Miresele anului 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

seara buna fetele!!!semnez si eu condica pe noaptea asta ca abia acum am timp sa ma uit ce s-a scris peste zi...

de site-ul cu weddings stiam...de ceva timp si l-am cam ...terminat
mercik mult celei care a trimis adresa cu demetrios bride(mii de scuze ca nu am retinut numele...sunt obosita,rog intelegere)

si ca sa va mai dau si eu un motiv de plans uitati aici www.bridesbouquet.com...va apare alt site dupa aia..da ma rog...uitati-va un pic pe acolo sa vedeti tot felul de....va las pe voi sa descoperiti(sfat:ignorati preturile ca nu vreau sa ma injurati)

succese nebanuite fetelor!!!

bibyrox mami!!!!unde esti ca mi-e dor de tine rau de tot.

degetel-iti multumesc mult de tot inca odata pentru detalii ...weekendul asta ma duc sa vad si eu locatia

Moiraine7 multam si tie...stiam eu ca am citi undeva pe forum da nu mai stiam unde

somnik usor fetele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

scuze am gresit..am dat alta adresa.si aia e buna..are cateva idei frumoase dar uite aici: www.thebridesbouquet.com

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

cum merge treaba? dar stresul?
inca un site misto de care m-am ocupat eu o lunga perioada de timp www.theknot.com
sper sa va placa!

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Fetelor,

V-am trecut site-urile la tema "Site-uri utile si frumoase pentru nunta". Mi s-a parut interesant sa gasim toate propunerile de site-uri intr-un singur loc". Mai ales ca acum stau si ma uit pe propunerile voastre si nu-mi mai iau ochii de la calculator ..

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

fuarte bine te-ai gandit , Degetzel!
ca io nu mai stiam unde sa mi le notez pe toate, tot bagam la add favorites... vorba ta, acu numa ku okii in calculator stau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns before-after spune:

Urmaresc site-ul asta de vreo 2 luni. Ma ingrozesc ca, inca nu am ajuns la nici o concluzie cu rezervarea unui restaurant pt. fericitul eveniment de la anu'(....ma marit). Cred ca am cautat prin toate sursele posibile, am sunat la zeci de localuri si am vizitat la fel de multe. Ori nu e destul loc(.....130 persoane nu mi se par multe!), ori sunt prea scumpe, ori arata insuficient de frumos pentru gusturile noastre. Sincer, nu credeam ca o sa avem aceasta problema in Bucuresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

"GHID PENTRU UZUL NUNTASULUI ROMAN
Suntem oameni, avem rude, avem prieteni, deci trebuie sa mergem la nunti. Asta e viata, n-ai ce-i face. Cand ti-e lumea mai draga, te suna vreun verisor din provincie sau un prieten din liceu si, la capatul unei conversatii stupide despre ce mai stii de cutare, pe unde dau de cutarita, se lasa cu o invitatie la fericitul eveniment care iti va gauri bugetul, dar iti va salva onoarea.
Pe scurt, odata ce ai intrat in posesia kitsch-ului de carton inzorzonat cu floricele roz, a invitatiei adica, obiect pentru alegerea caruia viitoarea mireasa si-a consumat deja jumate din neuroni, trebuie sa te prezinti, in prima faza, la biserica. Aici scapi ieftin: un buchet de flori (3-5€), taxi (3-5€), asta in cazul in care nu e vorba de provincie, unde acul la portofel se poate da peste cap si tocmai de aia nici nu mai stau sa calculez."
Fragmentul asta (din Academia Catavencu) l-am primit prin mail si m-a distrat, desi...pun pariu ca e scris de un barbat!
Da pe mine tot m-a distrat. Ma bateti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

e clar scris de un barbat! acuma, drept sa spun, pe mine m-a apucat evervescenta asta cu nunta dupa ce-am citit forumu asta cateva luni... ca si io cam aceeasi imagine o aveam despre 'fericitul eveniment', si m-am tot gandit care o fi calea aia de mijloc, sa nu iasa o paranghelie d'aia penibila la care desi tie iti place ceva te trezesti ca ti se intampla altceva, pt ca asa i s-a nazarit nu stiu carei rude ca 'se face'... nu cred ca am fost pana acu' la vreo nunta care sa-mi fi placut cu totul... ale noastre insa or sa fie cu tooootu' alt-ce-va! nuuu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Neata fetele!
Normal ca nuntile noastre vor fi altfel, dar fiti sigure ca indeiferent ce veti face si oricat de mult va veti chinui sa iasa bine, discutii pe tema nuntii voastre vor iesi. Nu va fi toata lumea multumita, iar la urma urmei, noi sa ne simtim bine, ca e nunta noastra...restul lumii sa nu ne intereseze. Ca si ei au avut nunti sau vor avea si la ei va fi la fel...ha ha...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Fetelor, vom avea niste nunti exact asa cum ne dorim, adica SUPERBE!!!
Ca nu va fi toata lumea multumita...asta e...nu suntem toti pe aceeasi unda...
Bafta!



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput