Miresele anului 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Pretul este fara TVA deci daca iei meniul mai complet (cu tot cu sarmalute, tort, cafea) + bauturile racoritoare, ajungi la 44 euro. Bineinteles ca au si meniuri mai "exotice" si .. complicate ... dar la preturi pe masura ...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Buna fetelor !

Ce ziceti de textul invitatiilor ?
Eu as vrea ceva mai dragut, nu asa comun, ca la majoritatea...
Nu stiu unde sa gasesc modele de texte dintr-astea, voi ati gasit ceva ?



toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_N_N_E spune:

Este adevarat k dureaza ceva pana este gata comanda si asta pentru k invitatiile sunt aduse din Turcia (parca). Noi lucram cu ei si ceea ce ai gasit scris pe site este perfect adevart - aduc cartoanele si plicurile separat dar parerea mea este k merita sa pierzi cateva ore pana le "asamblezi". Am vazut cum arata si sunt incantata. Preturi actualizate ce'i drept nu prea stiu dar promit k o sa ma interesez.
Ioana, stiu k trebuie sa ne garbim cu restaurantul dar noi nici macar nu stim cate persoane o sa avem invitate la nunta, nu am facut nici o lista, nimic. Suntem in urma rau... dar sper k saptamana asta sa stabilim macar data. Eu as vrea un restaurant care sa aiba si terasa pentru k vara fiind se poate iesi la o cafea in gradina ceea ce cred k ar incanta invitatii. Sper sa mai gasim ceva pentru iunie ... Iar k biserica ma gandeam la Elefterie . Am fost la o nunta acolo anul trecut si mi'a placut dar parca e prea in starda. Am vazut in schimb una foarte draguta prin Bucurestii Noi, una care are o gradina superba. Dar e cam departe ... De ce intotdeaua trebuie sa existe un "dar" ...
la toata lumea !!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Aaaaa... pai sa vezi ce distractiv o sa fie cu listutza de invitatzi...
Iti faci tu acasa o lista cu vreo 150 de invitati si gasesti un restaurant care iti place dar unde nu incap mai mult de 80... si atunci pune-te pe taiat...
Sau... si mai "frumos"... daca lista ta va fi doar de vreo 60-70 de invitati atunci sigur o sa-ti placa un restaurant unde trebuie sa ai minim 120 de invitati...

Bafta!




Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Bine ai venit Anne !! Se pare ca "clubul nostru de ajutor" devine din ce in ce mai stufos :))) Poate in curand ne deschidem un partid ! Cred ca am castiga toate alegerile !!

Despre invitatii.. puteti sa va faceti o idee de preturi si modele daca vizitati site-urile de pe net care au trecute si preturile (de ex: www.invitatii.ro - sper ca nu e considerata publicitate ... )Cel mai bine e sa faceti o cautare pe Google cu cuvintele "invitatii nunta" si gasiti o groaza de informatii.

Eu personal, desi am vazut multe modele frumoase, m-am hotarat se le fac singura, ca sa fie mai personalizate

Va pupic !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

io am facut cautarea aia de care ziceai si n-am gasit nimic chiar pe gustul meu. oi fi prea pretentioasa... ba erau prea lucioase, ba prea dulcegarite, nici prea simple ca de, ocazia e rara, ba culorile nici prea-prea nici foarte-foarte...
care n-am avut noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Pt Moiraine
vmariejeane, ce harnica ai fost!! pai pan' la vara poti sa dormi linistita acu'!

Pai voi ce credeti fetelor ca eu am stare? Cand am zis ca sunt obsedata pai sunt...dar sa stiti ca am arvunit cu formatia fiindca cunosc pe unul dintre membrii ei, de aceea. Oricum cica imi gasesc ei si cameraman si fotograf...cunosc ei pe cineva. Acum sa vedem. Asa ca eu chiar sunt harnicuta...ha ha...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Adevaru' e ca au inceput toate sa fie cam la fel (e mai provocator sa va faceti singurele invitatiile... ca sa nu mai vorbim de ieftin). Totusi, pentru cei interesati de invitatii Koza, uitati site-ul cu modelele lor : http://www.koza.co.za/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_N_N_E spune:

am sunat la fer-ley (invitatiile koza). contrar a ceea ce am vazut pe site unde cineva spunea k preturile variaza de la 0,5 - 8 euro, ei mi'au spus k sunt in jur de 1 euro fara inscriptionare (care mai costa cca. 7.000). iar dak vrei inscriptionare cu cerneala speciala (argintie sau aurie) costa putin mai mult. stiu insa pe cineva care a luat invitatii de la koza acum o luna si au costat mai putin de 1 euro/buc. si mi'au spus si ei k dureaza - deci comanda trebuie data din timp.
cum apare revista mireasa? mai sunt si alte reviste ce abordeaza acesta tema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

seara buna tuturor!!!ce mai faceti???vad ca ocupate ca si mine de altfel..ca si eu fac tot felulu de planuri ...etc etc...
vad ca vb de invitatii..
bine bine fiecare dintre noi va gasi modelulu care o sa-i placa cel mai mult si cu asta basta...dar...intrebare:ce scriem pe ele??????
aici chiar nu am idei!mai ales dupa ce am citi ..aici undeva pe site(nu mai tin minte exact unde)un raspuns destul de critic la adresa unor texte de invitatii...m-am cam desumflat.deci..are cineva ceva idei??

si inca o problema:cine are lista aceea cu ce trebuie facut la o nunta..ca mie mi se pare ca ma ocup de toate si de nimik in acelasi timp..si ca tot uit ceva.asa ca lansez rugaminte de a-mi fi transmisa si acea lista..daca o are cineva

pupici la toate
kopilash

Mergi la inceput