Bebelusi de iulie-august 2004 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe ziceti ca e frig la voi gagicutze? aici nu s-a innorat si e chiar frumos.
ce liniste azi...faceti nani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns azumi spune:

Saliu gagici! Intraram sa va pupam oleakutza ca nu va mai vazuram de ceva timp....Avem azi 3 luni si o saptamana si ne cantariram acu doua zile :raportam cu succes 5 kile si 850 grame(imbracat...)!!!!
io credeam ca a trecut de 6 kile, sau ma rog, asa credeau salele mele, a` vaz ca ne inselaram amandoua hihihii.Ma rog, cred ca e bine cat avem, desi nu mi-a mai luat in greutate in ultima luna cum mi-a luat in primele doua.Tacsu mai facea si mistouri ca io ma cam pun pa ganduri din orice kitzibus...-Cica, -Hai mamy nu dai telefon la doc ca nu lua decat 600 de grame luna asta? Pai si ce daca dau? D-aia e acolo sa ma linisteasca pa mine, nu?!Da intre timp ma calmai si imi trecu grija....ca vazui ca mai e cineva tot asa ca noi ( iuitai care mamica isi spunea acelasi of).
Tot la 2-3 zile facem kk de umplem scutecu`, da asta e.Si noi bem suculetz de mar si de porto ( cateva lingurite dupa masa....ca daca e la inceput patim cum pati Cristalu de nu mai vru fatuca lapte hihihih).La inceput ii cumparam suculete da nu-l bea pe tot odata si nu mai era bun apoi...asa ca risipa de bani! Mai nou ii face masa cu manutele ei, ....si-i placeeeee, da la ala d eporto se cam stramba.
Cupilu meu invatza sa scuipe: adeca strange scuipici in guritza si apoi face bleah pa e pieptu lui! si radeeee , o fericire !Daca nu-s atenta sa-l sterg face neste bulbuci din balutze si se uda tot pe la guler pucarelu`.Gongane toata ziua....da numa daca gongane si mamy cu el, rade in hohote si cu chiraieli si da din picioare ...mama-mama! Acu e olekutza muciuletz, cam infundat nasucu si plange de nerfi cand ii trag mucii si se zbate ...ca pestele pe uscat.Sper sa treaca mai repede mucii astia ca mi-e mila de el asa infundatel.
Gata ca scresei roman...Rar da ...mult!!!hihihi

va pupesc pe toate si pe bbloci

ana 23 ani/berbec

http://community.webshots.com/user/natzumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna ziua!
mai fetelor ce e cu linistea asta? sau e soare si la voi si sunteti pe la plimbarici?
si noi la raport: plimbarici, un pic de curatenie si...cam atit. acum asteptam sa mincam de prinz (pastrama de berbecut cu mamaliga si cu ....vin cine poate).
Ana pune-i niste ser fizologic in nasuc inainte de "demucizare" sau vezi ca sunt niste spray-uri cu apa de mare, functioneaza ff bine si mai inmoaie mucisorii inainte de ..."operatiunea monstrul"
va pupam si va dorim o duminica super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Dorsilä ma uitai bre la coada lu' Mielu...cam carna si slaninoasa...da' cre ca asa e OK
Fetilii azi i-am dat prima lingurita de suc de morcov...s-a lins pe botic:-)
Azumi eu stiam ca suculetele se dau inainte de laptic ca sa nu fermenteze :-) Vez sa nu-ti traga ala miku un pipi de tzuica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Ce zi...
Ploua aici de doua zile de parca am fi in Anglia...ploaie de toamna, marunta...Cind am vazut la EURONEWS ca acasa sunt 21C si soare ma gindesc ca profitati de vremea asta buna si iesiti la plimbare. Am iesit si noi ieri cu tati , cu carut, acoperitoare de ploaie, umbrele...etc am reusit sa mergem la plimbare, Junior a dormit, ne-am oprit la un pub ,l-am lasat afara si noi am baut o cafea cu ochii pe geam sa vedem orice miscare. Binenteles ca s-a trezit la mijocul cafelei mele si asa am stat cu el in brate dupa pina acasa. Tati ne tinea umbrela si impingea carutul gol...sa tot iesi la plimbare !!!

Pofta buna Roxi.....!!!!

Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

Mani, uite aici un link http://database.cs.wayne.edu/marius/personal/Theo/Cantece_Copii/

Noi azi am fost la taica popa si ne-a impartasit (miam, miam ce vin bun ne-a dat). si ne-a plimbat si prin altar...ne-a placut si mai vreeeem!

pupici

Maria si BB cu ochi albastri(26.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Sarut mina mult pentru cintecele...
Azi suntem ttttaaaaaaaaaaarrreee miriiti, cred ca si vremea asta e de vina. Nu reuseste sa doarma mai mult de 15-20 min, dupa care se trezeste plingind...normal ca nu si-a facut norma. Si uite asa..o tinem lant si va culmina cu seara cind va urla de oboseala.
Eu una asa as dormi pe ploia asta...as rupe patul, dar cine sa ma lase.
Dar tot voi face o baie .. ...sa ma rasfat ( ca de dusruri rapide m-am tot plictisit ) , sa profit ca tati e acasa si se poate ocupa el de fecioru-su !!!

Va pup si

Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna si de la noi. Ieri am facut 2 lunisoare, am fost si la control, avem 6150 de grame si 57 cm. Mi se pare ca a luat tare putin in lungime, doar 1, 5 cm in 26 de zile. La voi cat au luat in a 2-a luna bebeii? De vineri tot pe drmuri suntem si cu ocazia asta a inceput bubulina mea sa doarma mai bine seara. Intr-una din noptile de sapt asta a dormit de parca isi facuse program: intai 4 ore, apoi 3 apoi 2 apoi una, dar asta dupa 1 ora jumatate de conversatie. Si dupa aceea, in ziua respectiva cam putin a dormit ziua.
Acum, de 2 zile ,doarme 4 ore, papa si iar vreo 4 ore de somn, iar laptic, mai sta un pic treaz dupa care inca 3 ore de somnic. Insa eu tot nu dorm o data cu el ca trebuie sa ma pompez caci altfel cred ca mi-ar exploda sanii. Acum doarme de pe la 20, e aproape 1 aici si nu da semne de trezire. Cand ma bag eu in pat cred ca face ochi.

Anca si Naomi Ioana, bine ati venit!

Pupicei la mamici si bebei, sa aveti o seara minunata si o sapt mai buna!

mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html" target="_blank">Paginuta personala www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Buna Fetici si Bebeii!

Ieri a avut fata mea o zi tare proasta, nu a dormit nici noaptea bine, si speram sa doarma ziua... mai ales ca eram varza... dar ti-ai gasit... nu a dormit decat vreo 2 ore pana la ora5 dupa masa cand m-am hotarat sa ies cu ea afara... dar am fost asa obosita ca mi-era si rau, imi venea sa vars si ma durea capul cumplit... asa ca m-am intors si cum intre timp venise ta-su, i-am pasat-o lui... da ce credeti ca pentru mult timp...nooo, cand am adormit eu mai bine a venit iel sa-mi zica ca facut fata kk...ufff! Aseara insa a picat de somn in 10 min am adormit-o...

Mai, mai sunt copii care se trezesc des noaptea asa ca a mea? Adica ea, la 3 luni se trezeste cam la 3 ore noaptea sa manance...

Bun venit Anca si Naomi Ioana!

Fetele cele care dati formula la copii, cum faceti sa ii hraniti noaptea, ca mie mi se pare asa complicat sa ma trezesc sa ii fac formula... chiar daca am apa fiarta intr-un termos, dar pana o amestec si io dau, ea incepe sa planga... ca vrea mancare ACUM... nu stiu, intreb si eu poate aveti o metoda mai eficcace...
Voi fierbeti tetinele si sticlele la fiecare masa? Ca eu nu am atat de multe si de multe ori raman in pana si le mai refolosesc fara sa le fierb... doar le spal cu apa fierbinte la robinet...
Si inca o chestie, pe cuitia de formula scrie ca se incalzeste formula dupa ce e preparata sa fe la temperatura corpului... io nici nu observasem asta... pana acum i-am dat la temperatura camerei... voi cum faceti?
Gata cu intrebarile, da uite ca sunt cam in ceata si m-a certat ta-su ca din cauza laptelui meu are fata dureri de burtica si nu doarme... o fi asa...?!!.. d-aia am zis sa incerc cu formula vreo doo zile...





Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Am uitat, avem pozici noi (nu ca nu ar fi mai toate noi ca-l pozez, cred ca fotomodel il fac) aici http://community.webshots.com/album/198717345UNJrYq si aici http://community.webshots.com/user/sutikun4


S-a trezit baiatul, l-am schimbat de pampers, a papat, stat un pic treaz, l-a, pus in patut si a adormit.
Noi de vreo 2 zile nu mai facem kk la fiecare masa, prima data chiar nu a facut deloc kk intr-un interval de 15 ore si ma speriasem, credeam ca e constipat. Dar a facut dupa aia cat pt toata ziua si zambea asa smechereste dupa marea isprava.

mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html" target="_blank">Paginuta personala www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput