Dr Ioan Ionut Giulesti - informatii va rog!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Iu-huuu! Roxie!! Felicitari pentru cei 2 bebici!!! La 1 an diferenta!
Lyly809 felicitari, ma bucur ca a fost bine!

Ai stat in 14, nu? Si eu tot acolo. Si eu m-am bucurat ca n-a stat bb cu mine in camera pentru ca la una din colegele de salon venea familionul (sotul, sora, prietenul surorii, mama, tata, nas si nasa, copilul nasilor, etc, deodata cel putin 4-5 dintre astia) si stateau de pe la 14 pana la 18, cat erau orele de vizita. Ar fi fost groaznic sa fim cu bebelusii acolo.

Plus ca asa am putut sa ne revenim dupa nastere, era greu sa avem grija de bebelusi pana nici noi, mamicile nu eram prea valide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Multumesc. Abia astept sa vina si fratiorul (e baietel - domnul doctor l-a dibuit de la 13 saptamani, dar confirmarea a venit la ecografia de morfologie fetala). Am stat la salonul 14 ala din capatul holului, cel cu 4 paturi. SI fara TV... nu mai spun cum veneau vizitatorii de afara, isi puneau gentile si paltoanele pe paturile noastre... brrrr! numai mediu steril nu mai era acolo, nici macar mediu curat! :)) Mai deschideam si geamul toata ziua sa aeresim, iar patuturile alea pentru bebei, la cum aratau de jalnic... nu mi-as fi pus bebele acolo.
Legat de salonul asta 14, se pare ca este considerat un lux, pentru ca domnul doctor daduse indicatii dupa ce am nascut sa ma duca acolo. Pana am mai stat eu pe targa afara, dr a plecat (urma sa plece in concediu) si cand a venit timpul sa ma duca la salon le-am zis ca la 14 (ai mei deja imi dusesera bagajele acolo), dar s-au codit destul de mult, ar fi vrut ma duca in alta parte, si deja toti cei care fusesera de fata cand s-a stabilit la ce salon stau iesisera din tura, si cei care tocmai intrasera nu vroiau sa ma duca in salon, pana la urma nu au avut de ales, pt ca nu mai erau locuri in aslta parte. Oricum, pana la urma am avut o companie super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cel mai "luxos" e 11 pt ca e de 3 paturi, mai spatios si are si baie in camera. Urmatorul am vazut ca e 14, probabil pt ca sunt numai 4 in camera. Si eu am avut o companie placuta, am ras mult impreuna, am mai si plans, ca deh, hormonii.... una peste alta a fost f frumos si o amintire f placuta.

Prima oara am stat in 13, compania era "bicolora" ca sa spun asa, si mi s-a parut mult mai mizerie decat a doua oara. (feb 2002 vs oct 2005) 13 are baie proprie dar are vreo 8 sau 10 paturi.

Rezervele alea cu plata sunt la etajul I si probabil sunt comune pt nasteri, cezariene si operatii. Oricum, nasol sa stai acolo si taiata fiind sa tot urci/cobori 1 etaj de n ori pe zi la alaptat, toaleta, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Despre ce vorbiti voi aici Si io, si io patul din spatele usii.
Culmea concidentei ca prietena mea cu 3 saptamni in urma fusese cazata in acelasi pat...de accelasi dr.
La inceput m-am bucurat ca sunt in salon cu doar 4 paturi. Nu mai dormisem in viata mea in spital dar ulterior seara de seara trebuia sa cotezez la asistente de la bb sa nu mi-l aduca in camera ca chipurile erau multi nou nascuti si noi eram cele mai bine. Parca eram acu in hotel de 5 stele..poate zero barat Ce ma enerva ca una vroia 200 alta 5 si era mai rau ca la piata.

M-a apucat melancolia cand am vazut iar activ subiectul. E deosebit Dr. Ionut. Mai ca l-as cauta acu ca sunt din nou cu bb la purtator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Si io tot patul din spatele usii! Si prietena mea care mi-a recomandat doctorul si care nascuse cu 3 luni inainte tot in acelasi salon si in acelasi pat statuse!
Eu 10 copii daca mai fac tot cu domnul dr Ion ii nasc. Eram pe masa de nasteri si ma cosea, si i-am zis ca daca e asa usor mai fac si altii (nascusem cu epidurala), si i-am zis ca intr-un an doi ma vede iar pe acolo... E, pana la urma a ramas la un an...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si eu tot in patul din spatele usii!

DidiAlex, sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Am inteles ca domnul dr da consultatii la un cabinet particular, altul decat cel de langa Mall, unde am fost si de la care am numarul de telefon. Este pe undeva pe langa Gara de Nord, daca stie cineva numarul de telefon de acolo, la care se fac programarile... please... spuneti-mi si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Roxie cabinetul este acum lanaga agentia de voiaj cfr, pe strada atelierului (sau atelierelor), nu mai stiu numarul dar oricum, e chiar langa ag de voiaj, e usor de gasit. nr de tel 021/ 313.04.24.
programul lui e la fel, numai miercuri.


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Multumesc Helenutza. Am aflat ca e pe strada Atelierului 22 (am gasit pe net undeva). Programul spui ca e in aceeasi zi ca la cabinetul de la Mall, adica miercuri dupa-masa. E bine sa am la indemana si optiunea asta, desi aproape de fiecare data cand am sunat in spital (la numarul de la centru) am reusit sa vorbesc cu el.
Data viitoare cand merg o sa intreb daca si sotul trebuie sa faca vreun tratament pt candida, ca eu am facut acum o luna de la sarcina si am facut tratament cu gynozol. Voi aveti idee daca si partenerul trebuie sa urmeze un tratament? Ca mie mi se pare cam aiurea sa ma tratez doar eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Roxie da, eu asa stiu, ca amandoi trebuie sa faca tratament. multa sanatate!


21+

Mergi la inceput