Miresele anului 2006

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Multumesc Krelia.
Ideea ta cu trandafirasii verzulii in par imi place chiar foarte mult, multumesc pentru sugestie. Dar m-as cam mira sa gasesc si vreo rochie cu astfel de aplicatii...
Insa cred ca verdele ar merge oricum la invitatii, mai ales ca florile vor avea si ele verde la frunze, ce ziceti? Chiar daca culoarea decoratiunilor nu va fi aceasta, un card de masa tot se potriveste langa un buchet frumos de flori cu cateva frunze, caci cele fara frunze parca sunt prea golase
Nu stie nimeni cate ceva despre preturile de organizari nunti din Constanta?
Ca de ex. aranjamentul scaunelor, caci asta nu prea am gasit pe aici, caci cu baloanele cred ca m-as mai descurca.

PUPICI tuturor.

Mami Magda si scumpa Rafaela

http://community.webshots.com/user/magdala77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Magdala, imi pare bine ca ti-am fost de folos, intr-o mica sugestie. Cat priveste aplicatiile de pe rochitza, nu stiu ce sa-ti spun, eu am vazut ceva asemenator , dar pe albastru, pe site-ul lui Christian Phillipe, care are magazin aici, in Buc., era destul de haiosica, rochita ...mda, nu cred ca strica in vreun fel "coloristica" localului, daca folosesti un verde pastelat la cardurile de masa si la invitatii..nici mie nu-mi plac florile rara prea multe frunze...
Am gasit ceva despre decoratiuni in Cta, nu stiu daca iti pot trimite linkul direct aici, asa ca iti scriu in PM, ok?



Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Krelia.
Nu stiu daca am dat peste acelite, dar nu cred.
Oricum, este f.f.f. util.

Dar rochiile de la C-Ph. le vazusem si din pacate acea rochie nu e genul meu. Cred ca voi avea o rochie alba si trandafirasi doar in par ...cam asa m-am cam imaginat.

Ma grabesc putin , asa ca mai vb si maine. Pupici la miresici , foste si viitoare.


Mami Magda si scumpa Rafaela.

http://community.webshots.com/user/magdala77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Miresici, sa stiti ca nu v-am uitat, spre rusinea noastra, a trecut o saptamana de cand nu am mai semnat condicuta ...dar, las' ca avem noi tot timpul....intre timp, am cochetat din nou, cu site-uri si informatii proaspete pentru noi ...am inchegat si o mica discutie cu printzu' meu , si, stupoare...se pare ca ne-am hotarat, deocamdata, asupra perioadei ... august 2006... wow....parca mi-e deja fricuta sa ma gandesc...mai bine o las acolo, pentru mai tarziu. Sper sa nu poarte ghinion, ca am zis-o prea devreme
Haideti fetelor, iesiti la interval, adica, numai eu si cu magdala vom fi miresici peste 2 ani??

Pupici tuturor

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna fetelor!
Se pare Krelia ca noi suntem mai curajoase?
Nu cred. Sunt sigura ca exista si alte viitoare miresici de 2006 dar cred ca nu indraznesc sa viseze asa departe.
Krelia, si eu tot in august ma gandeam sa facem nunta, chiar pe la sfarsit.
Cum sunt la mare, vreau sa gasesc un local, ceva frumos pe malul lacului sau marii, si nunta sa o facem tot pe malul apei.
Fiind si zodia rac- de apa- va dati seama ca imi place apa la nebunie...Printul meu ma cearta cateodata ca imi place sa umblu prin ploaie. La prima noastra intalnire l-am tinut 10-15 min. in ploaie de s-a udat ciuciulete, dar nu s-a suparat, si acum radem de cat a putut sa stea in ploaie langa mine.
Sper totusi sa nu ploua la nunta. Si sa fie luna plina.
Ei ce sa fac si eu, visez, ca doar nu costa nimic, nu?

Va pupic pe toate.

Mami Magda si scumpa Rafaela.

http://community.webshots.com/user/magdala77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Va pupic pe toate miresicile, "vazute" sau "nevazute", si in special pe tine, magdala, "colega" mea de impartasit noutati...ca deh, altele tac chitic.... Hai ca ma surprinzi, te pomenesti ca ne-om "miresi" pe aceeasi data, parca ne si vad cu o seara inainte pe DC, schimband incurajari, hihihi....tot pe la sfarsit si eu . Super faina ideea ta cu malul marii sau lacului...dar, din pacate, iti dai seama ca nu te pot ajuta cu prea multe sfaturi..terase la malul marii cred ca gasesti in statiuni, daca nu vrei neaparat s-o faci in Cta...sau poate gasesti vreun restaurant frumos chiar in oras...noi o sa incepem de prin vara-toamna sa prospectam preturile de restaurante de pe aici...nici nu stiu ce vreau.....teoretic ar fi super ca si bis. si loc. sa fie intr-o zona destul de apropiata una de cealalta....dar..om vedea.... Mi-ai placut, 15 min. in ploaie, da' ce zici de mine(de fapt, de el)...45 de min asteptat in frig, vant si...putina ploaie....la prima intalnire...... hehe...oare oi fi batut recordul???
Mda, las', sa nu ne gandim la ploaie tocmai in ziua aceea, dar, cred ca, preventiv, ar fi bine sa avem ceva de pus peste...
Continuam sa visam.....
PS: ti-a folosit la ceva linkul acele despre decoratiuni baloane in Cta?


Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Salutari la miresici!
Apropo de restaurant pe malul marii: mie mi-a placut taaaaare mult Terasa Cupidon din Saturn. Nu vezi marea de acolo, pentru ca e foarte multa verdeata (dar o poti auzi, in schimb), insa are tot felul de izvoare si izvorase si podete si alte asemenea. Eu am fost acolo de vreo 2 ori si servirea a foast absolut impecabila: chelneri la 2 mese, care iti umpleau paharul de cum il goleai, si asta fara sa simiti ca ar sta cu ochii pe tine, foarte amabili...Iar preturile mi s-au parut absolut Ok. Acum, probabil ca e o problema cu transportul Constanta-Saturn, dar daca vezi terasa...poate iti vine vreo idee subita!
Spor la pregatiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna FETELEEEEE!!!
Bine v-am regasit.
Mi-a fost f.f.f.f.f dor voi.
Am fost in concediu si nu am mai apucat sa intru sa va scriu.
Krelia, multumesc pt. link, f.f.f. util. Chiar ma speriasem, caci credeam ca nu exista asa ceva si in Cta.
Niccostea, inca nu am ajuns prin Saturn, dar cu prima ocazie voi merge pe acolo.
Momentan sunt insa foarte ocupata cu pregatirile pentru sarbatori, mai ales curatenia generala si planurile pe care mi le fac...
Bineinteles ca le voi incepe mai incolo dar trebuie sa stabilesc "planul de bataie"; asa ca deocamdata nunta a trecut pe planul secund, si asa imi zisese al meu ca parca sunt obsedata, numai la asta ma gandesc. O sa-l zapacesc de tot pana in 2006.
Si eu care credeam ca l-am zapacit deja, doar m-a luat de nevasta, nu?

Hai ca mai vb. Va pupic pe toate si va urez sa primiti si sa dati multe zambete--tuturor.

http://community.webshots.com/user/magdala77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Fix la o luna, va zic acum la multi ani, tuturor viitoarelor miresici de 2006, si nu numai, fie ca noul an sa ne aduca tot ce ne-a lipsit in anii care au trecut, sanatate si intelepciune, sa avem in suflet dragoste si liniste si sa ne putem bucura de darurile sale.
Sa aveti un an asa cum vi-l doriti!
Din partea mea...noutati...nexam ....decat intrat direct la munci

Pupici si tinem legatura!

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

dragelor, citesc ce scrieti si ma iau emotiile.
noi am avut nunta anul trecut in aprilie si a fost asa de frumooooooos...
si m-am gandit sa va spun cum am facut noi, poate o informatie in plus nu strica.
in primul rand am rezolvat cu ce ne-a fost mai usor: dj-ul, fotograful si cameramanul - cunostinte mai vechi din mediapro.
apoi am inceput sa cautam restaurante - a fost greu de tot. am fost la cercul militar national, la pescarus, la intercontinental, la capsa, la un restaurant prin baneasa, am dat telefoane la diverse restaurante... pana la urma am ajuns la crowne plaza, grand ballroom, si ne-am hotarat in secunda doi! locatia excelenta, personalul cu o doza mare de profesionalism, pretul rezonabil ~ 50Euro/persoana meniu+bauturi.
apoi am inceput sa cautam o biserica - initial pe criteriul locatiei: sa fie aproape de restaurant. dar pana la urma am ales-o dupa preot, biserica de langa CEC-ul mare de pe victoriei. am gasit acolo un preot extraordinar, cald si deschis. iar biserica micuta si frumoasa.
apoi am inceput sa cautam invitatii, dupa ce initial ne-am gandit sa ni le facem dar ne-am dat seama ca nu mai avem timp. am fost la targul de nunti de la sofitel si am gasit importatorul firmei koza in romania, care produce invitatii pe toate gusturile si pentru toate buzunarele. ne-am hotarat la unele care erau foarte asemanatoare cu ce aveam noi in gand: carton patrat cu foaie dubla de calc deasupra, prinsa de carton cu o funda transparenta din voal alb. cartonul imprimat cu trandafiri, textul scris pe calc cu auriu.
au urmat la rand hainele. pentru rochia de mireasa am vorbit cu monica darie, cu care am rasfoit o multime de reviste si cataloage de rochii de mireasa. am ales un model, mi l-a facut jumatate, dupa care intr-o zi cand m-am dus la proba mi-a spus ca i-a venit o alta idee. si mi-a facut o rochita superba!!! si voalul, si un bolero si o posetuta, toate cu mini-flori din dantela aplicate.
pentru catalin a fost un pic mai complicat. la agnes toma aveau costume foarte frumoase, dar vanzatoarea a spus foarte senina ca nu se mai fabrica nicaieri costume talia 2 !?! asa sa fie? asa ca am luat de acolo doar vesta, lavaliera si camasa. butonii de la cavalieri si un costum negru.
pentru decoratiile salii am vorbit cu floraria d&d, de pe mosilor, chiar langa magazinul monicai darie. am avut reducere, pentru ca ei lucreaza cu crowne, asa ca am avut husele la 1 euro. ne-am ales nuanta huselor, nuanta fundelor, florile din aranjamentele de pe mese. si pentru ca ne-au placut cei de acolo, am facut si buchetele de mireasa si nasa si lumanarile si cocardele tot la ei. toate au fost superbe si au rezistat foarte bine in timp.
in ziua nuntii am fost la crowne de la amiaza - in pachetul de nunta este inclus si un apartament nuptial gratuit - unde au venit machioza si coafeza. a durat 2 ore, dar a meritat. machiaj "de televiziune", cu trasaturile bine conturate, dar in culori discrete.
a, sa nu uit - mesele au avut fiecare cate un numar, iar la intrarea in sala era un pupitru cu dispunerea invitatilor la mese. la inceput, cand a venit marea majoritate a invitatilor, o angajata a hotelului a explicat fiecaruia unde va sta.
pupici si o nunta de vis tutor!

marcela si alexandra lia
album: http://community.webshots.com/user/vrabiuta9
povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669

Mergi la inceput