Dr Ioan Ionut Giulesti - informatii va rog!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hi-hi-hi
io-s corap aia de mai sus :)
stai linistita, ca trebe numa sa-i zici ca vrei cu epi si cheama anestezistul (la momentul potrivit).
eu am nascut in noiembrie, fix ca roxie, adica cu dr ion, moasa irina si dantis anestezist.
nota 100 pt toti
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by corap

hi-hi-hi
io-s corap aia de mai sus :)
stai linistita, ca trebe numa sa-i zici ca vrei cu epi si cheama anestezistul (la momentul potrivit).
eu am nascut in noiembrie, fix ca roxie, adica cu dr ion, moasa irina si dantis anestezist.
nota 100 pt toti
c



Ei, da, stiu ca moasa Irina e cea mai de soi de pe acolo, ai fost o norocoasa!
Azi insa mi s-a ridicat parul maciuca de cate mi-a povestit Carmina despre asistente... Ugh... Mare pacat, bebelusii sunt atat de neajutorati... de ce sa urli la ei? Iti pui casti pe urechi, dar ii ingrijesti si vezi care este motivul pentru care plang! Io cred ca le lasa nervii, dar nici chiar asa...

Lacri 37+1


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

pai eu vb de moase. asistentele sunt superbleah . eu n-am vazut nici una ok prin giulesti :(.
c & ardeiash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Raspuns sters de catre moderator.
Multumesc pt intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Imi pare rau, nu vroiam sa fac vreun rau, chiar nu m-am gandit prea mult atunci cand am postat!

Multumesc pentru intelegerea de care dati dovada si c-ati sters mesajul! Mii de scuze inca o data, mintea mea cu sorcova



, mami de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by corap

pai eu vb de moase. asistentele sunt superbleah . eu n-am vazut nici una ok prin giulesti :(.
c & ardeiash



Corap, eu am gasit una singura care s-a purtat "omeneste". Este vorba de o asistenta pe nume Ani, chiar daca parea mai afurisita, nu a fost deloc asa, a dat dovada de compasiune fata de mine si bebelusul meu care nu putea respira pe nas si a facut exact ceea ce se cuvenea sa faca, ba m-a si incurajat. Restul au fost, intr-adevar, groaznice!


Lacri si Alexandru 30 mai 2006
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by corap

hi-hi-hi
io-s corap aia de mai sus :)
stai linistita, ca trebe numa sa-i zici ca vrei cu epi si cheama anestezistul (la momentul potrivit).
eu am nascut in noiembrie, fix ca roxie, adica cu dr ion, moasa irina si dantis anestezist.
nota 100 pt toti
c



acelasi doctor, aceeasi moasa pe durata travaliului ( doar ca s-a schimbat tura exact inainte de a naste si am facut-o cu moasa sefa, doamna Vali, o tipa k lumea), acelasi anestezist, care mi-a pus epidurala de la dilatatie 2, cand a vazut cat ma chinui. Am zbarcit-o si eu pret de vreo trei ceasuri, adik am avut niste dureri... fantastice, ca sa le zic asa Aceleasi note le-am dat si eu!

Lacri si Alexandru 30 mai 2006
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bravo, lyly, sa fiti sanatosi, tu si bebe mic.
imi pare bine ca ai nascut cu bine si esti in regula



c & andrei-ardei
14 noiembrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dore06 spune:

Salut fetelor!
Informatiile din forum mi-au fost de un real folos.Eu o sa nasc la Giulesti cu doctorul Ion Ionut. A mai nascut cineva de curand acolo?
Cum e maternitatea. Bebe sta cu mamica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Buna, nu stiu daca se poate chema de curand, eu am nascut in decembrie la Giulesti, si situatia era in felul urmator:
bebele statea la salonul de bebei, mamica in salonul de mamici. Cred ca nici nu ar fi indicat sa il iei pe bebe cu tine in camera, chiar daca exista saloane care au si patuturi de bebei, pentru ca e mizerie, si in plus vin toti vizitatorii cu microbi, cu hainele de afara, samd, samd. In afara de asta ti-ar fi foarte greu ca dupa o nastere sa ai si grija de copil (eu una aveam momente cand nici dupa un pahar cu apa nu putea sa ma duc, daramite sa mai am grija de fetita mea non stop!) Mergeai la alaptat din 3 in 3 ore, mai putin noaptea. Masa e OK, eu cel putin m-am nimerit de Craciun sa stau in spital si am avut si sarmale!
La toaleta de langa sala de nasteri la etajul 2 este mizerie mai tot timpul, mai putin noaptea (asta din cauza ca ziua o folosesc si vizitatorii).
Doctorul este super, daca ar exista nota 20 pe asta i-as da-o. La fel si moasa in tura careia am nascut - Dna Irina. Asistentele de la bebei, probabil ca daca cotizezi, sunt mai amabile, eu nu am dat nimic asa ca... infirmierele de la toaleta sunt dragute si saritoare.
Curatenia in spital lasa de dorit. Exista rezerve de o singura persoana cu 10 euro parca pe noapte, dar am inteles ca e f greu sa obtii una. Sunt saloane cu multe paturi (cate 10, nici nu stiu, si am inteles ca unele din ele au baia proprie, poate ne spune vreo mamicauta care a stat intr-un astfel de salon? Eu am stat in salon de 4 paturi fara baie, si fara TV ...
Oricum, ai facut o alegere foarte buna, medicul este un om extraordinar. Eu acum sunt insarcinata in 24 saptamani cu bebe 2 si nasc in ianuarie tot cu dr Ion.
Pupici si sarcina usoara in continuare, mai vorbim!

Mergi la inceput