Miresele anului 2006

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

Draga mea Magdala,
cine crezi tu ca o sa iaba rabdare sa iti faca cutiute in forma de scoica?
eu stiu ca esti din constanta dar gandeste-te cat de migaloase sunt! sau te apuci de pe acum?

quote:
Originally posted by magdala

AngeliquedeS, ce rochie frumoasa a avut prietena ta!!!
Giova, nu vreau sa pun Rafaelo la nunta, mie imi trebuiesc sa servesc copiii la gradinita, la nunta ma gandeam la 2 bombonele de ciocolata una alba si una neagra, in forma de scoica puse intr-o cutiuta.
Multumesc mult roxy. Este sufletelul meu mic si alintat.
Ne mai auzim,



Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Ralu, bine ai venit!
Te inscrii la miresici de 2006 sau nu? Ce sa te mai inscrii, de acum esti de-a noastra..
Cine a zis de cutiute in forma de scoica, nu sunt chiar atat de rabdatoare si nici nu cred ca le-as putea face vreodata.
Bomboanele vor fi in forma de scoica, si una dintre fete mi-a spus ca s-ar putea face la Silvian, in Cta. Daca se poate bine, daca nu, iarasi bine, gasesc eu altceva.
Si cred ca o sa ma apuc de prin vara, cand va fi mai liber la munca si voi avea chef de ceva treaba si pe acasa de confectionat cosulet, invitatii, marturii, etc...
tuturor.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Magdala, prietena de care vorbesti si pe care banuiesc ca ai vazut-o in pozele mele e cumnatica mea care a avut nunta pe 30 octombrie 2004. Rochia a cumparat-o de la magazinulº acela micut, la intersectia Cuza Voda cu Stefan Mihaileanu, in centru, imposibil sa nu il stii, si a luat-o foarte convenabil, adica cu 8,5 milioane si-a luat tot, inclusiv pantofi. Pupici

http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

quote:
Originally posted by magdala

AngeliquedeS, ce rochie frumoasa a avut prietena ta!!!
Giova, nu vreau sa pun Rafaelo la nunta, mie imi trebuiesc sa servesc copiii la gradinita, la nunta ma gandeam la 2 bombonele de ciocolata una alba si una neagra, in forma de scoica puse intr-o cutiuta.
Multumesc mult roxy. Este sufletelul meu mic si alintat.
Ne mai auzim,



Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!



Angelique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

sunt
am primit
pentru toata lumea!!!!
nu m-am lasat azi pana nu am primit stelutza.


http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

BUNA DIMINEATA LA TOATE SI UN INCEPUT DE SAPT. BUN!!!
Cam slaba activitate la acest subiect!! nu se poate sa fi epuizat noi toate preocuparile pt. casatorie.
Am luat si eu revista Mireasa,stiam ca nu prea merita, dar mai tare din curiozitate. ma bucur insa, ca am gasit Salonul Gabriela si aici in Timisoara. abia astept sa vina sambata ca sa dam si noi o fuga pana acolo.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

chiar a fost o mare dezamagire mireasa!! si cat m-am agitat pentru ea/. cel putin pentru noi cele cu acces la internet e apa de ploaie. am modele de rochii salvate si buchetele......
ma primiti si pe mine la miresici 2006?
am de gand sa ma casatoresc cu iubirea vietii mele, Stefan, pe 1 iulie 2006 la Intim in Calarasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

bine ai venit Ralu!!!!
cum sa nu te primim' ne bucuram ca ne inmultim pe zi ce trece!!!!

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Iubitzici, magdala, Giova, pisoi_turbat, va pup din toata inima, mi-era asa dor de voi, mai ales ca vineri nu am avut acces la net...si drept sa va spun asa imi "ardeau" degetzelele dupa niste taste......dar ati fost voi harnicute si pentru mine!!
Felicitari tuturor pentru stelutze si multam de bauturica, Giova si magdala (ce bun e vinu' fiert)
ralu_trancu, bine ai venit in randul nostru!
AngeliquedeS, stiu ca tu esti miresica de 2005,sa dea DD sa ai o nunta de povesti si sa fiti cei mai frumosi! (pe langa noi, desigur roxy79ro, 2005 sau 2006? (sunt o uituca, )
Despre revistele de profil, sa nu ma certati, dar eu le-am luat pe amandoua, exact, din curiozitate...cu Ideal Mariaj, m-am convins, insa Mireasa mi-a placut, am vazut si niste modele dragutze, de la Sal. Gabriela, o rochita cu niste floricele aplicate si una pe care chiar am salvat-o in linkul meu, la care mi-au placut manecutzele.....bine ca urmatoarea apare abia in iunie, ca pana atunci sunt potolita .
Asa, si sa lamurim situatia: eu vreau rafaelo la nunta (sunt 15 in cutia mare, 4 in folie) si nu 5 (ca dau invitatii in diabet), ci 1, normal. Mai am o varianta - 5 alune glazurate...sa vedem.
pisoi, tu cumva o sa ai stand acolo, la targ??? Stiam si eu de intalnirea miresicilor de 2005, insa, cred ca mai degraba ne vom intalni cele din Buc., nu? Eu voi veni sambata, mai mult ca sigur cu o prietena, dac-o vrea sa stea la un "cico" cu noi, o primim, da? Imi pare rau ca nu am retinut programul targului, dar ma uit acasa pe revista si-l notez pt. maine .
magdutz, trandafirasi verzi, adjudecat...stii tu, ce vb. noi mai demult ..sala, costumul lui, nu?
Apropos, gagici, facem si noi o listuza, pentru socoteala, au ba?
(cred ca mai avem putin si deschidem capitolul 2 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

bine-ai revenit Krelia!!1 Chiar ma intrebam pe unde umbli? am crezut ca ne-ai parasit.
Facem listuta.
sunt pe 19 aug. 2006 in Alba Iulia.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

draga Krelia, eu sunt miresica de 2005.motivul pentru care postez asha des la miresele anului 2006, este magdala.pentru ca la fel ca shi mine, este din constantza.shi angelique e mireasa de 2005, dar e tot constanteanca.
in ceea ce priveshte ideea ta cu rafaelo.am gasit ieri ceva pe net foarte interesant.shi chiar mi-am amintit ca citisem pe forum ca una din noi vrea sa puna rafaelo la marturii, dar nu mai shtiam care.daca te intereseaza spune-mi shi o sa-tzi trimit adresa de net, daca o mai gasesc.daca nu, am salvat oricum in calculator, shi-tzi pot trimite un mail.
va pup.

Mergi la inceput