Unde sunt musulmancele mele (4) ?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_alhillo spune:

buna fetele.
ce mai faceti voi?Vreau sa va spun tuturor EID MUBARAK.Nu imi vine sa cred ca a trecut aceasta luna si nu imi vine sa cred cum Allah mi-a dat puterea sa rezist sa tin tot ramadanul(exceptand cele 6 zile ce le am de recuperat)in ciuda tuturor lucrurilor de aici.Maryam stie care e situatia mea aici,dar uite ca inshallah am reusit.
fetele care stiti araba spuneti-mi si mie ce inseamna ''kolo sana wa antom tybeen''.
Hannen daca ai nascut si cred ca da de nu mai dai tu pe aici Mabruk,inshallah sa fiti sanatosi si cel mic la fel.Iti doresc recuperare rapida.
Amoodia tu ce mai faci,ce face cel mic?
Catan cum e piciul,inshallah o sa vezi ca totul o sa fie bine.
Pe toate celelalte va pup si va astept pe-aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_alhillo spune:

am uitat Coscos iubita Mabrukalhamdulillah ca ti-a luminat Allah mintea si ai putut lua decizia corecta.Ma bucur din inima pentru tine mai ales ca si eu la fel ca si tine am ales sa devin musulmana tot intr-o noapte si tot singura eram(de fapt sotul dormea si deci nu a stiut nimic pana a doua zi)cand am spus declaratia de acceptare a islamului.Acum daca tu ai spus "Ashadu an la illaha illa Allah wa ashadu ana Mohammmad rasul Allah" este suficient si esti musulmanca de acum.Dar poti merge la o moschee si poti spune si in fata imamului,exact la fel am facut si eu.Tu esti din Bucuresti?Poate ne putem intalni si sa mergem impreuna,mi-ar face mare placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoodia spune:

salam fetele mele si aid mubarrak.
Coscos mabrok pentru decizia ta.
fetelor eu sunt intr-o faza proasta tare de tot si vreau sa vorbesc cu careva din voi dar nu aici pe forum ca as da ocazie unora sa comenteze.
asa ca adresa mea de email este amoodia@gmail.com va rog lasati-mi adresele voastre de email ca sincer am nevoie de un sfat.
bebelul meu plange si saptamana asta mama mea a fost plecata la sora mea deci eu si sotul am facut carare in casa cu bebelul in brate ca imi vine sa mor din cauza colicilor astora.
nu am timp mult sa va scriu ca deja cineva scanceste aici langa mine.
apropo stiti ceva de stafilococul auriu cum se transmite? ca eu tocmai m-am captusit cu unul la epiziotomia mea si de aia nu se inchide.
va pupacesc pe toate si sper ca sunteti sanatoase si voi si copilasii vostri.
teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

As vrea ca fiecareia dintre voi sa-i scriu cate ceva,cum am mai spus imi sunteti toate foarte dragi,Al hamdu ALLAH ca ALLAH Subhana Hua wa taala a fost (si este!!!) bun cu noi si ne-a ajutat sa ne intalnim si tot asa cum am mai spus nu ma pricep la vorbe,ba chiar in momente asa,speciale ma emotionez si-mi pierd din veleitatile de bun orator(!??).
Dar va spun de pe acum cu mare drag:

KUL AM TU BIL HER!!!

chiar daca si maine mai este post.
Am sunat chiar si la observator si am inteles ca desi multe tari maine sarbatoresc ,In shaa ALLAH sa fie maine Ramadan.


"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU"
maryam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

Aiid mubarak ,dragele mele fete.
Coscos draga mea mabrouk ,alhamdullah inima si sufletul ti-au fost luminate si ai intrat in Islam.
Amoodel hai ca o sa-ti scriu si eu adresa mea de mail ,hai fruntea sus ,nu te descuraja acum.fi tare ca bebi are nevoie de tine
Maryam iubita inchallah sa fi fericita alaturi de familia ta frumoasa .Sa te bucuri de copiii tai si sa fie musulmani buni si fericiti.
dodo draga inchallah sa fie asa cum iti doresti in bine si fericire.Sa te bucuri de puiul tau si de ce e frumos .
Anca tie si familiei iti dorim din inima un Aiid mubarak si Kul wa am antu bheir.
Mari fata frumoasa mult noroc si sa fi fericita .
[font=Arial Black]Hannen cum sa te uit eu pe tine prietena draga ,iti zic Kul waam antu bheir ,sanatate multa si refacere rapida si revenire grabnica aici.
Pupa Catan si trupa de piticei cumintei foc


http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coscos spune:

Fetelor, am venit si eu sa va urez EID MUUBARAK.
Ma gandesc la voi toate cum sarbatoriti astazi si simt ca sunteti fericite. Va multumesc pentru felicitarile voastre. Stiti ca voua v-am spus de schimbarea mea, inainte de a-i spune iubitului meu? Si nici pana acum nu i-am spus, pentru ca e foarte preocupat de afaceri si sta mai mult plecat. Daca as fi facut-o pentru el, poate as fi musulmana de mult, dar m-am auto-informat despre islam ( si voi v-ati adus aportul aici cam 90%), si simt ca nu e momentul ca el sa stie, pentru ca sigur, cu atatea afaceri pe cap, nu ar fi in stare sa se bucure pentru mine, si mi-ar strica si mie fericirea pe care o am acum in suflet. Inainte aveam numai indoieli si intrebari, acum am in sfarsit credinta, si raspunsurile de care aveam nevoie.
Mari, accept cu mare bucurie propunerea ta. In primavara, cand nu voi mai avea de lucru foarte mult, te astept sa vii cu mine la moschee, in Bucuresti. Eu nu am stiut ca tu esti in Romania.
Am intrat pe site-ul acela recomandat de Maryam, si intr-adevar, am ramas uimita de ce am vazut acolo. Noi stiam ca Allah e pretutindeni, dar eu una nu stiam ca si-a lasat semnele in natura, intr-un mod atat de evident.
Denisuca, ce mai zici? Sarbatoresti? Esti ocupata?
Hannen, oi fi tu proaspata mamica, dar ne tii pe toate ca pe jar de o saptamana. Ajunge!
Catan, Dodo, cred ca voi ati organizat un adevarat festin azi. Ma tot gandesc la retetele voastre, dar neam de timp de gatit si la mine.
Fetelor, va pup pe toate inca o data, si ma duc si eu acasa, sa pap ceva, orice, ca nici azi nu mancai nimic pana acum. Poate reusesc sa invat Al Fatiha, desi imi e greu, ne-avand pe nimeni sa m-ajute cu fonetica.

Eid Mubarak!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine spune:

Hop si eu ... Eid Moubarak, Kul sine wa antum bil' khair! La noi iine , duminica este Eid si sper sa iesim si noi sa ne plimbam, am cumparat hainute noi la copii, asa cum este obiceiul. Va doresc la toate un Eid fericit , cu multa liniste si pace sufleteasca.
Cu mult drag la toate fetele de la A la Z ...multi pupici din partea noastra.

Madelaine si cei trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttik spune:

EID MUBARAK,KUL AM TU BIL ALF KHAIR..
VA SARUT PE TOATE,SA FITI SANATOASE SI FERICITE..MULTE IMPLINIRI VOUA SI FAMILIILOR..
VA IMBRATISEZ CU DRAG...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca67 spune:

sarbatori fericite si de-aici,din Siria si cate-o crenguta de oleandru pentru fiecare,fete scumpe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krisztina spune:

EID MUBBARAK !!!!
Va pup pe toate,va doresc sarbatori fericite,liniste sufleteasca,multa sanatate,multe impliniri voua,piticilor vostri,familiilor voastre!!!
Coscos mabrook pt alegerea facuta.
Hanneh sigur ai nascut...mabrook si multa sanatate la bebeu!Va pup pe toate de la A la Z cum spune madelaine!!!


Mergi la inceput