Miresele anului 2006

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Multumesc foarte mult pentru informatii, ankalaura.
Si fetitei tale si familiei tale multa sanatate si fericire.
Si sa traim toate miresele cu copii,( bineinteles ca si celelalte miresici), si casa de piatra tuturor... suntem niste curajoase pentru ca nu ne temem de "gura lumii".
Am sa intru si pe site-ul recomandat de tine, iar despre vizita la Bucuresti, ar fi ceva sanse.
Mai trebui sa discut si cu al meu.
tuturor.
Magda si scumpi Rafaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna, fetelor!
Va vine sa credeti ca am trecut deja la urmatorul pas din campania "nunta mea"?
Adica deja am vorbit cu nasii, care m-au intrebat de ce nu o fac la anul, caci daca vreau o pot organiza foarte repede.
Dar mami mea nu este in tara si nu poate veni decat peste vreo 2 ani , asa ca a ramas pentru atunci. SI soacra mea inca nu stie...

Pupici tuturor,

Mami Magda si scumpa Rafaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Hai ca m-am lenevit, si a trecut destul timp de la ultimul mesaj postat. Felicitari, magdala, ca ai trecut deja la "atac". Deocamdata, eu "shomez"...astept lunile de primavara sa ma duc la targul respectiv...si pe urma oi vedea eu...pana atunci imi mai clatesc okisorii la rochitze ...ia zi-mi, a aflat soacra, au ba??
Pupi la fete!
Alte miresici in 2006 nu mai sunt???


Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna fetelor!
Se pare ca si eu m-am cam lenevit, probabil astenia de toamna...
A aflat si soacra, i-a spus printul meu. Nu mi-a dat detalii caci deja stie ca daca spune ceva -soacra-ce nu-mi convine ma enervez. Dar mi-a spus ca nu a zis nimic, doar "sa avem grija" . De parca am face cine stie ce lucru periculos si nu ceva frumos de care sa ne bucuram impreuna cu familia.
Iar sotul meu spune ca probabil ne va ajuta si ea cu bani, doar este singurul ei baiat, nu?
Ei, mai este pana atunci si o sa va aduc la cunostinta daca s-a intamplat vreo minune de acest gen.
Si eu ma tot uit dupa rochite,pe internet si ma oftic, caci la noi prin magazine n-am vazut nimic asa frumos,si ma intreb daca exista vreo croitoreassa care sa faca asa ceva...si tot asa mai departe.
M-am gandit sa caut prin Constanta un local mai aproape de lacul Tabacariei, poate gasesc ceva frumos si romantic.
Ma mai gandeam si la o cununie in aer liber, pe malul lacului,daca tot am citit pe alt forum tot pe DC, daca o sa fie preotul de acord. Inca nu am discutat cu preotul, deoarece totusi e prea devreme, consider eu, dar am sa-i fac o intrebare.
Si cateodata mi se pare ca mai maine-poimaine se face 2005, si apoi 2006 si parca tot este din ce in ce mai putin timp.
Dar asta nu inseamna ca ma stresez.
Chiar am gasit cateva invitatii pe internet care mi se par foarte frumose, ar nu m-am hotarat inca ce culori vreau sa folosesc la nunta.
Eu ma gandeam la combinatie de rosu si alb sau crem, insa cineva mi-a spus ca nu se mai poarta aceste culori la nunti, sotul meu spunea de alb cu bleo sau albastru, dar nu prea imi place caci imi da impresia de raceala albastrul si nu se potriveste cu starea mea de spirit. Am gasit insa niste invitatii pe verde crud si auriu, care mi-au placut la nebunie, dar nici pe verde nu mi-ar place, parca tot fara culori vesele ar fi nunta. Si sa pun verde-rosu si alb, parca sunt prea multe culori, si nu vreau sa arate ca la "piata"=fara a jigni pe nimeni.
Am si eu o -alta- intrebare: Ar merge sa trimit invitatii de alta culoare decat culorile predominante la nunta?
Astept sfaturi de la voi si sugestii, daca mai indrazniti sa visati la viitoarea voastra nunta din 2006.

de la Magda si scumpa Rafaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eu am avut nunta anul acest si am avut invitatii rosii purpurii cu fundita argintie si calc transparent(superbe si f elegante), iar culorile predomintante la aranjamentul localului au fost galben auriu (nu auriu auriu simplu) si alb. Florile si buchetele din trandafiri galbeni si crini albi, buchetul meu din trandafiri alfi.

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Blanca000, vreau sa-ti spun ca am admirat de mult pozele tale si sunt absolut superbe, la fel ca si participantii.Se vede ca ai fost foarte fericita la nunta, si va doresc numai fericire, sanatate si tot ce va doriti si in continuare.
Imi place si combinatia de culori pe care ati folosit-o, singura problema e ca eu si galbenul in general nu ne prea impacam.
Mai mult imi plac rosul si verdele, in combinatie cu galben-auriu sau crem decat alb cu galben. Ce sa-i faci, fiecare, ca si mine, cu piticii lui.

Mami Magda si scumpa Rafaela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Multumesc mult de urari si eu iti doresc tie tot ce e mai bun.
Asa ziceam si eu initial ca mie nu imi place culoarea galben la nunta, dar pana la urma vazand localul care gen :lemn si geamuri si plafonul si peretii erau un crem galbui am hotarat ca ceea ce se potriveste cel mai bine e aceasta culoare.
Tu mergi la local si vezi ce culori predomina acolo si in functie de aceste iti vei alege si culorile de baloane, huse de scaun, aranjamente florale, etc.
Sa ai o nunta frumoasa indiferent de culori..

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Blanca, am inteles ca cei de la Yda Club au niste firme care se ocupa de aranjarea salii cu baloane si huse. Tu ai apelat la cineva de la ei sau nu? Cat te-au costat? Cu husele cum ai procedat, ai comandat mai multe pentru cazul in care mai veneau si unele persoane neanuntate?

Hai ca te-am inebunit cu intrebarile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Asa e cei de acolo au pe cineva pt aranjare salii dar eu nu am apelat la ei caci imi cereau 1.5 euro pe scaun si nici nu aveau culorile care sa imi placa asa ca am ales alta firma la care ma costat husa 1.2 euro aveau culoarea preferata si mi-a facut reducere si la aranjamentele cu baloane daca am apelat tot la ei pt ambele probleme (huse si baloane).
Ca numar de huse am cerut 130, desi eu ma asteptam la 120 de persoane cu totul. Au venit 130 si a fost perfect.E bine totusi sa mai comanzi cate va in plus sau aranjezi la mese mai multe scaune decat invitati si atunci totul se rezolva (eu asa am facut)


http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Pupici la fete!
Mare mi-a fost surpriza cand am gasit un mesaj privat cu oferta unui DJ pentru viitoarea mea nunta, nah, ca m-au gasit.....la capitolul invitatii inca nu am ajuns, dar stiu sigur la ce magazin ma voi duce sa caut. Miresicile din Buc. stiu - pasajul Lipscani.Ceva super simplu, finut si elegant. Despre baloane,huse, flori ornamentale, iar nu-mi fac probleme, avem niste prieteni care se ocupa cu asa ceva..(nu stiu cat iau la baloane, pentru ca difera in functie de ce vrei, dar husele stiu ca sunt 1 euro)....la culori, inca nu m-am gandit...cred ca va conta destul de mult interiorul (culorile) restaurantului, cum spunea si blanca (btw, super poze!)(mi-ar placea un rosu/alb cu galben auriu, poate chiar alb cu albastru...magdala...esti pusa pe treaba, vad...discutii cu preotul, bravo fata!..."invitatii de alta culoare decat culorile predominante la nunta?" Normal, de ce nu? Daca vrei sa te asortezi neaparat cu ceva din restaurant, banuiesc, (de ex. verde, am vazut ca asta iti place mai mult), poti purta un colier din acela gen meli melo, cu multe pietricele, trandafirasi verzulii in par..sau poate iti gasesti o rochita cu trandafirasi aplicati...verzi Eventual, cartonasele cu numele fiecarui invitat, sa fie din acelasi "material/carton" si aceeasi culoare ca invitatiile, nu? Lansez si eu o intrebare: stie vreo miresica, din Buc., ceva despre restaurantul Calipso, din complexul Agronomie? Ah, si altceva, e musai sa faci poze din alea ca pe vremea bunicii, la "pozar"?


Krelia

Mergi la inceput