Miresele anului 2006

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

magdala, sa traiesti,, buna bautura asta!! (auzi, cu ce ne-ai facut cinste, ca sa stim si noi ce bem, nu de alta)
Ha, ia stati ca mi-a venit alta idee traznita...ce-ar fi daca ne fura pe amandoi in acelasi timp si plecam sa ne facem de cap in discoteci??? In cazul asta, chiar imi doresc sa fim furati...si sa lasam invitatii
Sa va spun un secret? Parca, parca, undeva in iminioara, imi doresc si eu sa vada cat mai multa lume ce printesita voi fi eu....da', totusi, nu vreau sa ma ia de langa iubi.....o sa propun furtul lui in schimbul furtului meu si hotii sa faca schimb de vin, whisky, sampanie si ce-or mai cere ei....
Hm, ce-am mai gandit-o....

http://community.webshots.com/user/krelia7806

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

iubita,

am vazut eu bomboanele acelea!
sunt produse de habar n-am cine, ambalate BESTIAL, costa....???? nush, dar, pentru tine, cumpar o cutie, o fotografiez artistic si iti trimit poza, ok?

revin cu noutati curand, promit!

(culmea! sunt la 100m de blocul meu )



quote:
Originally posted by krelia

Ptiu, ce de noutati! Da' am lipsit, nu gluma!
Va pup pe toate, dragelor!
In ordinea postarii, Iael, sincera sa fiu, nici eu nu prea sunt de acord cu facutul rochiei, nu stiu...am o retinere, mai ales la un model atat de amplu cum mi-l doresc eu.
Ia pentru amica mea veterana, magdala , hai ca esti tare, auzi la ea..in forma de scoica ...sa dea Domnu' sa-ti gasesti vreun laborator sa-ti faca!...ca tare misto e ideea! Eu cred c-am sa optez fie pentru rafaelo invelit in tul si legat cu rafie/funda tot din voal, fie pentru 5 alune cu glazurate, impachetate idem, care nu stiu exact ce anume simbolizeaza (bogatie, puritate...etc...scria pe aici pe undeva, da' parca eu mai stiu.. Si sa fii convinsa ca de asta-data iau "obectu'" cu mine, iar daca anul asta n-o sa ajungeti, voi cele din provincie, musai la anul, reuniune, da?
Ah, ieri pt prima oara, am facut lista invitatilor, impreuna cu iubi, din initiativa lui (ce l-o fi apucat?). Fratilor, am mai multe cunostinte decat rude! Si-n total, dac-or fi 70....mai bine asa, decat bataie de cap, nu?
Hai c-am luat-o razna, zau!

Krelia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

Fetele, mii de scuze, n-am mai ajuns pe aici de ceva vreme... dar recuperam, corect?

Dragelor, hai sa va informez si pe voi de o anumita actiune:

INTALNIRE MARRIOTT - martie

Nu trebuie sa va stresati ca nu ajungeti ca ajung eu (interes de serviciu si personal), vineri si sambata, asa ca in privinta informatiilor si a fotografiilor nu este nici o problema. O sa aveti un link pe server unde veti gasi peste 200 imagini la rezolutie mare (atentie.... puteti downloada modele de rochii! )

Intrebarea este: cine vrea ca dupa vizitarea targului, sa ne intalnim la un pahar de vorba?
(exista si o intalnire a mireselor 2005 in curs de programare, dar miresicile din 2006 cred ca, partial, au alte subiecte de discutat, nu? noi mai avem timp.... chiar si pentru a doua intalnire!

Deci, cine se inscrie pe listutza?

Va astept cu propuneri, pupici la toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

a luat cineva revista Mireasa? merita sa dam banii pe ea?
inca putin si primesc si eu prima steluta!!!

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna dimineata, colege de planificari!
De i-am dat fiecaruia ce-i place, doar ca imi permit aici.
Revista "mireasa" nu am luat-o, prefer sa caut pe net.
Apropo de asta, am mai pus niste rochite de mireasa pe contul meu-- aviz amatoarelor, dar va atentionez ca mie imi plac cele foarte simple, exceptand-o pe a doua, la care imi place cred mai mult atitudinea fotomodelului, de regina.
Altceva, asa vreau sa-mi fac parul, cu trandafirasi albi sau verzi in par, scumpa mea vrea rochita roza si dragul meu... costum verzui, in ton cu culorile nuntii. Sper sa gasim ce vrem..
Pisoi_turbat, daca le cumperi macar sa le mananci, nu le lua numai pt. mine, dar sa ne spui si daca sunt bune la gust, caci oricum eu nu voi folosi ambalajul.
Pupici la miresici.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Cu privire la bomboanele Raffaelo, cred ca le mancam asa de repede ca aveam impresia ca sunt numai 6... In ritmul asta o sa ajung Pupici

http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Angelique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

iubi al meu a luat aseara rafaelo si sunt 4 in cutia mica. nu imi place cocosul, le-a luat doar pt. el.
Magdala cate bomboane pui? 5? mi se par cam mari si multe. eu sper sa le aduca sora mea din Italia, "ambalajul" il voi face cu mama mea.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

magdala, mie mi-au placut foarte mult rochitzele.sunt exact genul meu.fetitza voastra e o scumpete.sa va traiasca.
pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

AngeliquedeS, ce rochie frumoasa a avut prietena ta!!!
Giova, nu vreau sa pun Rafaelo la nunta, mie imi trebuiesc sa servesc copiii la gradinita, la nunta ma gandeam la 2 bombonele de ciocolata una alba si una neagra, in forma de scoica puse intr-o cutiuta.
Multumesc mult roxy. Este sufletelul meu mic si alintat.
Ne mai auzim,



Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

scuze Magdala, dar uneori sunt foarte aiurita.
misto ideea cu bomboanele in forma de scoica, mai ales ca ai marea aproape, dar cine iti va face aceste bomboane?

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput