Miresele anului 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:


Miresele 2005

Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ............ 5 Februarie 2005 - C-ta
Lua ..................................................... 5 Martie 2005
Zam ................................................... 21 Mai 2005
Degetzel ............................................. 28 Mai 2005
Moiraine7 ............................................ 4 Iunie 2005 - Hotel Caro
Roxygeo .............................................. 5 Iunie 2005 - Bucuresti
Toma_lly ............................................ 11 Iunie 2005 - Bucuresti
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ......... 11 Iunie 2005 - Colonade
Kopilash ............................................. 18 Iunie 2005 - Bucuresti
Alexuta81 ................................ 25 Iunie 2005 - Club Residence, Biserica Visarion
A_N_N_E ............................................ 25 Iunie 2005
Pupezica .............................................. 2 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Alecsia ................................................. 2 Iulie 2005 - Bacau
Pufishor ................................................. 2 Iulie 2005 - Iasi
Andreea c ................................................. 2 Iulie 2005 - Yda Club
Alehiam .............................................. 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Bibyrox ............................................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Ellamiss ............................................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Misi ................................................. 16 Iulie 2005 - Restaurantul Picadilly (Buc.)
Ioana07 .............................................. 30 Iulie 2005
Vmariejeane ........................................ 30 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Flafi .................................................... 20 August 2005 - Casa Alba Baneasa
Creatza ............................................... 27 August 2005 - Mc'Monis Bucuresti
Niccostea .............................................. 4 Septembrie 2005


Neatza Miresicile mele!!! Muahhh!!!
Bun venit noilor miresici!!!! Cred ca n-am omis pe nimeni in listutza.. dar in caz ca nu va vedeti numele va rog sa ma atentionati! Kopilash pana la urma te-ai hotarat la cine te-am indrumat eu?
Da.. eu am vazut combinatia de bordeaux cu alb!
M-ati zapacit cu listele voastre... Eu nu fac Domne' nici o lista! Numai cu aia nu-mi mai impuiam capul...

Off... sefu' iar!

Va pupic

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Nu stiu de unde este aranjamentul din imagine, dar mi-a placut foarte mult. Acum insa vad ca exista mai multe inconveninte in a avea huse pe scaun : se mototolesc (presupun ca spre sfarsitul petrecerii arata jalnic .. ), si am inteles ca trebuie sa platesc si o garantie... maricica... in cazul in care se intampla ceva cu ele... Si nu ma vad la nunta stand atenta dupa invitati sa nu cumva sa le arda cu tigarile (din greseala, bineinteles )sau sa le rupa ... Totusi eu as fi vrut sa am o culoare predominanta la nunta (grena / bordeaux), invitatiile sunt asa, buchetul va fi cu trandafiri baccara, lavaliera si vesta lui Adi (viitorul mire ) sunt grena... si ma gandeam si la scaune ... Ufffff... ce greu e sa te hotarasti, si nu stii care e varianta buna decat dupa nunta... .

Gata ca am ametit in propriile ganduri !!

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Draga mea, eu am avut huse la scaune si nu s-au mototolit deloc si nici nu au cazut de pe scaun, au stat perfect pana la sf petrecerii. Garantie?? Ce garantie, eu nu am platit nici o garantie, doar platesti inchirierea husei nu? (1-1.5 euro) si atunci ce garantie? Eu nu am platit nici o garantie .


http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Incep sa ma mai linistesc ... Si nu va mirati cand va zic de garantie... ca nu glumesc !!! Dar e bine ca nu sunt toate firmele asa !!

Pupiiiiici !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

salutare la toata lumea

Moiraine7

BRAVO ....ce sa mai zic!! sunt super fericita ca am mai gasit pe cineva cu movul ....sincer chiar ma speriasera prietenele mele...au zis ca ceva e anormal la mine toata ziua mov mov...

in concluzie eu m-am hotarat asa:
sa am la cununia civila un costumas sau o rochita mov...
buchetul de mireasa obligatoriu ceva flori movii pe-acolo
favoruri din organza mov
servetele la masa verde si mov
baloane idem
norocul meu ca in sala culoarea predominanta e verde si se potrivesc ca altfel....nu-mi mai vedeam eu visul implinit!!!


flafi

Cum sa va explic eu cum e cu za big sister?! Eu intotdeauna m-am purtat foarte frumos cu ea si cu famelionul. La inceput ne-am inteles foarte bine. Prima neintelegere: din banii castigati de andrei nu mai mergea o parte la ea. Apoi a devenit geloasa ca ma impac bine cu viitorii socrii si s-a simtit probabil putin data la o parte. Cel mai urat a fost cand noi ne-am despartit pentru o perioada datorita ei: esti prea tanar pentru o relatie de durata, mai bine vezi si tu ce mai e in viata, nu e bine sa te legi atat de mult de o persoana...etc. Eu am tot inteles-o....dar totul are o limita, sunt si eu om. Au fost momente in care ne-am inteles foarte bine si momente in care mi-a parut rau ca mi-am deschis sufletul in fata ei si ca am ajutat-o de atatea ori. Eu tot am incercat sa fiu corecta si prietena cu ea dar nu se poate...asta este. Poate am uitat sa va spun dar noi suntem de 6 ani impreuna de-au avut timp sa se intample atatea.

bibyrox
mersik mult ca m-ai trecut pe lista...

gata la ca maine iar la treaba





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Seara buna la toata lumea! V-am cam pierdut sirul de cand n-am mai intrat pe aici...da` v-am si dus dorul!
Moiraine si Flafi - pai nici eu nu vreau huse si baloane! Bine, la inceput, cand ma chioram eu prin "Mireasa" si alte d`astea imi placeau cum arata, dar mai apoi m-a traznit ca io vreau nunta bleu - adica rochie, invitatii, costum bleumarin, flori alb si bleu si bineinteles - huse si baloane alb si bleu. Da, numai ca rochie ar trebui sa-mi fac pe comanda (si am o parere despre croitorese...), ca nu prea am vazut ceva bleu care sa-mi placa, flori bleu nu prea gasesti in septembrie (decat dintr-alea colorate artificial de florarese cu o chestie care miroase ca aurolacul), iar huse si baloane...n-am vazut decat albastru inchis, care mie nu-mi place deloc! Adica mi-ar fi placut ceva cu tul bleu, etc., dar de unde bani???
Asa ca am hotarat: sala rustica, si poate ma supar si pun pe pereti legume uscate!!! (cred ca nu, totusi, desi a avut o prietena nunta asa acu` vreo 2 sapt. si cica a fost tare fain, da`astept sa vad pozele, ca din vorbe nu mai cred)
Pupici si spor la pregatiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Bunaa everybody !!

Mi s-a parut super ideea cu bleu. Intr-adevar e o culoare superba si nu prea am vazut la nunti huse de scaun decat pe albastru .. (pacat). Niccostea, daca nu te-ai razgandit inca definitiv, uite un aranjament care l-am vazut si care aduce putin a ce spui tu, dar fara husa clasica... (eu caut in disperare poze pe net de la toate nuntile si mi le salvez in foldere clasate pe categorii)http://www.nosurprises.ro/nunta/decoratiuni-sala/007.jpg

Sa aveti o zi frumoasa... chiar daca ploua ingrozitor afara!


quote:
Originally posted by niccostea

Seara buna la toata lumea! V-am cam pierdut sirul de cand n-am mai intrat pe aici...da` v-am si dus dorul!
Moiraine si Flafi - pai nici eu nu vreau huse si baloane! Bine, la inceput, cand ma chioram eu prin "Mireasa" si alte d`astea imi placeau cum arata, dar mai apoi m-a traznit ca io vreau nunta bleu - adica rochie, invitatii, costum bleumarin, flori alb si bleu si bineinteles - huse si baloane alb si bleu. Da, numai ca rochie ar trebui sa-mi fac pe comanda (si am o parere despre croitorese...), ca nu prea am vazut ceva bleu care sa-mi placa, flori bleu nu prea gasesti in septembrie (decat dintr-alea colorate artificial de florarese cu o chestie care miroase ca aurolacul), iar huse si baloane...n-am vazut decat albastru inchis, care mie nu-mi place deloc! Adica mi-ar fi placut ceva cu tul bleu, etc., dar de unde bani???
Asa ca am hotarat: sala rustica, si poate ma supar si pun pe pereti legume uscate!!! (cred ca nu, totusi, desi a avut o prietena nunta asa acu` vreo 2 sapt. si cica a fost tare fain, da`astept sa vad pozele, ca din vorbe nu mai cred)
Pupici si spor la pregatiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza la miresici! Ce fac fetele mele??? A-propos ati vazut pozele facute de mine la nunta Ancai? (sunt la mine in semnatura)
Degetzel mami unde ai gasit poza aia? Sincer... mie mi se pare oribila sala aia. E mult prea incarcata!!!! Dar..na! Gusturile nu se discuta!
Eu sunt anti-baloane dar husele chiar imi plac... problema mea.. dupa cum v-am mai spus este ca restaurantul e rustic si nu merg puse huse... logic. Ma rog.. a fost o problema pentru ca intre timp mi s-a spus cum imi va amenaja... Abia astept! Hai ca pana la urma ma molipsiti si pe mine!

