Miresele anului 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna dragele mele miresici!!!! Muahhhh!!! Mai sa fie nu v-a fost deloc dor de fata???? Las' ca mi-a fost mie si pentru voi...
In primul rand: Bine ati venit Lua si Toma_lly!!!
La Restaurante nu ma bag sa imi dau cu parerea pentru ca mie personal mi se par enorm de scumpe cele despre care vorbiti! In ceea ce priveste rezervarea nu este deloc tarziu! Si eu ma speriasem dar m-am linistit dupa ce am cutreierat pe la vreo 7 restaurante si toti ne chemau ori prin noiembrie ori prin ianuarie caci atunci se deschid agendele pentru rezervari... Unde vom face noi nunta restaurantul este tot rustic! Dar eu am o "gagicutza" care se va ocupa de amenajare asa ca nu-mi fac griji... Oricum sunt de parere ca fiind rustic nu merg baloane, huse.. sau alte traznai. Acum depinde si de gusturi.
Vad ca voi sunteti mult mai harnicutze decat mine!... Eu nu mai am cu ce ma lauda pana la anu'!
Mai dar Kopilash-ul meu pe unde umbla????
Vmariejeane mai da si tu un semn!!!

Pupici grasi muahhhhhh

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Babyroxxai lipsit cam multicel...dar esti harnicuta acum, vad.
Fetele...am innebunit de tot...ma uit pe internet, pe site-uri italienesti, la rochii de mireasa. Iar pe site-uriele noastre am vazut tot ceea ce se poate. De la organizatori de nunti, pana la case de moda. Sunt putin dezamagita, avem niste modele de rochii....uffff...lasa de dorit...pe cand la italieni...nici nu sti care iti plac mai mult. Sunt super! Eu ma gandisem la varianta de a-mi face rochita, mai ales ca sunt cam micuta de inaltime (1.57 cm). Poate gasesc o casa de moda care face rochia asa cum vreau eu, dupa modelul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua viitoare miresici!

Chiar nu vrea nimeni sa-mi dea si mie o idee de ore pentru nunta duminica???

Pentru Toma_Ily - daca nu esti hotarita cu salonul rustic eu zic sa mai cauti - decit sa stai cu inima indoita.

Eu pot sa-ti spun pe unde am mai umblat noi si era liber pe 04.06.2005, data noastra initiala, pentru 120 de pers. - pe la 30 de euro tacimul

- Hotel Continental
- Restaurant club Elite
- Hotel Parc - are sali frumoase, dar nu stiu la ce pret ajunge meniul pentru ca nu mi-a trimis oferta -nu o aveau inca pentru anul viitor, cind am fost noi
- Restaurant Parco dei Principi - in parcul Herastrau, linga terenurile de tenis - inainte de Fitze, e vreo 25 de euro tacimul, dar este totul din lemn in interior - eu am vazut aranjat pentru o nunta si sa stii ca mi*a placut

Daca-mi mai aduc aminte mai scriu...acum pupici...ca nu mai poci sta


roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

pt viitoarele doamne
draga , iti voi spune ce sfat mi-a dat mie patronul de la restaurant, ca altceva nu sttiu ce sa-ti spun despre ora la biserica: e bine sa alegi ora de la biserica cam cu o ora jumate- 2 ore inainte de venirea la restaurant. Ca in cazul in care cei care vin si la biserica sa nu umble toata ziua pe drumuri, sa vina poi direct la restaurant. Eu una asa voi face, inca nu m-am hotarat pt ce ora sa fie invitatie pt restaurant, dar presupun ca pe la 7-8 seara, eu voi pune ora del a biserica cam cu o ora jumate inainte, pt ca logodna am facut-o deja.
Sper sa te ajute cu ceva ce am povestit eu de zor!
Va pupacesc pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Si eu am pe calculator sute de modele de rochii de mireasa luate de pe site-uri straine. Le-am salvat in ideea ca o sa-mi gasesc un model care imi place si o ma duc cu modelul respectiv la o casa de moda. Insa e cam riscant... pentru ca de obicei nu iese rochia asa cum e in poza, asa cum ai vrea tu. Cunosc personal o tipa care si-a facut rochia la o casa de moda si cand s-a dus sa o ia a constatat ca nu iesise cum ar fi trebuit (asta in conditiile in care fusese de cateva ori la proba) Asa ca s-a trezit cu vreo 3 saptamani inainte de nunta ca nu are rochie de mireasa. Pana la urma s-a dus intr-un loc unde aduc rochii de mireasa din Italia. Te duci, iti alegi modelul, te masoara si rochia este lucrata in italia, cu materiale de acolo... cu mana de lucru de acolo; nici nu se compara cu ce e pe la noi pe aici... Dar si preturile sunt pe masura.

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Uffff.. exact de asta imi e frica...sa imi fac rochia pe comanda si sa am surpriza sa nu imi iasa asa cum vreau.Dar vedeti si voi ce modele sunt prin oras...cand ma gandesc ca o sa caut de o sa innebunesc....Cred ca tot acolo voi ajunge, sa imi fac rochia.

...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Eu am spus ca e riscant sa te duci la o casa de moda cu modelul tau. Daca insa alegi un model de-al lor (pe care l-au mai lucrat si cu care sunt obisnuti) nu cred ca sunt probleme. Din cate stiu majoritatea agentiilor organizatoare de nunti au si cataloage cu rochii de mireasa pe care le fac la comanda. Poate au ceva mai deosebit decat cele care se gasesc in magazine; incearca varianta asta. Mult succes!



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Merci.E o idee buna. Dar sper totusi ca voi gasi un model dragut pe la magazine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

Buna fetelor!

Am lipsit o perioada, am fost plecata din Bucuresti.
Ce-ati mai facut? Eu cu rochia am luat o pauza, mai e destul timp.Am vazut una care mi-a placut la Christian Phillippe, era f. frumoasa dar cam scumputa..
Vmariejane, tu ti-ai ales biserica?Iar cu fotograful, cameraman, DJ, a vorbit cineva de acum?Cred ca e cam devreme.
Apropo, cam cat costa artificiile de exterior, parca se interesase cineva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Multumesc roxygeo pentru sfaturi
la Hotel Parc m-am interesat, dar preturile sunt destul de mari
la Club Elite am fost intr-o seara, dar era inchis, nu l-am putut vedea. cum arata ?
initial ma hotarasem pt Parco Dei Principi fiindca imi placuse mult, dar apoi am trecut intr-o seara pe acolo si chiar era o nunta. m-a dezamagit si localul si chelnerii...
la Continental nu am fost, nu stiu cum arata...
Daca mai are cineva idei le astept
As prefera ceva unde poti iesi la o barfa, la o tigara...


toma_lly

Mergi la inceput