Miresele anului 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Bine ai venit Alexuta81, sedere placuta!
Pai spune-ne si noua cand ai nunta...unde...tot tacamul.

Pupici


Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

apropo de liste si listute - ma inscriu si eu.cu multe si nenumarate
Dar sa va spun ce am patit eu cu lista de invitati care oricum nu poti sa spui ca e gata decit cu o saptamina sau cu o zi inainte!
Noi am facut o lista de principiu cu familia, prietenii si colegii , fara rude de a 5-a speta, sau d`alea pe care nu le-am vazut decit o data in viata. Cu toate acestea ne-am intrebat si parintii, ca asa-i frumos nu?, daca vor sa invite si ei pe cineva...si vine rindul tatalui meu, care are multi prieteni...imi das o lista cu vreo 20 de familii, dupa ce am vazut-o ii sugerez sa o mai scurteze ....revin dupa citeva zile si lista se dublase ca a avut timp sa sa-si mai aminteasca si de altii. In concluzie nu mai stiu a cui e nunta asa ca dezbaterile continua , pina in iunie avem tot timpul nu????

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta81 spune:

Pai nunta o sa fie pe 25 Iunie, si pana acum am hotarat restaurantul care va fi Club Residence, pe soseaua de centura Otopeni-Mogosoaia si Biserica Visarion...aaa si ne-am hotarat(cred) asupra verighetelor...in rest...mi se pare ca mai este asa mult timp incat o iau usor....sper sa nu se aglomereze mai tarziu...
IAr cu rochia....frica mea cea mare chiar nu stiu ce varianta sa adopt...comanda,luata de-a gata...nu stiu...inca ma gandesc si sondez piata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Hi Hi... Roxygeo Exact asa am patit si eu.. Parintii mei aveau mai multi invitati decat mine si viitorul meu sot. Bineinteles ca au fost primii care au zburat de pe lista cand am aflat ca in sala nu incap mai mult de 150 de persoane. Asta e... In fond si la urma urmei e nunta noastra... important e sa chemam cati mai multi prieteni de-ai nostri. Trebuie insa sa recunosc ca, de multe ori m-am distrat mult mai bine la o petrecere cu parintii si cu prietenii lor... Din cauza asta nu i-am taiat chiar pe toti de pe lista; sunt genul de persoane care stiu sa faca atmosfera la o petrecere.



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Alexuta81 ai facut o alegere buna cu Biserica Visarion... O sa ai o slujba minunata...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta81 spune:

Da, sunt abolut convinsa ca o sa fie o slujba frumosa, pot sa spun ca Biserica am ales-o fara nici o ezitare...tu unde o sa faci Cununia religioasa...petrecerea?
pana acum trebuie sa recunosc ca nu am mai fost la nici o cununie religioasa la Visarion dar am auzit ca este foarte frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Cununia religioasa cred ca la Biserica Domnita Balasa; nu am rezervat inca nimic... iar petrecerea... ieri am fost la Hotel Hilton sala Le Diplomat si mi-a placut foarte mult. Luni mergem sa dam un avans si sa stam de vorba cu o tipa de acolo sa vedem ce si cum...

Am fost eu la o cununie religioasa la Biserica Visarion si m-a impresionat foarte mult. Au si cor... si slujba e tinuta de 2 preoti cu niste voci... si la sfarsit va canta la multi ani... Daca as fi avut mai putini invitati la nunta cred ca si eu as fi ales aceasta biserica.
Daca vrei sa vezi cum e poti sa te duci intr-un week-end sa stai la o slujba. Eu cred ca asa o sa fac.

Bafta!



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta81 spune:

Saru-mana...si tie bafta.
DA, pe preotii de acolo ii cunosc -asta fiind motivul principal pentru care am ales biserica, sau mai bine spus incarcatura sentimentala si amintirile viitorului meu sot.
LA Hilton nu am fost desi ne gandiseram si noi sa dam o fuga dar tot timpul am trait cu impresia ca va fi scump si am cam lasat-o balta desi aici unde am ales preturile s-ar putea sa depaseasca preturile de la Hilton. Noi am ales "locatia" asta pentru ca exista o terasa imensa cu gradina si cu piscina pe care ne-au promis ca o sa o aranjeze cu nuferi, faclii pe margine etc...si in plus noi nu vroiam sa renuntam la momentul berbecutului la protap...asa ca o sa ramanem aici,,,cred. Si trebuie sa recunosc ca ma anima ideea unei petreceri mai mult in aer liber unde lumea sa se relaxeze si sa se simta bine...imi cam face cu ochiul piscina desi nu cred ca s-ar incumeta cineva sa faca o baita spre dimineata...desi....
CAt v-au spus ca este menu-ul la Hilton? Si cum arata sala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:


Ce faceti viitoarelor miresici?
Bibyrox, nu prea mai esti in forma, ti-ai pierdut din energia debordanta pe care o aveai saptamanile trecute.
Pt kopilash: unde ai vazut in Bucuresti rochita care ti-a placut?
Alexuta, din ce povestesti tu, trebuie sa fie f. frumos la Club Residence, cat este tacamul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Miresicile mele scumpe.. tare active ati mai devenit! Eu, ce-i drept, v-am cam neglijat din cauza scarbiciului... Ce sa-i faci? Trebuie sa mai si muncim ca sa producem banutzi pentru nunta nu?! Pupezica tu esti cu condica de prezenta? hahaha!
Mai fetelor nu va mai stresati atata de pe acum!!! Pai cu 2 luni inainte cum o sa fiti? Stresul va omoara!!! Flafi iubita mai ai timp destul.. V-am spus: important acum este rezervarea restaurantului! Atat! Noi asta am facut-o deja iar acum ne-a venit noua pe chelie sa ne luam verighetele din motivul ca la anul se vor scumpi... va creste gramul..etc. Nu stiu ce sa zic.. probabil si faptul ca am gasit-o pe tipa care ne va aranja totul, m-a calmat. Poate si eu as fi fost la fel de stresata..cu liste si listutze dar ea m-a calmat. Imi spune intotdeauna ce am de facut si care e urmatorul pas! Pe bune ca este un mare ajutor! Ca pe parinti..eu nu ma pot baza! Pe noi nu ne va ajuta nimeni.. si nu ma refer doar la partea materiala!... Asta este! Viatza merge inainte si noi odata cu ea! Trebuie sa fim tari pe noi, sa ne iubim.. ca restul se rezolva pe parcurs!
Va pupa fata! muahhhh

PS: Pupezica sper ca ai observat ora la care am raspuns, da?! Asa ca ia vezi cum scoti condica aia si mai motivezi niste absente... ca doar am stat peste program nu?! Mi-am neglijat barbatzelul care este bolnavior in pat ca sa raspund la miresici! Ufff.. sunt o rea nu?!

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput