Miresele anului 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bellasarmisegetusa spune:

Am eu poze cu mov lila si cu verde (e verde deschis) – e f frumos

iar pe dra de onoare, dimpotriva o s-o lasi cu gyura cascata daca te vei purta cu ea cum nu se astepata - adica misterios de bine 0 nu mai zic ca sotul tau va ramane recunoscator si uimit si el ..

quote:
Originally posted by Pufishor

neatza la toata lumea si o saptamana cat mai buna....ca eu deja am inceput-o prost!!!

flafi nici nu stii cat am rog (la toti sfintii si la toti dumnezeii posibili) sa-si gaseasca si ea pe cineva...si dintr-un motiv foarte important: sa nu mai ceara bani de la noi . oricum domnisoara de onoare o sa fie de umplutura asta e clar si am sa am grija sa o marginalizez cat mai mult ca ma enervez numai cand o vad!!!! (apropo m-am gadit sa uzez de dreptul meu de a acorda imbracamintea domnisoarei de onoare si s-o imbrac intr-o culoare pe care o uraste ) Si eu sunt tare rea de gura da ma gandesc la saracul Andrei ca el nu e vinovat ca za sister e nebuna de legat!!!

ia sa va intreb eu ceva...se potriveste mov-lila cu verde? ca eu stiu ca merg culorile astea impreuna....eu am o obsesie cu mov-lila...si nu ma pot abtine nici la nunta!!!

Pufy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici! si o saptamina cit mai buna!!!

Si eu sunt intr-o mare dilema in ceea ce priveste domnisoara de onoara si cavalerul....
Dupa ce s-au dus lupte seculare in ceea ce-i priveste pe nasi, vroiau vreo trei perechi sa ne fie nasi...acum nu stim ce o sa facem cu domnisoricile ...avind in vedere ca eu am o sora si o verisoara care este inclusa tot la categoria - sora, iar viitorul sot are si el un frate.
Dar noi nu suntem in relatii exceptionale cu nici unii si nici cu "anexele" lor
Si oricum daca i-am alege pe unii se vor supara ceilalti, iar de ai alege pe toti nici nu vreau sa ma gindesc

Presimt ca vom alege doi prieteni buni, cum de altfel am facut si cu nasii si astfel le voi inchide gura la toti si din partea mea n-au decit sa comenteze....
Dar stiti si voi cum e, nma gindesc sa nu inceapa mama, matusa ca soacra-mea nu se amesteca - ea zice sa facem cum credem noi ca e mai bine..e o scumpa...norocul meu

Hai ca v-am impuiat capul
Pupici



roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

andreea..dupa cum deja stii si eu am avut nunta la Yda Club si iti pot spune ca aranjamentul salii nu ma costat 400 euro ci mai putin. Nu am ales ca ei sa aranjeze sala ci am vb cu o firma specializata care ne-au placut si ne-au facut si reduceri. Acum depinde cate persoane ai. Eu am avut 130 x 1.2 euro husa + fundita de scaun = 156 euro, baloanele in functie de ce vrei si aranjamentele florale au fost asa: florile de la cununie care se pretau la asa ceva (minicrizanteme, frezii, miniroze,garoafe si ce altceva am primit le-am trimis la restaurant si ei le-au aranjat in gaspouri fara sa ii platesc in plus pt asta.
Asa ca am iesit mai ieftin.
Decorarea salii o stii ...si o puteti dedea in poze

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Dati-mi si mie va rog adrese ale unor firme care se ocupa cu decorari pt.sali de nunta.


Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

flafi...mare dreptata ai mami!!de altfel asa am si facut ..am ignorat lista lor...preconizand totusi vre-o 30 din partea lor...si am mers mai departe...asa ca la sfarsitul sapt cu sau fara lista eu ma duc sa aranjez restaurantul...si tot la johann strauss fac(asa cum vreau eu)

in ceea ce priveste problema cu domanisiarele de onoare stiti ce:faceti cum vreti voi!!!!si punct...ca e nunta voastra nu a lor!!!

si eu vreau balonase si aranjamente florale..dar cu ajutorul unei persoane de aici ...am deja o firma care sa se ocupe de asta.

asa ca la sfarsitul acestei sapt...pazea ca reusesc si eu in final sa arvunesc restaurantul :P
pupici si succes maxim!

kopilash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

seara buna, miresici!

Pufishor, mov-lila si cu verdele ala, stii tu, fix nuanta complementara, merg fuaaaarte frumos! io-s lesinata dupa combinatia aia - bine, dupa movuri in general, asa de tare incat mi-am luat rochie mov, pt nunta. (nu tipati la mine , daca mi-a placut, ce era sa fac?! mama nu ma crede ca in ea vreau sa ma marit, da' mie-mi place tare, parca-i de printesa!)... sper sa nu ma excludeti din grup pt aceasta rebeliune...

flafi, cred ca numa noi doo pe pamant nu vrem huse si baloane! io m-am gandit ca mai bine decorez sala cu niste ghirlande din flori si panglicute vesele... oi vedea atunci... m-am tot uitat pe tot felu de poze, da' tot aiurea imi par 'halatele' alea de scaune...

pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Neatza !!! Gata am baut si eu cafelutza...

Am si eu o intrebare la miresici.. Prin calatoriile voastre pe la diferite firme de huse de scaune, ati vazut ceva care sa semene cu imaginea de mai jos ? (albumul "Aranjament")?

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Imi place foarte mult combinatia alb-grena, dar nu vreau niste funde stralucitoare sau mari, ci sa arate cam ca in poza .

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misi spune:

Salutare,

ma alatur si eu voua...pe 16.07.2005 am stabilit nunta,la restaurantul Picadilly din Bucuresti(am mai fost la o nunta acolo si mi-a placut)..
Vreau si eu sa stiu ce biserica imi recomandati...si daca stie cineva care sunt preturile pt. biserica.

Multumesc
Misi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misi spune:

Pt. cei care si-au stabilit nunta in IUNIE eu am inteles ca doar in prima saptamana din IUNIE se fac nunti pt. ca dupa se intra in post....
Nu vreau sa fiu rea dar vreau sa ajut...
Ar fi bine sa va interesati

Misi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna dimineata!!
Degetzel- combinatia e ff frumoasa imi place! E cumva la Capsa? Sau mi se pare mie?
Moiraine7 pt rebeliune! important e sa te simti tu bine si faptul ca e rochita ta de vis si de printesa! in rest nimic nu conteaza! bine spus halate de scaun- mie nu-mi plac pt ca eu am mototolit husa aia la ultima nunta la care am fost de s-a ales praful de ea.
kopilash spor la treaba!!
roxygeo e f buna ideea sa puneti prieteni si nu rude pe post de domnisori si domnisoare de onoare.
Noi nu avem frati si surori, prin urmare eu dau sfaturi cam in necunostinta de cauza, dar ma gandesc eu ca e vorba de domnisoara de onoare nu de sora/fratele de onoare...
Pufishor e chiar atat de nesuferita viitoarea cumnata?

NUMAI INCEPE ODATA TARGUL ALA DE NUNTI CA TURBEEEEEEZZZZZ!!!!
VREAU LA TARG!!!


So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput