Dr Ioan Ionut Giulesti - informatii va rog!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Si eu am nascut in acum in februarie o fetita superba cu ajutorul unui OM minunat: dr. ION IONUT ADRIAN pe care il stimez si il respect in mod special pentru tot ce a facut pentru noi. Desi nu am fost initial pacienta dansului dar data fiind situatia speciala (dr mea a ramas insarcinata si a nascut inaintea mea),plus faptul ca sarcina mea era una speciala (FIV) care merita deci o atentie speciala, chiar dr. mea mi l-a recomandat pe dnul dr. pe care pana atunci nu-l cunosteam, recunosc (eu vizitand Giulestiul mai mult la sterilitate, unde ii cunosteam pe toti medicii de acolo, din pacate).

Ma bucur enorm ca am cunoscut un astfel de om si un medic deosebit pentru care am numai cuvinte de multumire.

Kikiriki si Luana


Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Buna fetelor! Eu am nascut cu domnul dr Ion Ionut in decembrie 2005. Este un om extraordinar, rabdator cu gravide panicate, explica totul; cu calm sa inteleaga toti necunoscatorii , e un om super. EU am tinut neaparat sa nasc cu dumnealui si am hotarat sa declansam nasterea pe 23 decembrie, pt ca pleca in concediu pe 24, si imi era frica sa nu ma apuce nascutul cand nu era in Bucuresti. In ziua aceea am fost singura graviduta care a nascut cu el. In primul rand este un om extraordinar de nota 20, nu 10, respecta Femeia, si are mare intelegere pentru durerea pe care o simte o femeie cand naste. Imi pare foarte rau sa aud ca are probleme, sper sa le rezolve in curand. Cred ca ar fi bine cum ati spus si voi, ca noi mamicutele, sau gravidutele care urmeaza sa nasca cu dl doctor sa indreptam un gand bun catre el, am convingerea ca ajuta. Mi-ar place sa-l putem incuraja si noi la fel cum a facut-o el, si cum ne-a ajutat sa trecem peste momentul nasterii. Va pup, Roxana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Eu o sa nasc in curand cu dumnealui si chiar n-am nici o teama. As prefera natural cu epidurala, desi n-as avea nimic impotriva unei nasteri naturale fara anestezic, daca as fi o norocoasa care sa se dilate rapid-rapid...

Mie acest doctor imi inspira o mare incredere si astept cu nerabdare si fara frica evenimentul. Are un mare merit in lipsa temerilor mele.

Lacri 36+


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Fetelor, dragelor, de bine ce-am postat mesajul meu plin de optimism ,deja am fost "avertizata" ca doctorul meu lasa gravidele sa se chinuie mult si bine sa nasca natural, si abia in al treisprezecelea ceas intervine daca ele nu reusesc! Mi-a disparut toata linistea si sunt acum ingrozita... adica sa ma lase sa ma dau de ceasul mortii, indiferent de situatie? Cine a mai nascut cu dansul, a facut epidurala? Caci eu nu ma incumet sa nasc PUR NATURAL..si nu mai am rabdare pana la urmatorul control, cand il voi intreba! Help!

Lacri 36+4


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

LYLY, corap ce a scris aici mai sus a nascut cu el cu peridurala. Eu am nascut fara, de 2 ori. Vezi ca am pus pe la sub asta link la povestea nasterii nr 2. Dr te asista si cu si fara, cum vrei tu. Dar cum ai ajuns la el, nu erai la Marinescu si apoi la Tutunaru?

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mai_iun2006 spune:

quote:
Originally posted by lavi02

LYLY, corap ce a scris aici mai sus a nascut cu el cu peridurala. Eu am nascut fara, de 2 ori. Vezi ca am pus pe la sub asta link la povestea nasterii nr 2. Dr te asista si cu si fara, cum vrei tu. Dar cum ai ajuns la el, nu erai la Marinescu si apoi la Tutunaru?

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)



Nu am fost la Marinescu, doar la dr.T, dar cand am auzit ca tot pleaca in strainatate, mi-am mutat gandul de la dansul. Si bine am facut, iata ca pe 1,2,3 si 4 iunie e plecat, eu avand 40 saptamani pe 5 iunie, deci, datele amintite sunt foarte probabile pentru venirea pe lume a samburelului meu. De ce sa mai stau stresata si din cauza asta? Ca o sa nasc cu medicul de garda? Ca nu au anestezist pe timp de noapte la Elias?

Multumesc pentru raspunsul tau, intre timp am mai auzit ca doctorul meu cel nou n-are nimic impotriva epiduralei, din mai multe surse, si m-am calmat. Chiar acum, in timp ce iti scriu, naste cineva cu dansul cu epidurala.
Toate cele bune,
LAcri 36+6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cand am nascut-o eu pe Silvia (acum 4 ani si ceva) dr a nascut-o dupa mine, pe o tipa cu epidurala. Asa ca stai linistita, are experienta in domeniu. Lui ii e egal cu sau fara. Mie asa mi-a zis dar eu am preferat fara.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxie spune:

Eu am nascut cu domnul dr Ion in decembrie. Am ales sa provocam nasterea, si sa fac anestezie epidurala. Dr nu are nimic impotriva epiduralei, iar pe mine anestezia m-a ajutat foarte mult, pentru ca am putut sa ma relaxez cat aveam contractii, si asa colul a putut sa le dilate mai usor (cand doare, ai tendinta sa te "strangi" sa te incordezi, si de aceea te dilati mai greu). Mie la 9 dimineata mi-a facut injectie cu calciu (aveam dilatie 1-2, nu se rupsese apa, nici contractioi nu aveam), si am inceput sa am contractii usoare, pana pe la 3.30, cand bebe a rupt membranele, si atunci a inceput sa doara nasol. Am mai asteptat o jumatate de ora sa ajung la dilatatie 4, mi-a pus epidurala, dupa care totul a fost parfum, puteam sa si dorm. In doua ore jumatate, si dupa inca doua doze de anestezic, dintre care una chiar pe masa de nasteri, am nascut, super usor si fara dureri, fara tipete. Am avut si un medic anestezist super, dr Dantis, si o asistenta extraordinara, dna Irina. Doctorul este un om extraordinar, nu stiu cine a zis ca te lasa sa te chinui, sa stii ca ar foarte mare intelegere pentru ce simte o femeie cand naste. Pot sa ceri in orice moment epidurala, sa te interesezi daca e vreun anestezist in spital.
Pupici, si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutza74 spune:

Cred ca as fi fericita daca toti doctorii de care m-am lovit sau ma voi lovi in viata ar da dovada de profesionalismul si omenia lui. Am nasvut de doua ori cu el, este unul din putinii doctori care vin la orice ora, vin sa te vada la salon si, pentru cele urmeaza sa nasca, nu are nimic impotriva epiduralei. Iar toate mesajele astea mi se par niste rautati nefondate (manevra la nastere...) care nu stiu din partea cui vin, dar care, pentru cei cu cap nu au nici o semnificatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Lavi,Roxie si Ancuta, va multumesc pentru raspunsurile voastre.
Eram terifiata, acum mi-a revenit zambetul pe buze!
Stiati ca, ieri, de ziua familiei (dimineata), cele care nascusera la Giulesti au primit cate 1000 lei si cadouri? Nascusera 5 gravide dupa 12 noaptea... De unde? Ei, de la reprezentantii unui partid, hihihi.

Lacri 37 fix


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput