Miresele anului 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

Duuaaamneee, fetelor, mi-a venit un gand ingrozitor! daca, asa cum avem noi grupu' de suport, au si ai nostri, impreuna, clubu lor, cu motto-u' "nu te stresa, lasa-le pe ele! asasineaza-le cu indiferenta ta!" ???!!?? te pomeni ca se cunosc intre ei si se incurajeaza pe ascuns!

Degetzel, am fost la o nunta la care cununia religioasa s-a tinut in gradina din fata restaurantului, pe gazon, sub copaci, in adierea vantului... a fost cel mai frumos si cel mai romantic! ca de poveste! erau si scaune aranjate pt invitati, cam cum vedem in filme... de neuitat. am inteles ca tine de preot,cel care oficiase pt. acesti prieteni a zis ca daca nu mai stiu care preot a tinut slujba de inviere pe malu' marii poate si el sa faca asta...

flafi, adevar grait-ai, parca ma cunosti. asa e, daca nu-i restaurantu, e alta... curata dependenta, daca nu intru o zi pe forum simt ca-mi cade tensiunea!!

pupici, miresici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

HA-Ha! Moiraine, e super ideea ta! (Unde e smilies-ul ala cu capul care se rostogolea de ras???)
Eu cred doar ca ei n-au intrat prea mult (sau chiar deloc) pe listele noastre si inca li se pare o chestie pe care or s-o faca in cateva zile. Intrebarea e a cui o sa fie vina daca ceva nu iese bine la nunta?
Mai fetelor, da` tare harnicute mai sunteti! (Eh, da, da` eu am dormit...pe saturate!)
Bibyrox, scumpa, aseara nu plecasem de tot, doar dadeam o fuga pe la vecini, adica prin listele despre Dj, cameraman si alte asemenea (ca doar le stiti si voi, nu?) Si sa stii ca m-am convins, totusi, ca nu ma stresez degeaba. Pai daca scazi cele 4 1\2 luni care tre` sa treaca pana o sa vin de tot in tara si o sa incep sa ma ocup de-a binelea de nunta , atunci mai ramai cu...vreo 6 luni. Si pana mai fac una-alta, ma trezesc cu 2 luni inainte ca n-am nici fotograf, nici cameraman si nu-mai-stiu cate alte chestii. Si atunci va trebui sa accept tot felul de x si y care mai sunt liberi, doar pentru ca nu m-am stresat din timp (ca tot zicea al meu ca-mi sta bine asa). Erau pe acolo fete care cica aveau nunta in septembrie (eu tot la ce ma intereseaza m-am uitat), anul asta, si se trezeau prin iulie ca ele n-au dintr-astia de-ti fac nunta mai frumoasa (foto, dj, etc.).
Iar cu sotzul "dezinteresat"...cred ca sunt si avantaje, pana la urma: pe de o parte ca nu mai avem o persoana in plus de convins ca nunta e mai frumoasa asa cum vrem noi, fetele, si nu cum le mai vin lor cine-stie-ce idei nastrusnice (la mine nu se aplica, ca el oricum are idei, asa ca tot am de dus lupte de convingere), si apoi ca atunci cand noi o sa fim mai stresate si mai stresate, ei abia or sa inceapa sa se agite si - eventual - or sa ne poata calma. Serios! La mine functioneaza asta absolut tot timpul: el e intotdeauna omul care ramane calm si care ma linisteste si pe mine cand e cazul
Degetzel, ma inscriu si eu pe lista celor care vor mai multe amanunte despre Crowne Plaza, ca am tot auzind vorbindu-se despre restaurantul de acolo si chiar sunt curioasa de conditi.
Spor la pregatiri la toata lumea! si pupici!
P.S. Vreau si eu desprecopii.com acasa!!! Cred ca o sa mi-l pun ca pagina de start, cand o sa-mi iau calculator! Ca deocamdata cred ca or sa ma incuie astia intr-o buna zi in biblioteca, crezand ca sunt parte din mobilier, la cat stau pe aici, lipita de calculator...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:


Buna dimineta!!!
Ce am venit eu azi la serviciu cu capsa pusa, dupa ce am citit ce ati mai debitat voi m-am pus pe ras si brusc sunt bine dispusa!!
Mi-a placut faza cu grupul de sabotaj al barbatilor - Moiraine7 ai fost adevarata cu faza asta- doamne ce am mai ras!!
Tin sa va spun ca al meu a avut leac de la o doamna de pe acest forum, bogdana, care mi-a trimis lista ei de cheltuielei pt nunta, cand a vazut al meu cate sunt de facut i s-a facut parul maciuca in cap si a inceput sa se ia de mine ca stam degeaba si trece timpul
. adica tot eu!! Bine ca l-a motivat ceva macar!!!

invitatiile de nunta- offf sunt tare dezamagita de ce se gaseste pe la noi... pe 3 site-uri diferite am gasit aproximativ aceleasi modele. Eu imi imaginez ceva de genul: invitatii, cartonasele de masa, meniul so eventual un guest book din aceeasi colectie. Propos voi ati vazut pe la vreo nunta guest book-uri? Mi ar placea dar nu stiu daca se poarta pe la noi, pe site-urile din afara am vazut ca e cam pe la 50 euro unu...
zilele trecute intr-un puseu de tristete metafizica m-am plimbat pe lipscani si am intrat si la cristian filip (stiu ca nu se scrie asa, dar tare imi e lene sa caut cum se scrie corect) si am vazut o rochita simpla si frumoasa cu 6 mil, mi s-a parut ca nu e adevarat... deci mai e speranta pe lume
niccostea ziceai: "el e intotdeauna omul care ramane calm si care ma linisteste si pe mine cand e cazul" asta m-a facut sa ma gandesc la mine si la al meu, numai ca la noi e ceva gen Toma caragiu cand anda calugareanu ii spunea: "calmul tau englezesc ma scoate din calmul meu englezesc" sau varianta amza pellea "calmul tau englezesc ma scoate din calmul meu oltenesc"
Va pup pe toate!! Si va multumesc ca m-ati bine dispus in dimineata asta!!


So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Buna dimineata !!

Ce mai faceti dragelor ? Cum a fost in weekend ? Eu am vazut ca am aparut pe listuta si tareee m-am bucurat (multumesc Bibyrox !!). Haideti sa va dau cateva informatii despre "Nunta la Crowne PLaza" :
- in primul rand puteti sa alegeti intre mai multe sali (pentru nunta cu 50 de invitati este sala Valahia, nunta cu nr maxim de invitati 130-140 este sala Primavera, iar pentru mai mult de 130 de invitati este Crowne Ballroom - capacitate maxima 350 persoane). Toate arata super, si vi se pune la dispozitie si terasa aferenta fiecarei sali.
- meniul incepe de la 36 euro (cuprinde aperitivul bogat... au pana si icre negre si rosii, peste, friptura, tortul si cafeaua) la care se adauga pachetul obligatoriu de bauturi (apa minerala, sucurile "cu acid", sucuri naturale de grepftuit si portocale si un rand de sampanie la miezul noptii). Daca nu luati bauturile de la ei se percepe o taxa de 2 euro / persoana. Daca vreti si sarmale in meniu , pretul devine 38 euro (in loc de 36 euro)
- pentru rezervarea salii se platesc 500 euro (nu sunt considerati avans), din care hotelul aranjeaza sala cu scaune imbracate, aranjamente florale pe mese, meniuri pentru fiecare invitat, aranjarea invitatilor la mese.... )
- alte beneficii gratis : garderoba, parcare, un apartament nuptial pentru mire si mireasa + mic dejun la restaurantul hotelului sau in camera)

Deocamdata astea sunt informatiile care mi le aduc aminte acum repede-repejor (sa nu asteptati prea mult raspunsul )dar revin si cu alte informatii daca aveti nevoie.

Va pupic pe toateee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Bine v-am gasit fetele! Harnicutze, harnicutze
Degetzel, am si eu o intrebare... pretul asta de 38 de euro este cu tot cu TVA sau fara?

Va pup!

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Neata miresicile mele! Sunt foarte fericita...mi-am gasit formatie care sa cante la nunta. Sunt niste tipi super, iar cantareata este super, super talentata...mi-a placut la nebunie cum a cantat. Eu i-am zis ca la nunta mea se va canta absolut tot, de la vals pana la manele. Tipa canta latino bestial. Imi venea sa dansez acolo la probe. Si e incredibil, mi-au cerut 400 euro in cazul in care altii imi cereau 800euro. Cantareata a fost la "Double D"(nu stiu daca asa se numea exact formatia-a cantat pe la inceputul anilor '90). Se compun din: cantareata, tipul de la keybord, chitarist si acordeonist.
Le ziceam ca imi vine sa ma marit mai repede.....ha ha. Problema e ca tb sa imi vina barbatu acasa si dupa aceea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_N_N_E spune:

Buna fetele. Sunt la primul meu mesaj postat pe forum chiar dak voi sunteti urmarite - de catre mine si multe altele ca mine - de ceva timp. Acum m'am hotarat sa intervin si eu pt k de o saptamana incoace - de cand "a crescut" pe degetul meu un inel - a inceput sa ma intereseze subiectul. Recunosc k m'am cam speriat cand am vazut ce avansate sunteti voi in ceea ce priveste subiectul. Noi nu am stabilit inca data exacta a nuntii dar probabil k pe undeva pe la sfarsitul lui iunie se va petrece evenimentul. Legat de asta, e sigura informatia referitoare la postul Sf. Apostoli Petru si Pavel, si anume k tine doar 2 zile? Asta pentru k eu gandeam k data posibila 25 iunie. Sper k in cateva zile sa ne hotaram si noi macar asupra datei pt k, recunosc, nu stiam k rezervarile la restaurant si biserica se fac chiar si cu un an inainte.
Referitor la invitatii, am vazut k se interesa Flafi, eu am vazut unele super dragutze la KOZA. (am inteles k nu va pot da datele de contact aici asa k dak nu le stiti si va intereseaza ma puteti contacta). Sunt modele deosebite si chiar ai de unde alege.
Cred k am exagerat cu scrisul la primul meu post asa k GATA, ma retrag (cel putin pentru moment).
Pupici la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Bine ai venit ANNE!
Intr-adevar e nebunie mare cu rezervatul restaurantelor pt nunti...asa ca...stabiliti cat mai repede data si... la treaba
V-ati gandit la vreun restaurant... la o biserica...?
In legatura cu invitatiile de la Koza...e adevarat ca sunt deosebite dar ma gandesc ca si preturile sunt pe masura. Stii tu mai multe? preturi... ceva...

Va pup!

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

bun venit ANNE in grupul de suport la limita obsesiei, si noroci dragi miresici!
flafi, ma bucur ca remediul a functionat la tine, io inca n-am curaj sa-i arat iubitului meu lista cu cheltuielile presupuse de o nunta, sunt sigura ca nici nu i-au trecut prin minte jumate din chestiile alea... mi-e sa nu o ia la fuga cand ii spun, sa-si schimbe numele si nr. de telefon!!
mda, si io vreau invitatii altfel decat ce-am vazut pe situri, ca nu-mi prea plac, si mai ales am o problema cu textul, mie-mi par cam penibile astea pe care le dau ei de exemplu, ori prea scortoase, ori cu un umor fortat, de genu "la bloc"...
vmariejeane, ce harnica ai fost!! pai pan' la vara poti sa dormi linistita acu'!

pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

uite, despre Koza am gasi la cineva, tot pe forum:

"noi le-am luat de la importatorul in romania al firmei koza - cred ca firma se numeste fer-ley.
invitatii foarte frumoase, laudate de toata lumea... mie mi-a placut fata uimita a celor care le-au primit, in momentul in care au deschis plicul.
singura problema a fost cu inscriptionarea, care pe noi ne-a intarziat, asa ca trebuie comandate din timp. si sa va alocati cateva zile sa le ansamblati (daca e cazul) - noi am avut carton, cu calc deasupra si cu o funda din voal alb, pe care le-am primit in cutii separate de la firma.
preturile intre 0,5 si 8 euro, dupa bugetul si aspiratiile fiecaruia. in pret sunt incluse: invitatia, plicul, si cardul de raspuns, plus inscriptionarea gratuita. noi am primit cadou de la ei si vreo doua cutii cu cateva sute de baloane colorate"

Mergi la inceput