Miresele anului 2005 (3)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Boghi, asta e o super idee.. dar cine o sa-mi tina lumanarile la nunta pana la urma .. ? Ca as fi instare sa le sperii pe toate 3 !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Da-ti voie sa revin cu o intrebare! Pana la anu ce o sa facem daca pana acum am umplut atatea pagini?
Bogdana nu te-am mai vazut de mult timp! Pupam
Mie nu-mi e foarte clar care sunt indatoririle domnisoarei de onoare. De ce e asa bataie pe aceasta titulatura? In afara faptului ca tine lumanarea ce mai face? Pune florile in piept? Mai ce? Cavalerul ce naiba face?
Domnisoara mea de onoare e prietena mea buna, asa ca ma va ajuta la o groaza de nebunii gen suport moral, alegere de rochita si accesorii etc. Ma ajuta oricum cu toate astea asa ca d-aia am pus-o domnisoara de onoare.
bibyrox imi pare rau pt tatal tau. E pacat ca atunci cand isi va da seama de fapta lui va fi poate prea tarziu sa mai dreaga ceva. Mai ai frati?
fetelor care faceti nunta in restaurant rustic, cum o sa decoram noi o astfel de sala?
Va pupacesc!!

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Pupici "again" !
Degetzel ma gandeam eu ca nu ai tu gusturi rele ! Si voi sunteti dulci toate... Poate va pap intr-o zi hmm... Nu stiu de ce iti faci atatea probleme cu d-soarele de onoare... chiar vor ele sa le pui?? Eu am fost pana acum d-soara de onoare la 3 nunti si sincera sa fiu la ultima ma rugam la D-zeu sa nu ma puna... si uite ca tot n-am scapat. Ba mai mult mi-am patat si frumusete de salopeta de la ceara! Daca tii tu neaparat pune-le pe toate trei d-soare sa se invarta si ele pe-acolo si pui nasii sa tina lumanarile.. mare scofala!

Flafi nebunica ca intotdeauna! Manca-te-ar mama!!! Muah! Nu mai am frati.. din pacate! Cat despre restaurant rustic, eu sunt in aceeasi situatie! Dar se va ocupa firma la care am apelat..

PS: Ghirlandele de flori nu sunt mai scumpe decat baloanele!

Kissssss ....

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Degetel iubita uite la ce m-am gandit eu in timp ce beau cafeluta:
Ca sa impaci pe toata lumea ..adeca pe donsoare...faci asa:
Cand intrati in biserica faci un fel de mic alai:
Intra prima cu un cosulet dragut din care sa presare petale de flori.
Intra a doua cu o pernuta mica si draguta de verighete
Se aseaza dupa aceea stanga - dreapta
Intra nr.3 cu cavalerul si lumanarile
Tu cu nasul
El cu nasa
Parintii
Restul lumii.
Apoi: una poate sa iti scrie numele felelor pe pantof; alta iti pune jartiera si tot asa...las ca le gasim noi de treaba la fete!!
Pupici

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Doamne cat de bun e forumul asta !! Pai voi va dati seama ce panica era pe mine pana acum daca nu aflam toate informatiile care le-am aflat aici ??? Si in plus ma mai si linistiti cand CRED ca dau de vreo problema !! Asa cum a pus Bibyrox problema, cred ca as face mai bine sa renunt de tot la domnisoarele de onoare. O sa spun ca vreau sa-mi fac nunta mai neconventional si ca nu se mai poarta sa ai d-soare de onoare . Sau poate aleg varianta propusa de Raluca !!! Oricum ar fi cred ca aveti dreptate si nu trebuie sa-mi fac atatea griji... dar parca ai nevoie de cineva sa-ti spuna asta ... si pentru asta va pupic !!!

Si cam cat costa ghirlandele de flori, daca sunt mai ieftine decat baloanele? Pentru ca eu nu vroiam baloane (nu prea se potriveau la sala), dar niciodata nu pot sa renunt la niste ghirlande de flori , macar una micuta... micuta ...

Va puuuuup dulceeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Daca era mai prin iulie ti-as fi recomandat un buchetel smecher din hortensii bleo si trandafiri albi.
In sept..cam dificil: ori trandafiri/frezii albe cu funda bleo ori trandafiri albi combinati cu Delphinium (este o planta bleo care se importa din Olanda).
Baloane bleo exista.


quote:
Originally posted by niccostea

Seara buna la toata lumea! V-am cam pierdut sirul de cand n-am mai intrat pe aici...da` v-am si dus dorul!
Moiraine si Flafi - pai nici eu nu vreau huse si baloane! Bine, la inceput, cand ma chioram eu prin "Mireasa" si alte d`astea imi placeau cum arata, dar mai apoi m-a traznit ca io vreau nunta bleu - adica rochie, invitatii, costum bleumarin, flori alb si bleu si bineinteles - huse si baloane alb si bleu. Da, numai ca rochie ar trebui sa-mi fac pe comanda (si am o parere despre croitorese...), ca nu prea am vazut ceva bleu care sa-mi placa, flori bleu nu prea gasesti in septembrie (decat dintr-alea colorate artificial de florarese cu o chestie care miroase ca aurolacul), iar huse si baloane...n-am vazut decat albastru inchis, care mie nu-mi place deloc! Adica mi-ar fi placut ceva cu tul bleu, etc., dar de unde bani???
Asa ca am hotarat: sala rustica, si poate ma supar si pun pe pereti legume uscate!!! (cred ca nu, totusi, desi a avut o prietena nunta asa acu` vreo 2 sapt. si cica a fost tare fain, da`astept sa vad pozele, ca din vorbe nu mai cred)
Pupici si spor la pregatiri!



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Poi...depinde din ce flori Maria Ta.....din crizanteme e un pret, numai din verdeata alt pret, din trandafiri...altul! Si depinde cat este de mare.

quote:
Originally posted by Degetzel


Si cam cat costa ghirlandele de flori, daca sunt mai ieftine decat baloanele? Pentru ca eu nu vroiam baloane (nu prea se potriveau la sala), dar niciodata nu pot sa renunt la niste ghirlande de flori , macar una micuta... micuta ...

Va puuuuup dulceeee



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Degetzel, nu le spui faza cu ceara decit alora pe care vrei sa le sperii (sau pe care le iubesti mai putin !). Pt celelalte, programul pe care l-a facut Ralucah e numai bun, le imparti sarcinile si toata lumea multumita!

Imi pare rau ca nu v-am mai vizitat demult, dar am fost tare prinsa cu treburi casnice (bibyrox stie ca m-au lasat balta 2 rinduri de mesteri!) si cu serviciul ...
Plus ca voi sunteti tare harnice, umpleti 10 pagini in 2 zile si nu mai stiu de unde sa citesc !!!
Promit sa va mai vizitez din cind in cind, sa mai iau pulsul!

Va pup pe toate si va urez succes la pregatiri!

Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

buna fetele!!!mai bag si eu un nas sa mai zic si eu o vorba pe aici..chiar daca nu raspund sa stiti ca eu va urmaresc

bibyrox pupici la fata!!!mi-a fost dor de tine..si sincer imi pare rau pentru tatal tau...e grea situatia in care te aflii dar atitudinea adoptata de tine e foarte buna!!!

stai ca m-am speriat:ralucah...buna idee ai avut cu impartitul indatoriilor.dar care e faza cu''una poate sa iti scrie numele felelor pe pantof; alta iti pune jartiera si tot asa...las ca le gasim noi de treaba la fete!!''...ca eu una nu stiam de aceste chestii...iar domnisoara mea de onoare daca aude cred ca fuge mancand pamantul.

si apropo:incepeti sa-mi aprindeti beculetele cu movul si lila-ul ala..asa ca potolitiva....eu pana acum am fost canalizata pe un orange pal...sper sa raman la el

ralicah de unde sa ne interesam de ghirlandele de flori???ca pare destul de interesanta ideea...oricum eu la baloane nu renunt.cel putin nu deocamdata!!

succes si mai vb !!!
kopilash


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zam spune:

Buna miresicilor. Vad ca sunteti foarte vrenicute. Ma bag si eu ca musca in lapte. Am fost foarte ocupate in ultimul timp dar din cand in cand v-am citit mesajele.
Eu sunt in urma rau de tot. Am o mare dilema. Stie cineva cum este restaurantul American Beer House din Drumul Taberei? Localul este super dar as vrea sa stiu mai multe. Sper ca la sfarsitul acestei saptamani sa reusesc sa rezolv aceasta problema. In rest sper sa fie mai usor.
Spor la treaba

Mergi la inceput