Miresele anului 2006

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katie spune:

la toata lumea!
Eu sunt cam intrusa pe aici, ca sunt miresica de 2005, dar am citit niste lucruri despre care nu ma pot abtine sa nu comentez...
De la voi am aflat de maggiesottero.com si am fost super incantata de acele rochii. Atat de incantata incat astazi cand am fost la targ am realizat ca aici nu poti gasi nici pe departe asa ceva. Dar eu o sa-mi aleg modelul (sunt cam indecisa, sunt prea multe!) si-o voi duce la facut la o casa care si-a prezentat deja creatiile la targ zilele astea.
Stiu cum lucreaza si am incredere, si au si materiale bune.
Asa ca puteti intreba pe la toate casele pe unde se fac rochii de mireasa daca nu fac si dupa modelul clientei, si-o sa vedeti ca sunt destule. Si se numeste ca le-ati facut la croitoreasa, nu? Dar la una specializata pe astfel de rochii, normal...
Cam atat, multa bafta la cautari si... mai aveti timp... credeti-ma!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

unde mi-e stelutza??? Adica, m-am bucurat degeaba??
Eh, hai sa trec peste si sa va zic impresii de la targ. De cum am intrat m-a "lovit" un aranjament de masa superba a celor de la agentia Banner editat de moderator, si, desi ma asteptam ca prezenta expozantilor sa fie destul de redusa, trebuie sa recunosc ca oferta a fost multumitoare. Au fost acolo Agnes Toma, Florentza, Adeline, Nanette, Perfect Day, Miraj Lux si unele pe care nu le retin, dar am luat pliante si o sa va scriu website-urile fiecaruia. Ah, si cel mai important (pt mine): am fost o miresica in probe , am probat o rochita de la A.T. frumusica, cul. untului, cu trandafirasi aplicati, din 2 piese, cu fustita din voal si fuste multe....18 mil. AT ofera si un cupon de reducere (10%), pana in iunie 2005, cred ca-l vor oferi si la marriott...eu il astept pe cel din 2006 :). Ah, si am vazut-o si pe aceea care imi place mie mult, de la Demetrios: 1200-1300 euro . In rest, ce sa va spun, oferte foarte variate, modele pe toate gusturile, noutati avangardiste care pe mine nu ma prea incanta (rochie de mireasa portocalie).....iar ca preturi, spre exemplu la A.T. erau intre 180 si 735 de euro, ajungand chiar si pe la 1500 (la demetrios) si tind sa cred ca astea cam sunt preturile si la celelalte case de moda. Pe langa firmele cu rochite, erau cele cu decorarea salilor, a meselor (tacamuri, pahare...sa vedeti CE pahare, marturii, mai nou se fac marturii si pt botez), carduri, meniu....tot ce vrei si tot ce nu gandesti), pana si o firma de sonorizare, agentie de turism, aranjamente florale sali & masini, etc. daca asta a fost asa, cred ca cel din Marriott ne va taia rasuflarea. Nu ma intrebati de poze, nici macar una, mie, nu mi-am facut...am plecat in graba si, evident, am uitat aparatul la serv...dar imi scot eu parleala, nu?
Hai sa va dau acum niste linkuri (cunoscute sau nu):
editat de moderator
editat de moderator
editat de moderator
editat de moderator
www.agnestoma.ro si www.dinasty.ro (au magazine in mai multe orase)
editat de moderator
editat de moderator
www.florariamazon.ro - Buc.
www.casademodaadeline.ro - Buc.
www.balonase.ro - Buc.
casa de moda Florentza - Buc. 0722281844/3125530
www.mirandi.ro/www.casamirandi.com - Piatra Neamt (au magazine in mai multe orase)
www.nanette.ro - Iasi si Buc.
www.nms.ro/Buc - sonorizare+DJ
Cam asta e ce m strans eu, in materie de pliante. Sper sa fie de folos. Pupicutzuri dulci la fete!
magdutza, am vazut cadru/arcada, din ala de care vroiai tu pentru o nuntuca afara...10 mil. ...hai lasati!!


Mesajul a fost editat intrucat o parte din el facea concurenta neloiala unei agentii care beneficiaza de o recomandare speciala din partea DespreCopii.com (amanunte www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41145" target="_blank">aici) iar prezenta unei trimiteri catre aceste agentii devine lipsita de fair-play (si legalitate, chiar!), din aceasta perspectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Multumesc mult, roxy!
Voi lua instructiunile acasa si voi incerca sa le aplic. Din pacate nu am masina de cusut, sper sa reusesc sa fac ceva cu lipici f.f.f. rezistent. Oricum, trebuie sa mai caut si cosulet, sa vad ce gasesc prin comert.
Multumim mult Krelia pentru informatiile despre targ, si cadru.... se pare ca o sa-mi treaca f. repede. .
Si Katie, ai dreptate, daca sunt specializate pe rochii de nunta de ce nu ar reusi sa faca si modelele propuse de noi?

Ne mai auzim, miresici. Pupici.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

draga magdala in ceea ce priveshte coshul.poate fi unul pantru paine, de plastic.daca nu are tortitze,trebuie sa te uitzi sa aiba nishte caurele prin care sa potzi baga balenele de care tzi-am zis.pentru ca asha potzi fi sigura ca vor sta cum trebuie, shi nu vei avea surprize.
tzi-am zis.daca intampini probleme scrie-mi.
pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mersi KRELIA. imi pare rau ca ai uitat aparatul!
am inteles ca nu a fost cine stie ce.Sunt dezamagita ca sunt asa de scumpe rochitele de la Demetrios. nu ma lasa inima sa dau 1000euro pt. o rochie.nu stiu cum o voi scoate la capat.
pupici
o zi a indragostitilor cat mai frumoasa si cu multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

N-aveti pentru ce, fetele, doar v-am promis ca vin cu detalii.
Gio, pentru mine a fost ca un vis. E primul targ de nunti la care merg, iti dai seama ca am fost super incantata. Oricum, mai am inca trei targuri de vizionat, pana la evenimentul cu pricina, asa ca...voi deveni experta .
Pupaturi la fete!

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Salutare!
Am disparut eu de pe firmament, de cand am terminat cu nunta... am uitat de forumul asta... Nu e asa, doar ca am atat de putin timp...
Pentru Magda si alte constantence ramasesem datoare cu o povestire:
Nunta fratelui meu la Zorile: super servire! Sala insa mi s-a parut seaca, goala, numai marumura, daca n-aveai baloane si flori ziceai ca esti la .... cavou? Scuzati comparatia...
Deci, daca vrei nunta la Constanta la Zorile, fa o vizita cand NU este decorat pentru un astfel de eveniment, ca sa iti faci o idee clara de ce se poate face in locatia respectiva. ce mi-a placut: mese rotunde, aranjamentele de masa au fost din partea restaurantului, mai puitn aranjamentul de la masa mirilor. daca vrei flori de piept deosebite, iti dau indicatii unde poti gasi ceva absolut deosebit, si daca vrei iti voi trimite poze de la nunta lui frate-miu, ca sa vezi.
La Colonade... a picat... Prietena mea Lavinia a anulat totul, a picat si nunta si tot...
Daca vrei sa mergi la fotograf, se fac poze foarte frumoase vis-a-vis de vechiul moto velo. Iar ca biserica... aici ai de unde alege. Mununat este corul de la Sf Nicolae. Si la buget nu te arde deloc.

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
http://community.webshots.com/user/ankalaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Am uitat sa iti spun pretul - la fratele meu a ajuns la 750 cu tot cu bauturi, fructe, etc etc... dar au avut aperitiv rece, ceea ce pe mine nu ma incanta,m ca salam si cascaval are toata lumea acasa. Aperitivul cald era putin mai scump.
Dar, reper: servirea impecabila - ei au facut in salonul nou, au fost 120 de pers si a fost loc berechet si de masa si de dans! Ultra berechet!
Rochita cumnata-mii de la Christian Philippe, 7 mil juamte, draguta, da' a mea mi-a placut mai mult Normal! de la Casa Florenta, 4 mil 200. Eu zic ca merita sa faci un drum la Bucuresti pentru rochie. Si nu numai pentru rochie. Si pentru costumul dumenalui, si pentru pantofi. Cumnata-mea si-a tocit talpile prin Cta si nu a fost multumita de ce a gasit. Oferta mica si preturi mari....
Iar verighetele lor sunt absolut superbe, scumpute, dar merita. I-a costat aproape un mil perechea, dar sunt grele. Nu groase. Grele. daca vrei, intreb unde le-au comandat.

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
http://community.webshots.com/user/ankalaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

La anul nu ratez nici eu targurile. acum era prea devreme. Sa bat numai asa un drum de Bucuresti.... . Cu toate ca al meu, spre surprinderea mea, a zis ca daca vreau mergem.
va pupic pe toate!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Neatza, fete frumusele!
V-ati baut ? V-ati fumat ?
Ati vazut cine a castigat premiul cel mare de la Sofitel? O miresica de 2005 de pe DC. Ce bine-mi pare pentru ea, poate ne va impartasi si noua din viitoarea ei experienta. Felicitari Corina!
Miresicile de 2006 trimit pupicuri catre tine

Krelia

Mergi la inceput