Miresele anului 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Bine ai venit Degetzel!
Suna frumos ce spui tu: cununia religioasa in gradina hotelului. Personal nu am fost la o astfel de nunta; am inteles ca Gainusa (de la cronica carcotasilor) a procedat in acest fel...si daca nu ma insel a facut nunta chiar la Crowne. Daca spui ca lucrezi acolo presupun ca stii mai multe amanunte.
Mult succes!

Pupici

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Degetzel ce vrei tu sa faci e tare romantic... ca in filmele americanilor...

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Recunosc ca prima idee mi-a venit chiar de la nunta lui Gainusa pentru ca am vazut multe poze si arata super . Si apoi a venit si ideea practica cu invitatii care nu mai trebuie sa se deplaseze dintr-un loc in altul. Mai trebuie sa gasesc un preot care sa vrea sa vina la hotel...

Intre timp am incercat sa rezolv cu alte cheltuieli (verighete.. costum... ) dar separe ca nici jumatatea mea nu este mai saritor Pana acum cred ca am vizionat toate site-urile posibile si imposibile romanesti si straine pentru modele de inele, aranjamente de sala, aranjamente florale, rochii de mireasa etc etc, am facut un excel cu toate cheltuielile estimate de nunta (nici nu stiti cat m-a ajutat forumul asta )

Va pupic pe toateee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Vai fetele cat ati vorbit de cand nu am mai intrat eu pe forum. Nu mi-a mers calculatorul si am fost foarte suparata ca nu am putut intra pe net. Uff...Dar voi ati fost asa harnicute...
Degetzel bine ai venit in clubul nostru!

Eu sunt suparata ca nu pot face mai nimic acum pana nu vine "baiatul" meu acasa. Vreau si eu sa ne cumparam verighete... Va marturisesc sigur ca am innebunit de tot de cand intru pe forumul asta...sunt dependenta...ma gandesc zilnic la nunta. Doamne! Cred ca nu mai am mult...si multe dintre voi sunteti devina. Imi dati tot felul de idei.
Pupici...pt moment...sper sa nu mai am probleme cu calculatorul ca altfel mor...cum sa nu mai intru pe forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Bine ai venit in clubul obsedatelor de nunta!!
ha ha
mai e cunoscut si sub numele de grup de suport!

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Pai daca si eu sunt la fel de obsedata.. n-am mai rezistat si am devenit membru !!!

Am citit pe forum la "Miresele anului 2005 (2)" despre Ioana care avea nunta la un hotel si ii cereau 1000 euro taxa daca petrecerea este sambata ! In general restaurantele au o taxa din care platesc aranjamentele din sala (scaune, mese, flori, baloane) dar nu de 1000 euro !!! (de exemplu la Crowne Plaza este 500 euro....) Am o prietena care a avut nunta in septembrie la Hotel Residence, duminica si a iesit super ! Lumea s-a distrat pana la 5 dimineata si tot nu vroiau sa plece. Asa ca atmosfera conteaza muuult !!! (deci se poate face nunta si duminica

Va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Este vorba despre sala Le Diplomat de la hotel Hilton.
Treaba sta in felul urmator: ei iti asigura din partea casei huse pe scaune, flori pe mese, artificii de tort, meniuri pe mese, carduri cu numele invitatilor, camera la hotel pt miri+mic dejun. Faza e ca aceste lucruri sunt gratuite indiferent ca faci nunta sambata sau duminica, numai ca pt sambata se mai percepe taxa asta de 1000 de euro care nu se justifica in nici un fel... Cam aiurea nu?

Va pup

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

De asta chiar ca nu am mai auzit ! Si la Crowne se asigura huse pe scaune, flori pe mese, artificii de tort, meniuri pe mese, carduri cu numele invitatilor, camera la hotel pt miri+mic dejun, dar din taxa de 500 euro (considerata taxa de rezervare local), indiferent daca e sambata sau duminica.

O zi excelenta tuturor !!! si weekend placut !!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

salutare degetzel!!bine ai venit

stai linsitita ..cam toata lumea de aici e nitel stresata de nunta...prea devreme.fiaecare avem cate o temere.
am si eu o intrebare la tine:de fapt 2

pls pls spune-mi si mie pe pm cum ai facut rost de transport si cat te-a costat(si eu am de transportat invitati dar preturile ma ingrozesc)si intrebarea numarul 2:cate te coasta meniul la crown...si restul de detalii:daca cumva inchiriaza husele de scaun si la ce pret.

apreciez mult daca iti faci timp sa-mi raspunzi...pt ca astea sunt niste probleme pe care nu prea pot sa le revolv.

bibyrox!!!!unde esti mami???imi e dor de tine!!!!

pupici la toate!!!!

ps:si daca al meu viitor sot ma mai supara mult...sa mor io dca mai fac vre-o nunta!!!!!sunt super furioasa pe el...si nu mai fac nici o nunta uite asa
nu vrea sa se implica deloc...da deloc.si daca incerc sa vb cu el se supara,zice ca il bat la cap,si ca ma agit prea devreme si din timp...

madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Pupici la miresici!!! Muahh!!!
Degetzel bine ai venit in clubul nostru! Te-am si trecut pe listuta!! Daca lucrezi la Crowne ne poti spune si noua cam cat e meniul? Pare interesant ce spuneti despre toate facilitatile oferite... Tare mi-as dori si eu o camera la hotel dupa nunta !
Flafi tare ma mai distrezi cu stresul tau! Stiu ca nu e de ras si te rog sa ma scuzi dar pari "nebunica" asa ca mine si Kopilash !
Eu sunt tare fericita ca de acum pot intra si de acasa pe site ca inainte nu stiu de ce dar nu puteam... Sper sa reusesc sa-mi termin si eu saptamana viitoare "creatiile" (in materie de nunti) ca sa vedeti si voi... Pana atunci va tin in suspans!
Voi ce ziceti de invitatii? Cam la ce modele v-ati gandit? Eu vroiam ceva cu poza noastra... dar tot nu am ceva precis in minte! Off...poate imi dati voi idei.

Pupici dulci

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput