Miresele anului 2006

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ce sa va zic? In revistele aduse din Italia sunt multe rochite superbe, de materiale nici nu mai vorbesc.
Intrati pe www.sposabella.it va mai delectati putin privirile.
Pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Ptiuuuu, ce de lume noua si eu habar n-aveam. Pai, ia sa facem si noi listuza, ca doar suntem mai motzate, nu? Sa vedem:
magdala - Constanta
bebelusha1 - Valcea
pisoi_turbat - Bucuresti 24.06
Giova - Timisoara
krelia - Bucuresti

Fetele, ati citit subiectul despre targurile de mirese de anul acesta, de pe forumul DC? Daca nu, fugutza la ele, si poate, cine stie, ne dam intalnire la intrare!
pisoi_turbat - am citit eu bine, sau tu ai zis ca Herastrau e ocupat pentru 2006? DEJA? In cazul asta, parca ma vad incepand cautarile de saptamana viitoare!! Apropos de Crowne si de restaurantele din cadrul hotelurilor, am o cunostiinta care a fost anul asta la Intercontinental, pare-se ca meniul a fost 40 de euro (nu stiu daca fu cu sau fara "beuturica")...nu mai vreau Casa Capsa/Alba/Armatei..sau alte "case" de genul asta, dar nici Cocosul Rosu de la mama naibii prin hartoape, sau vreo carciuma impodobita....macar sa fie unul mai acatari...asaaa, acum despre rochita...nici eu nu sunt de acord cu facutul ei, caci, oricat de bune ar fi croitoresele, e ditamai rokia de mireasa, nu e un sacou oarecare, fratilor...si nu prea am incredere, mai ales daca vrem una "cu multe fuste" (cum ii zic eu)...ah, daca e una simpla, dreapta...hm...ar mai fi de incercat...si iarasi nu-s de acord cu inkiriatul ei....chiar ieri am trecut pe langa un mag. de "specialitate" si i-am spus lu' iubi...uite, au adus "marfa" noua! Si chiar am zarit ceva dragutz...manecutze strande pe bratz pana la cot si de la cot in jos largi.... Cu Agnes Toma, mda, sunt de acord, numa' fitze...
magdala, ai vointa daca vrei sa-ti faci singura invitatiile, sa dea Domnu' sa iti reuseasca si sa iasa exact cum iti doresti. Eu ma rezum doar la facutul marturiilor pentru invitati (evident,cu ajutor din partea prietenelor, ce...ele nu trebuie sa munceasca? )..si parca ma vad umbland dupa restaurant, biserica, stabilind preturi, etc..cu mama si cu soacra, ca al meu...numa' cand aude si... ..eh, principalul e ca vrea, dar...citez "mai e timp pana la anul in august"..., las ca poate ii dau telefon intr-o zi sii ii spun "hai, ce faci, ca suntem toti aici si te asteptam!" :)))

V-am pupacit cu drag pe toate, viitoare scumpe miresici!

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Bine v-am gasit viitoare miresici!!!
Si chiar credeti ca o croitoreasa nu poate face o rochie de mireasa? Uitati-va aici la rochia de nunta si spuneti-mi daca nu e un vis.Imi place foarte mult, mai ales ca eu am numai 1.50; si parul imi place cum e aranjat. Asa ca astept parerile voastre. Ma gandesc ca daca imi fac ceva cu multe fuste cum sunt si mica, o sa par si mai mica
Din pacate stiu ca nu o voi gasi pe aici si de aceea ma gandeam sa apelez la o croitoreasa.
Krelia, tu ce marturii faci pt invitati? Ca eu ma gandeam la migdale in tul cu un cartonas cu numele nostru si poate cate un servetel tot asa, imprimat. Asta pe langa cardurile de masa pe care sper sa reusesc sa le realizez tot eu, si asa nu sunt foarte multeSper... sa vedem daca o sa si reusesc.
Acum ma duc sa vad ce zic fetele despre targ si poate mai tarziu scriu si ceva impresii.


Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Uf, cred ca pana la urma visele cu Inter..Crowne, etc...se duc pe apa sambatei..pai, daca imi mai cer si vreo taxa de restaurant intre 500-1000 euro, cum am citit pe la miresicile 2005...ce fac, ajung sa mananc scovergi umplute??? ..... pana la urma cred ca tot un restaurant frumusel vom alege...da' io vreau sa fiu printzesitaaaaa...si cu multe fusteeee (nu gasesc zana din emoticons :((( )
magdalutza, rokitza e scumpica foc, parul e si el frumos aranjat, si, ai dreptate, la un piticot ca tine, nu-i sta bine in multe fuste, asa ca...go for it pt modelul acesta! Imposibil sa nu gasesti modelul in Ro., te astept la targurile din Buc., ar fi pacat sa le ratezi, si sigur vei vedea ceva frumos! Marturiile ma gandeam sa fie cate o bombonica Rafaelo invelita in tul colorat, si legate cu rafie, tot colorata, in ton cu husele, dar, iti dai seama la cat duc 100 de bomboane din alea? Am zis 100 asa, cu tot cu obligatii, ca rude, prieteni, cunostiinte, daca ne-om strange 80....daca n-or fi Rafaelo, probabil tot ceva de genul migdale invelite in ciocolata, 5 la numar, cica simbolizeaza, fericirea, sporul in casa, viata indelunga si imbelsugata si inca nu stiu mai ce....:))), si de tul capsat un cartonas cu numele nostru si cu data nuntii, Cardurile de masa cred ca tot singura le voi face, sa vad daca le imprim color sau alb negru, si daca vor fi pe carton sau hartie normala...cum ar da mai bine (normal ca pe carton, dar pe hartie ce are? :PP si alb-negru, ce..nu se vede numele? :)))
Targurile sunt asa: 11-13 februarie - Sofitel ; 18-20 martie - Marriott

Pup fete cucuiete!
Magdala..you got mail in privat, ok?

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ah, si mi-am amintit un site cu rokii absolut de vis: www.demetriosbride.com

Superb, superb!



Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

sunt happy. tocmai am vorbit si am rezervat localul pt. 19 aug.2006. Nu stim inca daca vom face nun ta de zi sau seara. Si noi vrem sa facem invitatiile, cardurile si meniul( pe fiecare masa vreau sa pun meniul, asa am vazut in Italia). Si ce mi s-a parut iarasi interesant: la intrarea in restaurant era un panou cu planul salii( cum sunt mesele aranjate), fiecare masa era numita....cumva, iar jos, ca legenda era numele mesei si numele persoanelor de la fiecare masa. Asa fiecare stie unde ii este locul. Nu stiu exact daca m-ati inteles. Si inca ceva:la sf. nuntii, mirii dau la toate lumea bomboane(sunt albe si inauntru au o mandorla/aluna) frumos impachetate.nu stiu cum le zice in romaneste,am auzit ca sunt si la noi.
Va pupic pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Giova, tocmai de pe acum, pentru august la anul?? Nu ma speria ca acum o iau la sanatoasa prin oras !!! Hihi, esti cu o saptamana inaintea mea....(cand m-am gandit eu ca as vrea-o, nefiind batuta in cuie, dar iubi meu , cu siguranta, nu va avea nimic impotriva, caci altfel......Giova, dar daca pui meniul pe fiecare masa, si marturii, si carduri, oare nu o incarci prea mult? Ideea cu panoul la intrarea salii o aveam si eu, dar, ia gandeste-te iti vin vreo 3 familii deoadata, sa vezi imbulzeala ca la piata...as opta, pt inca un ban in plus, evident, la unul dintre chelneri, caruia fiecare invitat sa-i spuna numarul mesei (pe car eventual sa il trimitem noi odata cu invitatia - acceptand cazul ca vom avea confirmari de la toti) si acesta sa aiba la randul lui dispunerea salii cu numerele respective si sa-i conduca pe fiecare ...WOW...ce fraza lunga am zis...deja am obosit...ia sa fac io o pauza mica...nu strica....pup!

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

M-am intors!!!!
Am citit ce au scris fetele despre targ si se pare ca cel de la Mariott e mai popular. Dar eu nu pot veni, si oricum nu pot lua rochita acum caci pana in vara la anul daca mai variez in greutate?
Krelia, cred ca si eu tot cam atatia invitati o sa am. Dar nu stiu cand sa ma duc la biserica/restaurant, oare cu cat timp inainte se vorbeste in Cta, daca in Buc se aranjeaza cu 18-12 luni inainte?
O prietena de a mea va face nunta in toamna si nu a stabilit nimic, de aceea ma gandesc ca poate voi putea aranja ceva si la anul. Sa vad ce va face ea sau ce mai aflu.
V-am zis ca vreau sa fac cununia religioasa afara? Unde gasesc eu chestiuni din alea care sa formeze bolta ? Asta daca va fi preotul de acord sa ne cunune afara. Pe malul lacului/marii ar fi foarte frumos Daca nu se face mall pana atunci in parc.
Krelia, parerea mea despre rochie. Superba!

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Magdala, sincer sa-ti spun, nu stiu cu cat timp inainte se aranjeaza in Buc., Giova e din Timisoara, si de asta m-am cam speriat si eu putin....in Cta, nici atat nu stiu..vezi tu, cred ca depinde si de locatia pe care ti-o alegi, daca alegi "fitze", cred ca poti avea surpriza sa gasesti ocupat...sau poate la fel de bine, pe considerente materiale sa ai supriza ca la un local "normal" sa gasesti la fel de ocupat...uff, ca acu' ma enervez si nu mai fac nici nunta, uite-asa!
Si eu am o prietena care a facut nunta anul trecut in august, si restaurantul l-a rezervat din ianuarie, biserica, tot cam pe atunci....dar, parca poti stii??
Stiu ca vrei sa faci cununia religioasa afara, dar nu stiu daca astfel de grilaje se gasesc undeva de cumparat ... Citisem pe la alte subiecte, ca o miresica a facut nunta in Buc. la Crowne Plaza, afara, dar ca i-au aranjat ei toata atmosfera....nu mai stiu nickul ei :((..oare daca deschizi un subiect pe tema asta...nu-ti raspunde nimeni???
Hehe, zii mersi ca se face mall si nu biserica! :)


Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Hahaha, krelia, biserica deja este in parc, si vor chiar sa mai faca una.
Si ai dreptate, ca si pe mine ma cam sperie Gio cu rezervarea ei. Prietena mea a zis ca a fost anul trecut si gasise pentru octombrie anul acesta- pana acum nu m-am gandit la asta- mamaaaaaa, trebuie neaparat sa dau o fuga prin oras sa vad care-i situatia.
Cine zicea ca ne planificam de prea devreme? Sa vina incoace sa-i arat ce devreme e ca deja am inceput sa ne panicam .
Heeeei, usor, tocmai m-am calmat, krelia le luam pe fiecare pe rand in ordinea prioritatilor si le rezolvam noi.
Cat despre rochie, sa vezi ce frumos a fost cand am fost la o nunta si mireasa nu putea intra la baie - nu avea loc - din cauza rochiei. Dar ea avea crinolina--parca asa se numeste chestia aia cu cercuri, cu fustele o sa fie mai usor, numai ca o sa-ti cam pierzi mainile prine ele si ai grija poate nu mai reusesti sa ajungi la timp. Glumeam,fara suparare, ma gandeam ce comic ar fi, hahaha. Dar oricum e bine sa-ti iei masuri de precautie.
Si-mi va parea foarte rau daca nu voi putea face nunta langa lac
Mai vedem. Am sa ma duc pe la restaurantul Zorile --ca fitze de unde-- de care mi-a zis ankalaura pe la inceput, imi place ca e pe malul marii si are si terasa, sa vad si preturile.
Cine stie cand voi ajunge si pe acolo.
Oare exista vreun subiect cu "decoratiuni pt nunta? "Poate sa-mi raspunda cineva?
Unde gasesc eu cadru pt. flori pt nunta in aer liber?
Ei, dar stiti ce?; pana la urma o sa-l fac singura daca nu gasesc pe nimeni sa ma ajute.
Ne mai auzim!


Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput