Miresele anului 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici! Iar am fost plecata in misiune....de serviciul....dar incerc sa recuperez citind tot ce ati discutat pina acum...

Ingenioasa ideea cu surpriza...dar cind si cum s-o ma organizezi si pe aceea...oricare ar fi ea????

Eu ma gindesc ca mai bine ne rezervam energia pentru sapta-luna de miere!!!! ca dupa aia

Dar spre exemplu eu nu stiu unde sa mergem in luna de miere - mie personal mi-ar fi placut undeva intr-o tara gen Egipt - dar deja in iunie este foarte cald (acolo nu merge decit toamna -iarna).
Asaca trebuie sa ma reorientez...si sunt intr-o mare dilema

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

salutare!
super ideea mamelor de a pregati ele decorul, mi se pare f dragut ca s-au gandit la ei sa le faca o surpriza. Pe mama lui o cred in stare, ca de altfel si pe nasa noastra sa pregateasca asa ceva, dar pe mamacred ca s-ar isteriza toata
luna/saptamana de miere... am cazut in visare la toate taramurile minunate pe care as vrea sa poposesc in perioada de miere.
lenjeriesexi DA DA DA!!chiar daca nu o sa port pe sub rochie, ca vorba voastra o sa fie cald, dar tot ma duc eu sa ma schimb si sa-mi fac aparitia cat mai DA DA DA
In aceasta perioada, spre deosebire de voi, care leneviti, eu fac in continuare pregatiri! Adica incerc sa slabesc cateva kile, ca dupa nunta am timp sa ma




So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

buna seara,

cam de prin mai, cand a avut nunta cea mai buna prietena a mea, va citesc in mod curent. eu voi avea nunta pe 2 mai 2005 in iasi...sunt super obsedata de asta...cred ca am sa infiintez VMA (viitoare mirese anonime)

pana acuma am rezolv o multime...zic eu: restaurantul, verighetele, invitatiile (trebuie sa recunosc ca m-a ajutat foarte mult si andreiul meu )....inca nu stim cum sa facem cu dj sau formatia dar o sa ne descurcam noi. Daca mai este cineva din iasi cu care as putea impartasi opinii....ce bine ar fi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

wiaiaia...ora e de vina...2 iulie 2005 ...e cazul sa ma duc la culcare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

bine-ai venit Pufishor!
vaaai, dar te trecem direct la avansati! acuma poti sa te odihnesti putin, sa te ajungem si noi din urma

pupici la miresici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza fetele cocheteleeeee!! Ce mai facetzi bre???
Pufishor bine venishi la miresici!!! Da' nici tu nu semeni cu Flafi... tza tza tza! Albinutze harnicutze! Bravo voua!

Flafi s-o crezi tu ca eu lenevesc!!! Si eu m-am bagat pe cura de slabire! Momentan mai subtire asa... dar la anu' sunt hotarata sa dau cel putin 5 kg jos! Ca tu faci pregatiri in continuare... nici nu trebuie sa mai specifici ca stim noi ce-avem la usa! Pe bune cred ca tu esti mai "sarita" decat mine... de-aia te iubesc!!!

Kopilash-ul meu pe unde umbla bre'??? Iar o trag de coditze!! Offf...

Uff.. ma striga datoria! tre' sa fug! Va pupa fata!!! Muahhhhhh!!!

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

mersik Moiraine7 mersik bibyrox

si tocmai cand ziceam ca toate merg bine....m-am trezit, de unde ziceam ca o sa fie max. 100 persoane ca atata poate sala , ca lista cuprinde 150 ..si numarul ar mai putea creste....wiaiaiia....nu mai gasesc nici o sala asa mare la ora asta in iasi...
nu stiu cum e la bucuresti, dar la iasi eu zic ca sunt prea putine sali frumoase pentru cate nunti se fac...noi in septembrie cand am cautat sala de-abia am gasit ceva care sa ne satisfaca gusturile
ca sa nu mai zic de firme full-service..din cate stiu sunt vreo 2...una practica preturi exorbitante deoarece este si cea mai cunoscuta...iar cealalta...sa zicem ca ii cunosc cat de cat pe patroni si ma lipsesc...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Fetele cucuietele...ce harnicute sunteti. Eu nu mai apuc decat sa citesc printre randuri ce mai scrieti...multa treba la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

Buna dimineata, miresici!

N-am mai semnat condica de multisor, din lipsa de timp evident.

Cu pregatirile n-am mai avansat, unele dintre voi am observat ca aveti un avans considerabil, dar va prindem noi din urma!
Trebuie sa-mi fac timp si ceva bani presupun, sa vorbesc cu DJ si foto + cameraman.

Sper sa tin pasul cu voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

pupici la fete!!!ce mai faceti??cum mai merge??
bibyrox aici sunt mami...dar de multe ori nu am timp nici macar sa respir si atunci tot ce fac este sa urmaresc ceea ce se scrie dar fara sa raspund...deh...slujba asta.


felicitari cele care au facut un progres cat de mic...eu una ma lupt rau de tot cu morile de vant:socrii...care inca nu sunt convinsi ca noi facem nunta la anu(ca pe mine nu ma plac deloc)si din cauza asta nu vor sa dea lista de invitati.de 2 saptamani ma rog de ei sa se gandeasca pe cati ar invita...macar asa estimativ..dar nu au facut nici o miscare pana acum si sincera sa fiu incep sa ma scoata din sarite.
ce pot sa fac????help fetele..ca daca nu ma impusc.


pupici la fete..astept sfaturi

kopilash





Mergi la inceput