Unde sunt musulmancele mele (4) ?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Catan multa sanatate lui Rayan, sa speram ca nu este nici o problema si nu are ceva grav... . Iti tinem pumnii maine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine spune:

Mai fetelor dar voi scrieti nu va incurcati. Salutari la toate, ma bucur ca va citesc, mai imi dau si eu cu parerea din cind in cind. Hanen o fi nascut? Ii tinem pumnii sa aiba o nastere cit mai usoara. Auoleu Miryam, mi-ai facut pofta de Halab. Are niste dulciuri fetelor...Catan sanatate multa la Rayanuc! Il iubeste dada.
Eu am fost mai ocupata in ultimul timp, casa grea deh...trei copii,casa , munca...si in plus mai lucrez si la casa cea noua. De citit va citesc dar nu reusesc mereu sa raspund. Tineti-ne la curent cu noutatile. Pupici la toate fetele.

Madelaine si cei trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

fetele va multumim ptr gindurile frumoase si ca sinteti alaturi de noi.Inchallah sa nu fie nimic .
Kehleyeresti intotdeauna alaturi.Pupici
Miine va spun ce am facut acolo.
Anestezie generala ii vor face?Am inima cit un purice.Nus tiu cum va reactiona.Azi la durut f putin capulSper sa nu fie ceva grav.

http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisuca spune:

Catan, mama, sunt si eu alaturi de tine si sper sa nu fie nimic grav. Adica, sa nu fie nimic. Iti tin pumnii!
Eu sunt sigura ca Hannen a nascut, pentru ca altel mai dadea ea cate un "semn de viata". Asa ca inshalla e bine si are un bebel frumos si sanatos.
Celelalte fete, ce mai faceti?
Eu sunt toaaaata ziua la serviciu, vreau o pauza...
Va dulce

Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coscos spune:

Catan, hai ca nu are nimic copilasul tau. Ia sa vezi. Si maine, dupa analize, scri-ne si noua cum a fost.
Fetelor, i-am zis eu lui Hannen ca va naste in weekend? Sun sigura ca deja il tine in brate pe bebeul cel nou.
Denisuca, tu ce faci? Lucrezi, lucrezi si iar lucrezi, ca si mine? Asta noapte am plecat la 1 de la birou si cu nervi si taman pe omu' meu mi i-am varsat.
Iar azi, la birou, am avut surpriza neplacuta ( dar la care ma asteptam) sa ma calce iar pe nervi dulcea mea colega. Numai ca, inshallah, mi-a luat seful apararea, in sfarsit, vede si el ce se intampla pe aici, ca pana acum doar i se povestea, si bineinteles, ca sef, era prins la mijloc si nu stia pe cine sa mai creada ( nu ca eu nu as fi credibila, dar crede ca eu, fiind in relatii cu frate-sau, fac pe nebuna pe aici, dar nu sunt genul...).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine spune:

Cocos vad ca iti face mult netrai colega asta. Trebuie sa gasesti o modalitate si sa rezolvi problema. Scurt si la obiect. Iti tin pumnii si nu te da batuta. Daca si seful a observat atunci e bine. Sint sigura ca este geloasa(invidioasa pe tine) asa ca incearca si ea cum poate sa iti dovedeasca cu tot dinadinsul .Atit poate ce sa-i faci. Exista lume rea peste tot, din pacate. Chiar aici pe forum am fost luata in raspar( pentru ca in dreptul numelui e steagul Libanului) dar asa e facuta viata, cu bune si cu rele. Jicnita am fost de atitea ori, cine ma cunoaste, stie ce fel de om sint, eu una nu pot sa jicnesc si cind cineva o face, imi vad de drumul meu, si de asta poate am pierdut de cele mai multe ori. Consider ca o discutie pe fata , directa si la obiect rezolva situatia. Nu avem nimic in comun si cu asta basta.
Miryam nu ne mai scrii nimic? nici tu dodo? Azi sau miine este Leilet El Kader . Eu una sint :( si nu pot sa ma rog, dar ma rog in sufletul meu si Dumnezeu stie ce imi doresc mai mult. Salut pe toate fetele chiar daca nu le-am numit pe toate.
Catus nu-ti mai face griji , totul o sa fie bine, o sa vezi, iti tinem pumnii si gindeste pozitiv. Pupa-mi nepoteii.


Madelaine si cei trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca67 spune:

Catane,ma alatur fetelor.Sper sa fie cat mai putin traumatizant pt. bietul copilut si mai ales sa fie sanatos.I-ai facut un control ORL?De fapt,probabil daca-i fost cu el la spital si nu la cabinet i s-au facut toate investigatiile.Tinem pumnii,insha Allah sa fie bine!

V-ati facut cumparaturile de sarbatori,fetelor?Eu de mine am uitat,ca m-au foit fetele mele ca pe mine,vreo 4 km de magazine,ca sa ajunga la concluzia ca nimic nu-i pe placul ei(cea mare) si ca de ce n-are si ea la fel ca sora-sa (cea mica)!!!!!!!Icoana asta
uneori nu-i suficient de sugestiva,zau,mai oameni buni puneti si unul care-si baga ghiara-n gat!!!

Cel mai probabil,noaptea asta o presupunem Noaptea Binecuvantata.
"Noi am pogorat [Coranul]in noaptea al-Qadr.
Dar de unde sa stii ce este noaptea al-Qadr?!
Noaptea al-Qadr este mai buna decat o mie de luni!
In timpul ei se coboara ingerii si Duhul,dupa voia Domnului lor,pentru orice porunca!
Ea este pace,pana la ivirea zorilor!"(97:1-5)

Sa ne rugam si noi sa coboare pacea in sufletele noastre...si mai ales sa coboare pacea acolo unde este nevoie disperata de ea:in Iraq si Palestina,in Sudan si Afganistan...Sa fim cu gandul alaturi de toti oamenii aflati in suferinta,sa ne rugam sa le usureze Allah calea spre izbavire!

Salutari la toata lume si numai bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krisztina spune:

Fetelor va pup pe toate!!!cred ca m-ati dat disparuta dar am o gramada de chestii pe cap...bagaje,bilet,cadouri,servici....pe data de 16 plec si am emotii .......cit pt un regiment intreg!!!Ma bucur ca va am pe voi,invat de la voi multe lucruri de care habar nu am...va sint recunoscatoare.Logodna va fii probabil cam pe 20 noiembrie,....nu stiu inca sigur,o sa hotaram ziua cind ajung.Anca tu esti in Damasc????O sa fiu doar eu din partea mea,adica nimeni din partea familiei mele....asa ca ar fii o idee foarte buna.Asta bineinteles daca nu esti tu ocupata....in cartierul Dammar stau.Eu va admir pe voi cum faceti atitea: copii,servici,gospodarie...sinteti pline de energie.
Catan o sa fie bine totul,va dorec multa sanatate tie si trupei tale de pitici,cind poti anunta-ne cum a fost....noi toate sintem alaturi de tine!
Denisuca pune-o la punct pe colega aia a ta ca altfel isi ia nasul la purtare.
Hanneh ai nascut???
chiar daca nu va pot numi pe toate aici,va pup pe toate si va doresc multa liniste sufleteasca si sanatate.
Am mai invatat ceva...acum stiu ce e iftar..fiecare informatie,fiecare rugaciune pe care o scrieti ma ajuta mult, va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Am intrat un pic pentru ca vreau sa ma pregatesc pentru noapte,ma duc sa-mi mai fac o cafea pe urma ca nu stiu cat am sa rezist,azi noapte pe la 3 si ceva n-am mai putut si m-a luat un somn...sper ca Inshaa ALLAH astazi sa stau mai mult.Cata,vroiam sa vad dc mai e ceva nou-de bine cu mititeleul si Alhamdu ALLAH ma bucur ca azi a fost mai bine.Nu uita,maine,macar un minut intra si spune-ne ca e bine,Inshaa ALLAH!
Sper ca sunteti cu toate bine si va doresc din inima sa aveti parte numai de bucurii,hai Krisztina,ca dupa ce o sa te si casatoresti,vine si un bb si ai sa vezi ce frumos e,ca asta-i viata,asa ca sa petreci mult si bine si mai ales bucurati-va unul de altul,Inshaa ALLAH sa aveti parte de o viata muinunata si sa fie un sot bun,exact asa cum iti doresti.
Pentru ca am scris aici despre aceasta noapte,revin si va spun ca in aceasta noapte se poate petrece si de catre fetele cu "probleme",dar nu este voie sa citesti Coran-ul , sa te rogi,in rest,te poti reculege,poti medita si mai ales poti cere lui ALLAH Subhana Hua wa taala,pentru ca in aceasta noapte orice ar cere omul,i se va da.Inshaa ALLAH ,sa aveti parte de pace,de liniste ,de sanatate si de armonie si ALLAH sa va aiba in paza!
Sa speram ca Hannen e bine si in curand ne va da vestea cea mare...

"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU"
maryam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryam spune:

Krisztina,uite iti scriu aici o ruga care se spune pentru tinerii casatoriti,este scurta si o poti citi si tu dupa logodna,pentru ca logodna are un rol important,desi se poate ca intervalul dintre ac si castorie sa fie lung,cei doi sunt socotiti uniti,li-se citeste Surat Al Fatiha,prima sura din Coran ,deci nu e o simpla formalitate.:
"BARAKA ALLAHU LAKA WA ALAIKA WA GIAMAA BAINAKUMA FI KHAFIRIN"
(ALLAH sa-l binecuvanteze pentru tine (pe sotul/sotia ta) si sa te binecuvanteze si sa va uneasca pe amandoi intru bunastare).

"ZAMBESTE, MAINE VA FI MAI RAU"
maryam

Mergi la inceput