Miresele anului 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

waiii..nu pot sa cred prin ce treci kopilash....cum sa nu-ti dea lista!!!!

noi in ziua in care i-am anuntat pe socrii am mers cu agenda bine garnisita cu tot felul de amanunte ca sa vada ca "treaba e groasa" si nu mai au ce face . dupa ce i-am pus la curent (as vrea eu) cu za big wedding i-am rugat sa-mi dea pe loc lista cu invitatii lor ...citat "pentru ca ei ocupa un loc important in planificarea nuntii, sunt persoane importante pentru noi blablabla si ca sa nu va deranjam in timpul sarbatorilor cu astfel de cereri" binenteles lista ramane deschisa pana in maximul de X numar de persoane. la mine a fost mai usor si pentru ca ei au putini invitati...vreo 30 grosul fiind prietenii nostri si invitatii alor mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

HELP!!!!

n-am avut probleme cu socrii, n-am avut probleme cu ai mei....si ...a rasarit problema de unde nu ma asteptam si nici nu visam...viitoarea cumnata, za big sister

noi doua ne intelegem cam asa: si ...ea este total impotriva ideii de casatorie cu atat mai mult cu cat este vorba de fratele ei si a facut o mica criza cand a aflat. acuma, mai nou, vrea sa fie domnisoara de onoare - cica asa e traditia. Stiind ca voi face urat de tot andrei saracul n-a avut curaj sa-mi spuna decat pe strada gandindu-se, chiar foarte bine, ca am sa ma abtin pana ajungem acasa si ca furia o sa-mi scada.
m-am gandit si m-am rasucit si tot n-am ajuns la nici o concluzie.
ei spuneti-mi si mie ce sa fac? s-a mai confruntat cineva cu o asemenea problema?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

buna fetele!!!

Pufishor multam frumos de ideea cu lista''ca sutn oameni importanti oameni de pe lista lor,si ca sa nu-i mai deranjam de sarbatori bla bla bla.e o idee buna si am sa o pun in aplicare...am sa o sun chiar acum pe viitoarea mea soacra si sa-i bag ideea in cap(again)

cat despre povestea cu soara domnisoara de oanoare...am trecut si noi..insa am rezolvat-o in mod diplomat(zic eu).este vorba de fratele meu(care oricum a pus bot ca ma marit inaintea lui..eu am 23 si el are 30 ..si nimik)liviu(viitorul meu sot)si ales depr cavaler de onoare pe cel mai bun prieten al lui,dar din cauza discutiilor din familie..conform carora a reiesit ca fratimiu vrea sa fie cavaler de onoare...i-am numit pe amandoi!!!!!!!avand grija ca la momentul respectiv cele mai multe atributiuni sa-i revina totusi prietenului(cavalerului de onoare principal)insa pastrand cate ceva de facut si pt fratele meu ..in calitata de cavalor de onoare.si uite asa sper eu ca am impacat si capra si varza.binenteles si eu voi numi tot 2 domnisoare de onoare.tot asa una..principala...si pe a doua de 'umplutura'(stiu ca suna urat dar nu am stiu cum sa zic altfel)

incearca vezi daca nu cumva poti sa iesi asa din impas...ca daca nu s-ar putea ca tipa sa faca valuri degeaba

pupici si succes maxim!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

mersik mult de sfat...si e cam aceeasi situatie si la mine...ea are 30 de ani si , sincera sa fiu, m-am gandit ca poate ar vrea dar m-am gandit si la altceva: sa nu se simta prost ca ea are 30 de ani, nici un prieten/logodnic/sot, si ma trezesc eu sa o pun domnisoara de onoare la mine care am 25!!!! Pe mine m-a suparat faptul ca s-a pus singura si din cauza asta ma opun categoric...ca eu stiu ca asa e frumos...astepti sa te invite omul nu te inviti singur!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

buna dimineata!
kopilash da-mi voie sa iti fac o sugestie rautacioasa, cum socrii tai nu vor sa dea lista cu invitati, lasa-i in pace si la momentul oportun spune-le ca nu au locuri si pt oamenii lor ca nu s-au grabit cu lista. eu parintilor mei asa le fac. m-am rugat o luna de zile sa-mi dea o lista, nu s-au deranjat, ei bine m-am dus am inchiriat restaurantul si cand or veni cu cu lista aia fantanstica o sa le dau peste nas ca nu au locuri si ca trebuia sa se miste mai devreme ca doar stiau ca noi avem peste 130 de invitati si restaurantul e de 100 locuri prin urmare ei sa si duca invitatii la cort in fata blocului ca la mine la masa nu mai e loc!
cat despre cumnata care se vede domnisoara de onoare... nu stiu, eu nu am asa specimene in familie, dar daca s-ar gasi vreuna, la ce gura rea am eu, ar fi vai si amar de ea. mi se pare ff nepotrivit sa se bage asa, mai ales ca fiecare vrea sa-si puna cea mai buna prietena domnisoara de onoare. pana la urma ce mai buna idee este aceea sa o pui de umplutura. si sa te rogi la dumnezeu ca si-o gasi si ea pe cineva!!


So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Buna dimimeata! Babyrox te rog sa ma treci si pe mine pe lista. 2 iulie Yda Club. Intru de mult timp pe acest subiect, dar am asteptat sa fie ceva sigur cu restaurantul ca sa ma inscriu si eu printre miresele anului 2005.Ajutati-ma si pe mine cu un sfat. Cei de la restaurant colaboreaza cu o firma pentru decorarea salii. Pentru huse, aranjamente florale si baloane vor 400 euro. Cum vi se pare...e mult ...e putin? Partea proasta este ca trebuie sa ma hotarasc repede daca apelez la serviciile firmei respective pt. ca va trebui sa dau un avans la sfarsitul saptamanii.


Pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

buna andreea b8ine ai venit in club
depinde de cum arata sala aia si daca tu simti nevoia de o impodobi mai mult.
eu una nu vreau sa mi se decoreze sala cu baloane si nu voi angaja o firma pt asta si nu-mi plac nici husele de pus pe scaun, mi se par bani aruncati inutil. dar la mine e alta poveste, ca sala unde fac eu mai mai rustica si nu ar merge sa pun baloane si fundite la scaune.
eu una nu as da 16.000.000 sa imi puna niste materiale pe scaune- daca acle scaune arata bine si fara, baloanele nu-mi plac, iar pt flori e prea mult, mi le comand si singura.
in fine e doar parerea mea...

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Apropos de decoratiuni:
eu vreau sa pun niste tul prin sala in functie de cum duce imaginatia, aranjamentele florale vor fi si cu niste lumanarele, dar nu m-am gandit inca la un motiv... cand o sa gasesc invitatiile cred ca voi definitiva si restul.
Voi aveti un motiv anume pt decor? Adica Stelute de mare peste tot, sau trandafirasi sau mai stiu eu ce alta traznaie?

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

quote:
Originally posted by andreea c

Buna dimimeata! Babyrox te rog sa ma treci si pe mine pe lista. 2 iulie Yda Club. Intru de mult timp pe acest subiect, dar am asteptat sa fie ceva sigur cu restaurantul ca sa ma inscriu si eu printre miresele anului 2005.Ajutati-ma si pe mine cu un sfat. Cei de la restaurant colaboreaza cu o firma pentru decorarea salii. Pentru huse, aranjamente florale si baloane vor 400 euro. Cum vi se pare...e mult ...e putin? Partea proasta este ca trebuie sa ma hotarasc repede daca apelez la serviciile firmei respective pt. ca va trebui sa dau un avans la sfarsitul saptamanii.


Pupici la toata lumea



Neatza Andreea !!

Suma de 400 de euro depinde foarte mult si de numarul de invitati pe care ii ai. De obicei, iesi mai ieftin daca contractezi tu singura o firma de aranjare a salii pentru ca nu mai exista comisionul care si-l pune si Clubul pe care l-ai inchiriat. Stiu ca aceeasi situatie e si la Crowne Plaza, unde se cer 500 de euro pentru asa ceva. Cel mai bine cred ca ar fi sa-ti calculezi tu la cat ai iesi daca ai contracta direct o firma pentru scaune, baloane (cu florile mergi pe la florarii) adica sa vezi cate scaune ai de imbracat, cate mese si daca vrei baloane ..(pretul pentru un scaun variaza intre 1.5 euro - 3 euro, iar pentru masa intre 12-15 euro). De asemenea trebuie sa verifici daca Clubul e de acord sa aduci tu alta firma decat cea cu care lucreaza ei.

Te pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

neatza la toata lumea si o saptamana cat mai buna....ca eu deja am inceput-o prost!!!

flafi nici nu stii cat am rog (la toti sfintii si la toti dumnezeii posibili) sa-si gaseasca si ea pe cineva...si dintr-un motiv foarte important: sa nu mai ceara bani de la noi . oricum domnisoara de onoare o sa fie de umplutura asta e clar si am sa am grija sa o marginalizez cat mai mult ca ma enervez numai cand o vad!!!! (apropo m-am gadit sa uzez de dreptul meu de a acorda imbracamintea domnisoarei de onoare si s-o imbrac intr-o culoare pe care o uraste ) Si eu sunt tare rea de gura da ma gandesc la saracul Andrei ca el nu e vinovat ca za sister e nebuna de legat!!!

ia sa va intreb eu ceva...se potriveste mov-lila cu verde? ca eu stiu ca merg culorile astea impreuna....eu am o obsesie cu mov-lila...si nu ma pot abtine nici la nunta!!!

Mergi la inceput