Uff.. bine ca al meu nu are sora! La noi problema este tatal meu care nici macar n-a aflat inca, pentru ca nu e de acord. Oricum nici nu cred ca va veni la nunta... dar asta e. Deja ne stim de 12 ani iar de 4 stam impreuna... cat naiba sa mai astept ca sa-i vina mintea la cap lui taica-miu? Asta e... nu vrea sa vina, sa nu vina. Mi-am impus ca in ziua aia sa nu ma mai gandesc la nimic decat la noi. Si asa va fi... Asa ca nu va mai faceti probleme si nu le mai cautati ca vin ele si singure. Ignorati pe oricine sta in calea fericirii voastre pentru ca cu cat dati mai multa importanta cu atat relatia se strica.. si e pacat!

Hai pupici dulci muahhhhh

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Esti o dulce Bibyrox ! si ai mare dreptate cu sala. Ce mi se paruse mie interesant erau doar scaunele, mai bine zis ideea de a folosi doar funda, fara husa, dar trebuie sa gasesti scaune la care sa se potriveasca chestia asta. Cred ca mesajul nu era foarte explicit ... .

Si pentru ca am tot citi mesaje cu d-soarele de onoare, mi-am dat seama ca si eu am o problema . Eu am o sora, mirele are o sora, si mai am si o prietena fffff buna. Eu cu sora lui nu am probleme, ne intelegem super, si as vrea sa fie toate 3 domnisoare de onoare. . Dar....si aici intervine marele DAR ... am inteles ca la cununia religioasa cavalerul de onoare si d-soara de onoare tb sa tina lumanarile... iar eu o sa am doar 2 lumanari... normal ! Deci doar una din cele 3 d-soare de onoareva fi "mai bagata in seama"... Si deja toate 3 stiu ca vor fi d-soare de onoare.... Mai exista si alte atributii ale d-soarei de onoare, poate reusesc sa le impart cumva sarcinile. Help !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Hai ca ma bag si eu, ca fosta mireasa care nu se poate lasa de sportul asta !!!

Degetzel - Daca vrei sa se simta mai bagate in seama si celelalte domnisoare de onoare, fa-le cite un buchet la fiecare (din 3 fire de floare si ceva verdeata), si povesteste-le, asa, in treacat, ce nasol e sa tii luminarile in biserica, cum curge ceara pe tine si se pateaza frumusete de rochie, si ce greu iese dupa aia ... Si ca tu vrei sa se simta bine si relaxate la nunta ta, si ar fi pacat sa stea stresate si cu ochii pe luminari ...

Moiraine7 - si eu sunt innebunita dupa mov si lila, asa ca am avut trandafirasi lila pe rochie si voalul bordat cu lila, si in buchet m-am straduit sa pun trandafiri lila ... E o culoare care imi merge la suflet !

Cit despre huse ... la un moment dat as fi vrut si eu, dar sincera sa fiu, parca la o nunta numai mireasa ar trebui sa straluceasca in alb, daca toate mesele si scaunele sunt albe ... Ideea cu funda de culoarea x pe scaune ar fi o chestie ... Ghirlandele din flori sunt foarte scumpe, am avut si aceasta tentativa ...

Va pup pe toate si va urez o nunta asa cum o visati !







Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput