Unde sunt musulmancele mele (4) ?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Coscos spune:

Catanelu, iaca, aparui si eu. Vorba Denisucei, nu daaa.
La tine tot cald e? Nu te plange prea tare, ca uite, aici, in Romania, oamenii mor de frig prin case si-n iarna asta.
Si eu mor de cald la birou, mai ales ca nu se lasa deloc complotista aia si ma incinge si mai tare... Dar acasa, mai ales noaptea se face frig de tot, mai ales ca dorm singurica
Aura, scrie-ne si tu ce mai faci... Cu dansurile orientale, eu personal nu te pot ajuta cu vreun sfat, dar nu cred sa fie haram ca inveti niste fete (femei) sa danseze, din contra, facand un lucru bun, de ce ai pacatui? Dar mai bine sa-ti raspunda cineva mai informat decat mine. Maryam, tu ce crezi?
Amoodia, ce mai faci? Te-ai mai linistit? Unde disparusi?
Denisuc, sa te faci bine, da?
Catanelu, nu-i asa ca nu primisi telefon de la domnu' doctor?
Krisz, cred ca tu te pregatesti de nunta; sa-ti dea Allah fericire

Va pup pe toate fetelor, pana data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Bre da aveti mincarici la degete nu alta.Imi lua vreme,nu gluma,sa va citesc.
Sa va zic si eu noutatile,iaca sha.Am nascut pe 8 nov.o minune de fetita de 4.350g.Nu ma puneti sa povestesc cum a fost ca nu am ce
Nu imi vine sa cred ca am nascut,a fost ca un vis,de la prima contractie la 13;07 si pina la 15;25 ,cind am nascut.Abia am avut timp sa fac un dus si sa ajung la dr.
Pe domnisoara o cheama ISRA,asa a hotarit papa,care a vazut-o pt.prima data abia duminica pe 14,in prima zi de EID.
Este o mincacioasa,intr-o saptamana a ajuns la 4.500g ,asa ca i-am dat advertisment sa tina la silueta
Ce sa va zic,ca mi-a fost tare dor de voi si dati-mi timp sa ma adun si sa va ``povestesc`` cite ceva.
Va pup dulce pe toate si va multumesc ca ati fost cu gindul alaturi de mine.
Nicole &printesele

http://community.webshots.com/user/nicoleamira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

HannenFelicitari mamica de doua ori.Mamica de fetite.Sa-ti traiasca comorile si hai cu amanunte aici .Cum te simti acum?
Coscos nuuuuu nu m-a sunat dr-ul am scapat cred eu.
Aura nu stiu nici eu daca e haram sa dai lectii de dans ,e bine sa mai intrebi ,dar cred ca nu asta face parte din munca ta nu?
Fetele prezentele hai ca va scutii de o batuta.Va pupicesc dulce pe toate in parte.

http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura 1974 spune:

Hannen, sa-ti traiasca fetita.

Sa aiba noroc numai de cele bune si frumoase.
Si tu la fel sa ai sanatate si Alaah sa-ti dea putere sa-ti cresti fetitele cu multa dragoste si intelepciune.Insch Alaah.
Catan, nu munca mea e cu totul alta insa la sala unde eu ma duc administratorii m-au rugat sa dau clase, deci un nou post de munca pe linga cel care il am.
Insa problema mea e ca nu stiu daca e haram sau nu.
Pe o parte analizind lucrurile cred ca nu , pentru ca sint doar femei , nu ai barbati, deci nu provoci pe nimeni.
Insa nu sint sigura.
Fetelor dati-mi o mina de ajutor.
Iar despre Coran , ce-mi puteti spune, unde pot gasi unul?
Va cer voua sfaturi caci nu am pe altcineva.
pentru toate.

cuerpo sano , mente sana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura 1974 spune:

Coscos, sint de acord cu tine , nu cred ca e haram insa...

Maryam unde esti?
Unde ai disparut?
Am nevoie de tine.


cuerpo sano , mente sana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttik spune:

salutari fetelor dragelor...catan,cred ca ma lasi corijenta de cate absente am...dar am fost atat de aglomerata cu o gramada de trebi,mai mult sau mai putin imp..asa ca doar v-am citit..voi ce faceti?
hannen felicitari te sarut si sa fie sanatoasa printesica.....pupici..
fetelor..atat de mult mi-am dorit sa vb cu voi de eid.dar aici n-a mers internetul,nici telefoanele..asa ca off am intrat intr-o izolare totala chiar de eid..si nu stiu cum,dar a fost o zi asa de grea si de trista .hai sa va spun ...cu o zi inainte m-a sunat o prietena,sau ma rog,,ca hai maine mergem la o cafea..de eid...si am zis ok..s-a imbracat subsemnata elegant si frumos,hai la intalnirea mult asteptata..nici nu am mancat ,ca am zis ca oricum dupa cafea mergem la un restaurant..am ajuns la locul cu pricina si dai si-asteapta ...vreo 15 minute...o sun pe donsoara si imi zice ca "stii ,noi (ea si niste cunostinte")mergem sa mancam nu stiu unde...daca vrei ,vino si tu"..adica mai bine nu veni..binenteles ca m-am intors acasa,ca imi dadusera lacrimile pe strada..si cam asa a fost de eid..oricum,acum sunt linistita,am irosit niste lacrimi pentru si cand nu era nevoie..
in sfarsit ,hamdella a trecut..cat traieste omul invata..
voi ce mai faceti?coscos,aura,denisuca,kristztina,mari_alhillo,anca ,amoodia(esti mai binisor?)...va pup pe toate..maryam unde esti?
eu nu stiu ce sa raspund la intrebarea despre dansuri,nu stiu daca e haram sau nu..dar daca sunt numai femei..oricum,nu sunt competenta in cazul asta..maryam e sefa:)
sper ca n-am uitat pe nimeni..
aaaa madelaine,ce mai faci? ce mai e nou in liban?ca ,mi-e un dor de nu mai pot de niste mancaruri si de niste locuri de acolo...
va pup pe toate..si celor care inghetati de frg prin romania,hai la o cafea in cipru sa va mai incalziti..
toate bune...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura 1974 spune:

Ttik, nu te amari din cauza asa zisei prietene, nu merita sa-ti faci inima rea.

Adevaratele prietene nu fac ceea ce a facut ea.
Si la urma urmei ne ai pe noi, chiar daca personal nu ne cunoastem din cauza distantei , etc... eu cred totusi ca sintem prietene.
Uite cum se ajuta unele pe celelalte cu sfaturi, cu vorbe bune, cu incurajari.
Va pupacesc pe toate.
Maryam firmeaza condica, iti duc lipsa.

cuerpo sano , mente sana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_alhillo spune:

buna fetele mele dragi,ce mai faceti?
in primul rand vreau sa ii spun lui Hannen Mabroukinshallah sa ai o printesa frumoasa,cuminte si desteapta,pentru tine iti doresc recuperare rapida si sa fiti sanatosi amandoi sa va puteti bucura de printesele voastre.
kris nu stiu cum se spune in araba dar iti doresc casa de piatra si sa stii ca sunt cu gandul la tine,inshallah sa ai o casnicie asa cum iti doresti,sa ai paca ,caldura si armonie in casa.
sa nu ma puneti absenta dar am trecut printr- o pasa mai proasta acum de eid mai ales ca am fost si pe rosu si nu stiu daca si voua vi se intampla la fel dar eu am o stare tare tampita cand nu ma pot ruga.
aura eu din pacate nu te pot ajuta pentru ca eu nu stiu prea multe.
ce fel de coran vrei?cel in limba romana?ma pot interesa la moschee cand ma duc cum putem face.
ttik acea fata din pacate nu se poate numi prietena pentru ca o prietena nu iti face ceea ce ti-a facut ea.
catan alhamdulillah ca nu te-a sunat doctorul,inshallah sa nu o faca.
amoodia ti-am scris si vad ca nu ai raspuns,esti bine ?te rog da un semn de viata!
maryam hai la condica!cum te mai simti?
pe celelalte va pup dulce.pe toateeeeeeeeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisuca spune:

Salam aleykum, fetele !
Hannen, felicitari!!!
Sa-ti traiasca printesa Isra si sa va aduca numai bucurii - tie si sotului! Bine-ai revenit printre noi si asteptam sa ne pove mai multe cand o sa poti.
Aura, si scuze ca nu te-am salutat inainte, eram cam aeriana ieri (si ma speriase Catan ). Din pacate, cred ca Maryam e singura care ne poate scoate din ceata si iti poate da un raspuns "competent" la intrebare.
Catan, inshallah nenea doctoru' nu o sa te mai sune daca nu a sunat pana acum, cel putin asa ma gandesc (sper) eu!
Cat despre caldurica, bucura-te de ea, ca in .ro sunt unii care ingheata, saracii, de frig. Lucrand la ziar, inevitabil ma "lovesc" de astfel de povesti, si chiar ieri am citit ca un oras intreg (Brad) nu are caldura deloc... dar au promisiuni sa aiba, de la 1 decembrie. Brrr... nici nu vreau sa ma gandesc prin ce trec bietii oameni!
Titika, imi pare, sincer, rau pentru ce ti s-a intamplat de Eid, dar a trecut si acum esti intre prietene adevarate
Mari, un si pentru tine!
Madelaine, Maryam... voi nu stiti ca iubita Catan sta cu condica intr-o mana si cu bata de baseball in alta... and she's not afraid to use it ?!?
Krisztina, mabrouk si te asteptam sa ne povestesti cum a fost petrecerea de logodna, mai ales ca sunt unele dintre noi care inca nu au (am) trecut prin asa cevaaa!!!
Costina, vine si mailul, numai sa am putin timp, ca iar am senzatia ca toti vor cate ceva de la mine.
Si-atata aveam un chef sa scriu pe DC...

Inca o treaba mai scriu si am zburat ca vantul si ca gandul: propunea cineva (Catanel, parca) sa ne aratam la fata , ca e altceva cand stii cu cine povestesti, cel putin eu ma simt mult mai apropiata de persoanele pe care mi le pot reprezenta cumva, in mintea mea asta obosita . Eu am un foarte mic album aici, pe DC, cu doua poze nu chiar recente, dar e ceva. Ce ziceti? Ne aratati si noua poze sau unele din voi prefera sa ramana in anonimat?
Am intrebat, n-am dat cu .
Mii de scuze daca am uitat pe cineva , dau o floare sa se compenseze.
Va dulce, dulce, pe toate!

Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

Pe unde sinteti fetelor?nu mai da omul de voi?
Dodo ,Maryam ,Anca,Madelaine?
Denisa stiu ca nu e bine de saracii oameni in plina iarna sa moara de frig.autoritatile ce au de zis in problema asta?sau se fac ca ploua??
Noi miine mergem la doctor sa ne vaccinam si miine il si intrebam ce a iesit la scanner.Va pup dulce pe toate

http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput