Miresele anului 2006

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Hai mah, pe bune? Si la voi ploua cu biserici?...nasol...Gio, unde esti, sa te mushtruluim, ca ne bagi in sperieti cu rezervarea ta...mai lasa-ne sa respiram si noi! Ce facusi rezervarea asa devreme??? Prioritati pe naiba, ca eu nici macar nu stiu cu ce sa incep....
Magdala, noooo...sa nu aud de crinolina, vrei sa mi se duca fusta cand in stanga cand in dreapta?? Tu crezi ca d-rele de onoare vor sta degeaba, la nunta mea? Ce...eu am stat degeaba la a lor? Cand o fi, dau semnal si..la apel! Ar fi comic, chiar! Masuri de precautie...sper sa nu fie cazul :))) Hm, de ce sa nu deschizi un subiect nou...teoretic ar trebui sa existe un subiect de genul asta, dar nu stiu cum sa-l gasesc...moderator al miresicilor 2006, help!

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

magdala sunt o multime de agentii care se ocupa cu organizatul nuntilor si cred ca acolo te poti interesa.am vazut fffmulte in Bucuresti, in Constanta nu stiu.
Noi stam in Timisoara, dar suntem din Alba Iulia si nunta o facem acolo.este doar un restaurant super si cam toti se inghesuie pe el.anul trecut in oct. m-am dus sa rezerv pt. anul asta si mai aveau libere doar duminicile.Asa ca azi am sunat si mi-am rezervat din timp sa fiu sigura. o sa mearga si maica-mea sapt. asta sa-i de-a ceva la tanti care se ocupa ca sa fim siguri, ca nu ni-l iau alti cu relatii.Ce ziceti : anul asta meniul costa25 euro +bautura+ 15 mil. pt. chelneri si bucatarese. E scump? la anul nu stiu cat va fi meniul,poate 30euro.oricum noi avem in jur de 200 persoane(as vrea sa mai reduc, dar nu pot).Am facut noi un calcul si am iesi cu totul la 8-10 mii euro.Ati facut ceva calcule aproximativ? Este cam mult? vrem sa dam whisky,verighete din aur alb, sa fie cat de cat, ca vin multi prieteni din Italia. Nu e rea ideea cu nr.meselor, dar vorba ta sa-ti confirme toti ca vin. Daca nu ne vor anunta toti, ne gandeam sa sunam noi ca sa fim siguri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Gio, calculul asta de 8-10 mii se refera la toata nunta, restaurant, biserica, haine, verighetele voastre si toate cele, nu? 30 de euro nu cred sa fie mult (e inclusa si bautura in pretul asta?)...chiar in vara trecuta am fost la o nunta la care meniul a fost cam tot atat (cu suc, apa, vin adus de ei....restul bauturilor, sampanie si tarie,nu stiu sa-ti spun daca le-au luat de la restaurant)
Hm, m-am gandit mai bine, dai tu invitatia cu numarul mesei, dar daca nu stii sigur ce are de gand? Ori nu le mai dai nimic, si ii suni sa confirme, iar daca o fac le spui numarul mesei prin telefon :), si celor pentru care garantezi ca vin, le trimiti de la inceput, nu? Zic si eu....

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Da, da la toata nunta. e mult? Pai cam 30 euro va fi la anul meniu+bauturi+etc. Ma gandesc ca e cam mult pretul pt. Alba Iulia si ce mi-e frica , ca majoritatea isi vor plati doar meniul.Nu facem nunta ca sa castigam, dar macar banii cheltuiti sa-i scoatem. Vom vedea.


Gio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Exact de acelasi lucru ma tem si eu...ca, daca aude lumea Intercontinental (sau cine stie ce alt restaurant cu nume fistichiu) si mai ales persoanele (tinere) neinsotite, nu-mi mai vine nici ...pe de alta parte, nici nu-mi vine s-o fac la orice carciuma impodobita adhoc...ceva "crema" o sa vina si la noi, si-ti dai seama....nici eu nu as face nunta ca sa castig, dar nici sa ies pe minus nu mi-ar pica bine....mai bine ma duc cu iubi meu la picnic, in blugi...si scap si de stres...si de cheltuiala..si de problema cu multe fuste....:)))...(de parca poti, stii?)


Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:


Gio

nu e, mama, mult!
Un meniu de 30 euro (totul inclus) in bucuresti este excelent; in Alba ... no ideea

m-ai bagat in sperieti cu rezervarea ta!
Desteptul meu viitor sotz zice ca e prea devreme sa ne mobilizam de pe acum pentru august anul acesta, dar ... asa spun toti barbatii, nu? Daca nu am fi noi sa tragem sa ne facem nunta...
Daca ma iau dupa el... ajung sa fac cununia in cort!
Anyway, care stie ceva restaurante pe malul lacului?

pupici dulci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

magdala si eu sunt tot din constanta, dar sunt venita in forum de putina vreme.ma bucur si eu sa vad in sfarsit pe cineva din constanta.eu am nunta anul asta in septembrie.si itzi dai seama ca am demarat deja pregatirile.si eu am fost la inceput dezamagita ca nu voi gasi nimic in CTA,dar nu e chiar asa.in ceea ce priveste localurile:Zorile e excelent pentru o nunta mica asa cum vrei tu.au un salon nou de 100 -120 de pers.insa daca vrei sa ai sanse sa gasesti loc ar fi cazul sa te duci inca de pe acum sa vorbesti.eu am avut mari probleme cu localul.am gasit foarte greu.ce-i drept am vrut si in mamaia pentru ca asa isi doreste sotul meu.meniurile variaza. de la 600.000 - 1.500.000(dar nu includ baututra si dulciurile).la zorile meniul este 650.000(stiu sigur, pentru ca luna viitoare are nunta o prietena de-a mea).in ceea ce priveste aranjarea salonului am gasit cateva firme, cu oferte variate. eu deja am ales firma cu care voi lucra.daca vrei sa-ti dau adresele lor si preturi trimite-mi un PM.initial nu trebuie sa dai un avans mai mare de 5.000.000 la restaurant (cel putin noi atat am dat si au fost super multumiti cei de acolo).am uitat sa precizez.o sa am nunta la Flora- Mamaia.la biserica nu-i graba.dar dc. zici ca nunta e la anu in vara, ar fi cel mai bine sa mergi pe la sfarsitul anului acesta.
mai vorbim.
pupici la miresici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:


Ce bine imi pare ca in sfarsit imi poate da cineva relatii mai exacte despre ce este si in Cta. Uraaaaaa!!!!
Multumesc mult roxy79ro, nici nu stii ce mult ma bucur ca am gasit in sfarsit pe cineva din Cta.
Bineinteles fetelor ca nu v-am uitat nici pe voi miresici de 2006.!
Deci, care ce ati mai facut?
Ca eu sunt super ocupata la munca si nu am mai avut timp sa intru deloc pe DC.
Ne mai auzim.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Draga magdala tzi-am trimis un PM.
Tizi-am scris acolo despre firmele care se ocupa cu aranjamente, pentru ca magazine de rochitze si alte accesorii banuiesc, ca stii si tu.Invitatziile sunt si ele o problema, cel putzin pentru mine pentru ca nu gasesc ce-mi place.Am vazut cateva pe net dar nu stiu ce sa fac.Nu prea am incredere.Oricum daca mai vrei sa mai afli ceva detalii, eu sunt bucuroasa sa te ajut.Sper sa si pot sa-tzi dau sfaturi bune.
pupici la toate miresicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pisoi_turbat, prea devreme pentru anul acesta??? Hmm...ce ti-e si cu barbatii astia, chiar....cum sa fie prea devreme? Este chiar indicat sa incepi cautarile & rezervarile..o prietena de-a mea a facut nunta anul trecut la sfarsitul lui august, si a inceput "ostilitatile" chiar de la inceputul lui ianuarie...asa ca....
Meniu intreg la 30 de euro in Buc. ar fi super sa mai existe, si nu intr-un ilustru necunoscut restaurant, desi nu cred, mai ales ca preturile vor creste pt la anul...
Pupuri la miresici!

Krelia

Mergi la inceput