Miresele anului 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

salutare fetelor,
primiti-ma si pe mine!!
va citesc de ceva vreme si cat stiu acu' despre nunti de la voi stiu, da' nu mai rabdam sa citesc in tacere! io sunt in faza de cautat&decis locu' parangheliei,pt. la anu in iunie, pana acu mi-a cam placut la hotel caro, dar mi-a mai gasit tata la casa armatei, sala norvegia... n-am apucat sa ajung sa vad cum e, ati auzit ceva despre atmosfera, papica, d-astea? la polo am incercat sa ajung azi, mi-e neclar care e, acolo unde scrie "club floreasca"?

multam,
si bine v-am gasit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

miresicilor salutare!!!
uite semnez si eu condinca de prezenta pentru weekendul asta!
pupezica..am foat cam prin toate magazinele de pe lisscani si din cocor si prin imprejurimi..dar rochita care mi-a placut e intr-u magain care nu stiu cum se numeste..dar incerc sa-ti explic unde se afla:stii pasajul ala pietonal prin care treci de pe trotoarul cu sheriffs pe troatoarul cu magazinul cocor???vb de pasajul ala unde se gasesc magazinele cu invitatii de nunta.tre sa-l stii!ei bine cand treci pe trotoarul cu magazinul cocor..imediat dupa ce iesi din pasaj mai mergi un pic si se face o straduta mica la stanga(e straduta care da spre club twice)pe staduta aia e un magazin cu rochii de mireasa.
la prima privire magaziunul nu-ti spune multe...dar atentie ei mai au mai multe rochi in magazia din spate ..eu acolo am vazuut rochita care mi-a placut(si eu 5.500.000 sau cam asa ceva).

bibyrox si noi vrem sa ne cum param anul asta verighetele..dar mai am de asteptat avand in vedere ca eu nu am primit inca nici inelul de logodna(pe care-l astept de mi s-au lungit urechile)...deh ce sa-i faci..viitorului meu ii place sa se lase asteptat.nu-i deloc frumos ce face dar....la voi cum s-a intamplat evenimentul...cel cu primirea inelului?

Moiraine7 ai grija ..sala de la cca e frumoasa dar destul de inghesuita..cred ca iti incap maxim 80 de invitati acolo...sfatul meu este sa te duci intr-o sambata dupa amiaza acolo si sa vezi toata salili aranjate...eu am fost si pot spune ca nu mi-au placut deloc deloc...cu tot cu ornamente si tot tacamul dadeau inmpresia de o inghesiula terbilia...de aceea nu am vrut sa fac acolo.dar merita incercat

bibyorx...sanatate sotiorului tau...

miresicilor lasati stresu deoparte ca mai avem destul timp(bibyorx are drepatate )bucurati-va de toamne asta frumoasa...si de perioada de "necasatorite"care a mai ramas.
eu am reusit sa aranjez si partea cu muzica,fotograf,filmat,lumini.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bellasarmisegetusa spune:

Salutare miresici!
Kopilash, magazinul se numeste Rafael si are cele mai dragutze rochii (raportul pret/calitate e super ok, asa sigur gasesti rochii deosebite si la salonul Gabriela care are si rochii de la vestita casa Italiana Edy K, dar costa vreo 8 mil de inchiriat si vreo.. 32 de cumparat.. depinde si de buget.. dar daca vreti dragute si ne-scumpe atunci Rafael este casa dela care putem cumpara. Mai au un magazin si pe Lipscani langa Rapsodia Romana. Eu am luat si pt mine si alte cateva miresici pot depune marturie ca au luat si au avut success cu rochiile lor, fie ca au facut la Hilton, fie intr-un restaurant mai mic.

A propos de Hilton, e f. frumos la Diplomat peentru Ioana 07 e acest raspuns, care se intreba cum e, e f. bine, eu am facut evenimente si nunti acolo si e ok, atat acolo cat si la Crowne! Si personalul e atent si ne-furacios (eu cel putin nu am avut surprize din acestea, dar am auzit de multe locuri unde se fura ca-n codru.. din pacate!)

quote:
Originally posted by kopilash

miresicilor salutare!!!
uite semnez si eu condinca de prezenta pentru weekendul asta!
pupezica..am foat cam prin toate magazinele de pe lisscani si din cocor si prin imprejurimi..dar rochita care mi-a placut e intr-u magain care nu stiu cum se numeste..dar incerc sa-ti explic unde se afla:stii pasajul ala pietonal prin care treci de pe trotoarul cu sheriffs pe troatoarul cu magazinul cocor???vb de pasajul ala unde se gasesc magazinele cu invitatii de nunta.tre sa-l stii!ei bine cand treci pe trotoarul cu magazinul cocor..imediat dupa ce iesi din pasaj mai mergi un pic si se face o straduta mica la stanga(e straduta care da spre club twice)pe staduta aia e un magazin cu rochii de mireasa.
la prima privire magaziunul nu-ti spune multe...dar atentie ei mai au mai multe rochi in magazia din spate ..eu acolo am vazuut rochita care mi-a placut(si eu 5.500.000 sau cam asa ceva).

bibyrox si noi vrem sa ne cum param anul asta verighetele..dar mai am de asteptat avand in vedere ca eu nu am primit inca nici inelul de logodna(pe care-l astept de mi s-au lungit urechile)...deh ce sa-i faci..viitorului meu ii place sa se lase asteptat.nu-i deloc frumos ce face dar....la voi cum s-a intamplat evenimentul...cel cu primirea inelului?

Moiraine7 ai grija ..sala de la cca e frumoasa dar destul de inghesuita..cred ca iti incap maxim 80 de invitati acolo...sfatul meu este sa te duci intr-o sambata dupa amiaza acolo si sa vezi toata salili aranjate...eu am fost si pot spune ca nu mi-au placut deloc deloc...cu tot cu ornamente si tot tacamul dadeau inmpresia de o inghesiula terbilia...de aceea nu am vrut sa fac acolo.dar merita incercat

bibyorx...sanatate sotiorului tau...

miresicilor lasati stresu deoparte ca mai avem destul timp(bibyorx are drepatate )bucurati-va de toamne asta frumoasa...si de perioada de "necasatorite"care a mai ramas.
eu am reusit sa aranjez si partea cu muzica,fotograf,filmat,lumini.
pupici

No trees were killed in the sending of this message. However a large number
of electrons were terribly inconvenienced.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

multam mult kopilash, o sa ma duc totusi sa vad si sala, daca tot mi-a iesit in cale, dar m-ai ajutat sa ma decid... mai auzisem ca e neplacut ca se trece dintr-o sala intr-alta, plus ca nu ai unde iesi pt o gura de aer, plus ca ma gandesc ca o sa se amestece muzicile de la toate salile, intr-un mare fel.... o sa mai incerc la polo, ca tot e langa mine, daca nu, ramane la caro...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:


Miresele 2005

Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ...................5 Februarie 2005 - C-ta
Lua .................................. 5 Martie 2005
Zam .................................. 21 Mai 2005
Roxygeo .......................... 5 Iunie 2005 - Bucuresti
Toma_lly ......................... 4 Iunie 2005
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ...................11 Iunie 2005 - Colonade
Kopilash ......................... 18 Iunie 2005 - Bucuresti
Alexuta81 ......................... 25 Iunie 2005 - Club Residence, Biserica Visarion
Pupezica ......................... 2 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Alecsia .......................... 2 Iulie 2005 - Bacau
Alehiam .......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Bibyrox .......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Ioana07 .......................... 23 Iulie 2005
Vmariejeane ..................... 30 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Flafi ........................ 20 August 2005 - Casa Alba Baneasa
Creatza ........................ 27 August 2005 - Mc'Monis Bucuresti



Moiraine7 bine ai venit!!! Speram sa te simti bine printre noi! Nu ne-ai spus insa cand o sa aiba loc fericitul eveniment.. ca sa te trec si pe tine pe listutza!

Kopilash da' vad ca numai in weekend esti activa tu... ce-ti face barbatzelul?! Multumesc frumos pentru grija pe care i-o porti sotzului meu ! Se simte mult mai bine.. slava Domnului ca sper sa am si eu parte de ceva in seara asta! Eu am primit inelul de logodna acum 3 ani (inainte sa ne logodim) chiar de ziua mea. A fost foarte frumos... Eram la un restaurant si el a complotat cu prietena mea cea mai buna care m-a luat fortat la toaleta; timp in care el a strecurat inelul in paharul cu sampanie. Si cand am luat paharul sa beau..... Exact ca in filme a avut de unde sa se inspire... hihihi. Dar eu totusi sper sa mai fie inca un inel.. asa ca inainte de nunta ...

Nu mai tin minte care din voi ma intreba de magazinul cu rochitele de mireasa.. se numeste Casa Florenta, este pe Lipscani (are o copertina galbena).
Am fost aseara la o nunta la COS (Casa Oamenilor de Stiinta) si tin sa va spun ca este super ca local! Mi-a placut teribil de mult! Dar e cam spumputz... cam 30 Euro meniul fara bautura!

Va pupa fata dulce dulce muahhh


"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:


bibyrox,
ma bucur mult ca v-am gasit. n-am zis nimic precis de data pt ca inca asteptam sa vedem ce restaurant gasim liber in iunie. eeeh, povestea-i lunga, noi initial am vrut sa ne casatorim vara asta, dar ne-am trezit prea tarziu sa rezervam ceva decent asa ca am amanat pt. iunie (ca in iarna mi se parea putin cam deprimant)... da' pana miercuri ne decidem!


de-asta citesc pe nerasuflate tot ce gasesc pe forum, sa nu mai aman nimic si sa iasa frumos, pe inima noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:


Buna fetelor !
Eu am cam neglijat sa va scriu, asta pt. ca am fost ocupata cu gasirea unui restaurant.
Hai, ca in sfarsit am rezolvat-o...
Bibyrox poti sa schimbi la mine data nuntii ?
Acum am dat un avans la Restaurantul Etiquette si data este 11 iunie 2005.
Apropos, stie cineva ceva de restaurantul asta ?
Nu mai stiu cine intreba de Club Polo (sau Floreasca), dar sa stiti ca acolo m-am interesat si eu si e ocupat pt. toata vara...
Ce magazine de verighete frumoase stiti ?
Hai ca va pup si tinem legatura

toma_lly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta81 spune:

Buna dimineata fetelor...harnicute, harnicute....
M-am tot gandit si rasucit wee asta si ma gandeam sa va intreb si pe voi...stiti cumva restaurante unde se poate negocia ca toata bautura sa fie adusa si nu cumparata de la ei?
Pt ca la noi s-a pus conditie obligatorie sa luam racoritoarele, sucurile naturale si apa de la ei...asta dupa ce cu greu i-am convins sa aducem noi aperitivele(CAmpari etc) si vinul(dar obligatoriu imbuteliat). Si asta nu ar fi o problema foarte mare daca o sticla de cola de 0.5 nu ar fi 45.000...si apa 30.000 astfel incat cred ca numai bauturile luate de la ei o sa duca la 5 euro in plus la meniu...fara sa ne mai gandim si la ce aducem noi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Bine v-am gasit miresici!
Alexuta81, in legatura cu restaurantele... cam asa stau lucrurile; te obliga sa cumperi de la ei cel putin sucurile si apa minerala. Insa daca vrei sa aduci tu bauturile alcoolice eu stiu ca se percepe o taxa de servire a bauturilor, asa ca... nu stiu cu cat iesi mai ieftin. Eu am o oferta de preturi de la Marriott si la ei, de exemplu aceasta taxa este 1,5 euro de persoana.
Ma intrebai cat e meniul la Hilton; mancarea e 45 euro iar bauturile (nelimitat) 21 euro; mai trebuie sa platim 1000 euro taxa de inchiriere a salii (nu am inteles exact daca aceasta taxa intra in pretul meniului sau se plateste separat). Astazi mergem pana acolo si o sa aflu mai multe.

Pupici

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Nu am timp, deci nu am citit tot ce ati scris voi. Dar pentru ca tocmai vin de la primarie, ma gandeam sa dau un sfat:
Chestia cu trezitul de la 6 este o mare porcarie!
Cel putin la sector 2, unde este un mare si frumos sediu nou si transparent, nu mai e tanti la ghiseu unde sa-i dai ceva. Si va rog sa ma credeti ca nici nu e cazul! pe cuvantul meu ca sunt niste doamne foarte dragute acolo, calme... Imaginati-va cat de nervoasa eram eu, mai ales ca sefa mea cea renumita deja ma suna de ma capia! Ele... nota 10!
Erau unii care n-aveau decizia aia de divort. Va dati seama ca puteau sa il ia la suturi sa-i spune" du-te dom'le acasa, sa vii cand o sa ai actele, unde te trezesti?" Nici vorba!
Deci sfatul meu ar fi: MERGETI INTR-O ZI OARECARE SI LUATI UN DOSAR, CARE CUPRINDE DECLARATIA DE CASATORIE SI ANUNTUL DE CASATORIE. (Am gresit literele...) Completati acasa, si duceti-va frumusel direct la coada, cu totul gata.
Daca vreti dimineata, mergeti din timp, dar stati acolo! Ovidiu s-a dus la 7, s-a facut o lista; a venit sa ma ia si pe mine; cand colo... odata ajunsi, ia lista de unde nu-i! Nu s-a mai respectat nici o lista.
Daca vreti dupa-amiaza, nici sa nu va duceti prea devreme! Noi am vrut la 4 jumate, 5. Nu a vrut. Ca sa nu ramana programul cu sincope! Si ne-a pus la 4. Bine si asa....
Inca un sfat: daca este vara, cald si lumina, puteti pune biserica si la 8! Eu asa as fi facut. Si in functie de asta puteti strabili si meniul. Pentru ca daca nunta incepe la 7-8 si tine pana la 6 dimineata, va trebui sa puneti un fel de mancare in plus, ca sa ajunga. Daca incepe la 9-10 seara, scoateti un fel... asta mi-a zis la restaurant.
Noi am fost la o nunta asta vara, unde a inceput tarziu, si pru si simplu fripturile erau neatinse! S-au luat farfuriile neincepute, ca trebuia servit urmatorul fel.....


Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput