Miresele anului 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Saliu fetele cochetele!!!
Toma_lly vezi ca este un subiect special cu Recomandari restaurante! Poate te mai inspiri de acolo... Eu personal iti recomand Restaurantul Herastrau! E foarte frumos si au multe sali... Cel putin sa faci nunta afara, pe terasa..e superb!

Despre rochia de mireasa... si eu sunt de parere ca nu se merita sa o faci la comanda. Cel putin aici la noi! Sau.. se poate si la noi.. dar la marile case de moda! Si decat sa o faci acolo mai bine o cumperi direct ca tot aia e.. (ca bani ma refer). Eu inca nu imi fac griji in privinta asta! O sa vad eu atunci..dar cred ca tot la Casa Florenta ma duc prima oara!(unde am trimis-o si pe Ankalaura de si-a cumparat rochita)
Azi ma duc sa vad verighete...

Pupici la miresici

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

salutare la miresici!!!
bibyrox..am revenit.si mie mi-a fost dor de tine dar ce sa fac ..am avut treaba.
sa ma inscriu si eu la subiectul actual...ai eu am gasit rochia de mireasa pe net...si am pastrat-o pe mail..insa am si o varianta care mi-a placut aici in bucuresti.daca nu o mai gasesc pe aceea am sa ma duc si eu la o croitoreasa sa o fac pe cea de pe net.
bibyrox unde e aceasta casa florenta???

in ceea ce priveste verighetele noi am vazut o pereche foarte frumoasa in magazinul unirea la parter.aur de 14k,vericghet simple pe rotund era la 2.500.000(perechea)plus gravatul ..dar asta am uitat sa intreb cat costa.oricum alea mi-au placut foarte mult si cred ca pe alea am sa le cumpar.

in rest raman cu aceleasi dileme din totdeauna:pe cine vom avea drept nasi???si care va fii numarul final al invitatilor??
restul le-am cam rezolvat...cel putin teoretic.

tu ce ai mai facut bibyrox???dar voi restul miresicilor???ce alte pregatiri mai aveti de facut?

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

'Neata fetelor !

Ce mai faceti, cum merg pregatirile de nunta ?
Eu cam stau pe loc...
Am citit cam tot ce scria despre restaurante, dar tot n-am gasit nimic
pt. bibyrox ai gasit verighete ?
va pup


toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Iaca, si eu nou venita, convinsa in final de o prietena destul de proaspat maritata...recunosc, in ultima vreme cochetez din ce in ce mai mult cu notiunea asta, de la oferte rochite, restaurante si pana la cantat marsul nuptial prin casa , ca, vorba aia, nu degeaba prinsai eu 3 buchete! Desi e mai departe ziua 'cea...primiti in club o miresica (cred) a anului 2006? Pupuri!

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:


eu lenevesc in domeniul pregatiri
popular se mai numeste si frecarea mentei
Stiti ce ma gandeam eu acum?
Haideti sa facem o lista de prioritati , de chestii de facut.Ceva orientativ, pe care sa le putem bifa.
Vreti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

flafi, citeam pe aici , la subiectul "cheltuieli pt nunta" , cum ca ar trebui sa ne gandim la: rochitza, pantofi , accesorii , coafor + machiaj. Apoi, taxa religioasa, verighetele; daca vrei limuzina, o treci si pe ea pe lista, restaurantul (inchiriat sala , decoratiunile, meniul (bautura, tort, prajiturele, daca mai vrei)),muzica (orchestra sau dj), poze + filmat, buchetele, lumanarile, decoratiunile auxilaire (masini si mese), invitatii, etc. Serenaxxx spunea ceva si de transport + cazare invitati din provincie, daca aveti. Sa stii ca site-urile astea despre nunti/agentii organizatoare sunt chiar folositoare, pentru ca iti ofera informatiile pas cu pas (cu destul timp inainte)....."Navigheaza" cu incredere!
(multumim serenaxxx)

Krelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:


sunt o obsedata a controlului!! la balamuc o sa ajung!!
sunt cel mai stresat om de pe pamant!! stai sa-mi mai dau o data in cap, poate ma trezesc!! si inca o data!
Am facut liste si listute si planuri si planulete! Si tot o sa cred ca nu va iesi cum trebuie!! sunt un mare stres!! dati-mi si voi in cap! poate imi revin!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Flafi, draga... ziceai ca esti cel mai stresat om de pe pamant? Pai se vede ca nu m-ai cunoscut pe mine... Daca ajungi la balamuc SIGUR ne intalnim acolo. Sa vezi la mine liste si listutze......scrise de mana... pe calculator... cand nu am ce face mai fac o lista...nu conteaza cu ce. Cel mai mult am de furca cu lista invitatilor. Cred ca am modificat-o de 6 ori in decursul a 2 zile...Trebuie sa ajung de la 200 la 120 de invitati (pt ca mai multi nu intra in restaurant); si acum stau si fac combinari de 200 luate cate 120 pentru ca nu stiu pe cine sa tai si pe cine nu ... Oricum m-am mai linistit putin dupa ce am rezolvat cu restaurantul. Asta a fost partea cea mai grea (sau poate abia acum incepe greul...)
Curaj, ca usor, usor le rezolvam noi pe toate...
Pupici!

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta81 spune:

Bine v-am gasit fetele!
Indraznesc sa ma inscriu si eu dupa ce am urmarit de o gramada de vreme discutiile de aici, mai ales ca in 2005 voi fi si eu mireasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

felicitari!
bine ai venit!!
Unde si cand va fi evenimentul?

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput