Miresele anului 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

'neata fetele!

pt. kopilash: nu mai stiu de unde pe forum am gasit si printat lista aia, da' iti faci o idee destul de cuprinzatoare la subiectul "Cheltuieli nunta" (tot pe ramura Botezuri, nunti, evenimente, petreceri)...

A_N_N_E, ai idee daca invitatiile Koza pot fi vazute live in vreun magazin, ceva? ca in poza e una si in real life alta (textura, funditele satenate, stuff)... si o lista de preturi pt. fiecare model ar fi buna... ne-ar ajula alegerea, prin eliminare..
cu textul, in continuare nici o idee...
pupici si hai ai nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Neataaaa !! (parca marti dimineata e mai bine decat luni dimineata ... )

Nici eu nu am nici cea mai mica idee cu textul invitatiilor... Chiar daca vreau sa mi le fac singura ma pricep mai degraba la grafica decat la texte... Poate ar trebui sa ne intrebam si iubitzeii sa vedem ei ce idei au ...

In privinta planificarii ... eu folosesc un site in care sunt deja trecute toate necesare pentru "ziua cea mare" si mai poti sa adaugi si tu alte "operatii". Eu sunt cam dependenta de calculator si internet si toata planificarea o am pe site-ul asta de internet .Cel mai mult mi-a placut partea cu planificarea invitatilor ... daca intrati pe site o sa vedeti www.weddingchannel.ro
Sunt mai multe site-uri de genul asta dar mie mi-a placut asta

Inapoi la treaba .. Va pup pe toate !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna dimineata!!
Semnez condica la ora 10.05!!
Sa o iau pe rand...
pt kopilash - am niste calendare luate de pe diferite site-uri, daca vrei... e valabil pt toate lumea care are nevoie...
In al doilea rand ... textul de pe invitatii... cred ca ma voi lipi de lovitura brutala a inspiratie si voi avea un text simplu: xulescu si xuleasca va invita in data de la cununia religoasa si apoi la petrece etc in fine si alte bla bla bla-uri din astea... si atat! parerea mea e ca textele originale vor fi comentate in fel si chip, mai bine sa nu aiba ce comenta...
nu stiu daca le-am mai postat sau nu, nici daca am voie sau nu, dar ca sa va faceti o idee de ce fel de invitatii sunt pe site-urile romanesti: www.invitatia.ro , www.invitatii-nunta.ro
restul sun variatiuni pe aceeasi tema.
acum ma voi duce sa vad si eu acel site dat de Degetzel.
revin dupa o scurta pauza...



So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

www.weddingchannel.ro este www.weddingchannel.com

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Sunt o neatenta !!! Am scris www.weddingchannel.ro !!! Nu e site romanesc !! corect e www.weddingchannel.com Sorry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua viitoare miresici!
Nu v-am uitat, dar cu programul pe care-l am acum stau si ma intreb daca voi apuca vreodata (chiar daca mai sunt sapte luni pina atunci) sa reusesc sa termin pregatirile.
Am vazut ca vorbeati de invitatii, si noi ne gindeam sa ni le facem singuri, dar am constatat ca e cam complicat...asa ca am renuntat.
Are cineva idee de vreo firma care face la comanda un model pe care il propui tu
Noi am primit plicurile cadou de la un prieten (ne-am scos nu?), iar textul l-am facut eu. Dar am o problema cu modelul mi-ar placea ceva atipic, cum am vazut la niste prieteni, ca o rola de film, dar nu am gasit nicaieri

Ca motto am ales textul de la prima felicitare care am primit-o de la el, care cred eu ca e foarte reprezentativa
" Pentru amintirea de ieri,
pentru fericirea de azi,
pentru toate promisiunile de miine,
inima mea iti apartine"

Sper ca va place, si poate e si o idee..

Restul textului e inspirat din mai multe texte clasice...


Va pup!


roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Doamne ce frumos suna motto-ul asta...e superb!!!
Degetzel, mai bine nu ne spuneai nimic despre site-ul asta www.weddingchannel.com. Am vazut aici niste chestii atat de dragute... si acum stau si de ciuda pt ca la noi nu gasesti asa ceva...
Offf...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Hi hi dragele mele ... Si eu am plans de ciuda cand am vazut cate poti sa gasesti prin strainataturi... Mai ales in ceea ce priveste rochia de mireasa ... Am un site preferat pe care ma uit de fiecare data cand ma apuca nostalgia, si pentru ca tot cu site-urile va dau si adresa asta ... www.demetriosbride.com . Au aparut deja creatiile pe 2005 dar trebuie sa va uitati si la colectiile din anii trecuti, eu am ramas cu gura cascata !!! Cred ca se gasesc aici rochii de mireasa pentru toate gusturile ... (precizare : Pentru colectia din 2005 trebuie sa intrati pe Demetrios International, iar pentru colectiile din anii trecuti pe Demetrios United States)

Va pupic si servici usor in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

Duaaaamneee, ce mi-ati dat de lucru cu situl asta,weddingchannel! il stiam de prin primavara, da' nu stiu ce mi s-a parut atunci complicat, si am uitat de el. acu nu mai pot, stau cu orele acolo!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Zicea cineva, tot pe listele de discutii desprecopii.com, ca-si face textul de la invitatie cu citate din Biblie. Mi se pare faina ideea...
Pupici!

Mergi la inceput