt satula de alergat...

Gaza creste... alearga vorbareste... si-n somn E inca slabanoaga.. inalta.. am trecut la hainute 18 luni desi are doar 15... si pluteste pe latime in ele....

Andreea si galusca Anne-Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana0204 spune:

Fetele din Chicago, apel umanitar.. imi ploua in gura.... Cumva stiti vreun magazin la noi cu produse romanesti? Pentru ca din pacate nu am vazut decat magazinele Aldi, cele poloneze si cel sarbesc de pe Devon care sa aiba produse alimentare din partea noastra de Europa, dar de la Romanica noastra nuuuu

Oana D

http://community.webshots.com/album/205792726GbMnHz?421

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Sanca, eu stau in Downtown, tu unde stai exact?
Poti sa-mi dai adresa, sau sa-mi explici pe unde vine magazinul asta minunat - Zache?!?!
Mi s-a facut o pofta de mici, carnati, pastrama....! Chiar ma gandeam sa cumpar niste carne sa-mi fac eu mici dar nu cred ca vor iesi ca acasa...


Tina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

ohhh...fetelor ce faceti mei birfiti numai mancarica romaneasca

In Florida ce alte magazine Romanesti mai stiti in afara de cel din Hallandale si de restaurantul Transilvania.

Noi de halloween stam in casa si o sa asteptam copilashi cu ciucalata...bebe al meu Alvaro o sa fie imbracat in pijamale gata de nanicasi a doua zi cind se va trezi o sa mergem sa ii facem poze la photograf sa le avem frumos in rama dar costumul nu stim care o sa fie.

Multa sanatate


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603" target="_blank">Povestea lui Alvaro-Daniel
web1-www.picturetrail.com/Elenalove27" target="_blank">web2-web3-
Pozici-9luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Laura Garner si noi am fost in Sterling Heights...de fapt am stat in Warren la hotel, dar prietenii nostrii stau in sterling...si noi am fost la Frankenmuth...suuupeeer...din pacate prea multe nu ne-am putut cumpara ca erau greu de transportat dar am fost placut impresionati....dar n-am gasit scris la intare "Bine ati venit" in romana....desi unii ziceau ca scrie si in romana...cred ca si la anul vom veni din nou in sterling...noi suntem posesori de GC dar mai stam un pic prin Romania (1-2 ani)....si conditia e sa intram in fiecare an....
Tu prin ce zona stai? Ne-am familiarizat un pic cu zona, tinand cont ca am stat aproape o luna...

Eliza si Mara (24.01.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cherie spune:

Ma simt vinovata ca am starnit atatea pofte... o sa tac de-acum incolo. Data viitoare cand ma duc o sa le sugerez sa-si faca website sa poti comanda, desi nu prea ii vad prea tehnici pe ei. Plus ca e o afacere mica de familie, nu stiu daca ar face fatza cu comenzi pe net, zic si eu...

Mey Andreea mai aduna-te de pe drumuri iubita mea, si hai sa mai tragem o intalneala. O sa fie mai dificil pentru mine pentru ca lucrez aproape fiecare week-end de-acum si pana la sfarsitul anului si pot doar seara, dar vedem noi cum facem. Pupa fluturasul din partea mea :)

Mi-e dor si de Alinutza, si poate mai vine si bubi ca si de ea mi-e dor. Si cine stie cine mai pica in vizita pe la NY. ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Cherie,

pai ne cam zgandari si tu poftele. Cand ai venit din Romania ne-ai vorbit numai de sorici si pastrama, acuma vad ca ai trecut la piftii si alte bunatati. Simt ca-mi creste colesterolul numai scriind aici.


Florentina, o sa caut adresa lui Zache si iti trimit un PM cu ea.

Ce face-ti de Halloween? Baietii mei si-au luat costumele ieri, si nu am intervenit cu nici o sugestie. Asa imi trebuie, ca uite, nu-mi place ce vor fii, dar asta e. (Dementhors din Harry Potter) - si rad si sant cei mai ferici-ti ca arata infiorator de infricosator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Lume,lume,ajunsei ,in Deva si botezai prunca sora-mi,deci de acu sunt si eu nashica.Am avut parte de peripetii,adeca nu au ajuns bagajele odata cu mine,a trebuit sa semnez ca sunt de acord sa mi le trimita prin posta la Deva,cand ajung ,daca ajung,caci nu puteam sa stau in Bucuresti sa le astept,eram nerabdatoare sa-mi revad familia si noua nepotica.M-a asteptat cumnatu cu masina la aeroport si a murit motoru dupa Ploiesti ,intr-un satuc,si a trebuit sa cautam pe cineva sa ne remorchez pana la Deva,nu va spun cat a costat,nu foarte mult,dar oricum o cheltuiala la care nu ma asteptam si eu aveam totul planificat cat si pentru ce de acasa;n fine ,a trecut.Si am ajuns din nou pe meleagurile copilarie mele,acolo unde mintea mea se plimba cand sunt la NY,dar am realizat ca pentru mine una nu mai e acasa.Nu fara tristete,dar pur si simplu dupa 2 zile mi se parea ca inca 12 zile cat mai aveam de stat ar fi prea mult.Dar sstiu sa ma bucur de prezent si incerc sa fiu cat mai mult timp cu familia,caci de dorul lor ma usuc in NY,caci viata mea de familie se rezuma la aceste cateva saptamani pe an cand ajung in tara.Multi pupici si distractie frumoasa tuturor duminica de haloin,scuzati misspellingu. puteti vedea pozici de la botez la http;//community.webshots.com/user/anne3321

Mergi la inceput