Miresele anului 2005 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by kopilash

bibyrox...esti o salvatoare mami!!!daca firma pe care mi-ai recomandat-o are si niste preturi acceptabile..atunci te cred ca nu vrei sa mergi la nunta fara ei.
am dat mail si astept raspuns.
oricum merciiiiii mult de tot

pupic!



Mie mi s-au parut acceptabile dar nu pretul m-a convins ci omul! Asta conteaza foarte mult! Oricum sa stii ca te avertizez: e gagicutza mea! Asa ca ai grijaaaaaaa unde-ti tii manutzele!!! hihihi
Off..Cu Kopilash nici "Neatza" nu am zis la fete! Tza tza tza!!!

Neatza miresici!!! Cu ce va mai laudatzi azi? Hai sa vorbim astazi despre invitatiile de nunta! Vreti? sau mai bine asteptam sa termine toate fetele cu restaurantul? Hmm? Cum vreti... Eu accept orice

Pupici grashi (ca mine!) muahhhh

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

looooool Steluta si eu stau tot in cartier.. de fapt langa Pta Minis!

Iar eu pe langa liceu.
quote:
Iar biserica aia este mai aproape de noi de-asta am ales-o si cum ai zis si tu... e si parcul unde poti face poze apoi.


Daca intre timp afli mai multe detalii, tine-ma si pe mine la curent.
Numai bine.

Steluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Neatza fetelor!
Bisericutza din parcul IOR o stiu pt ca si eu stau in cartier (vis-a-vis de Mega Image) E frumoasa, dar nu cred ca are cor; insa interesati-va daca are are aer conditionat pt ca fiind de lemn vara cred ca e foarte cald inauntru.
Bibyrox m-ar interesa si pe mine cate ceva despre "firma" aia de care tot vorbiti voi. M-ati facut curioasa!

Pupici!

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Neata fetele harnicute!
Eu am avut ceva tb de dimineata iar acum sunt la datorie pe forum.
Amestecam subiectele aici ...incepusem cu biserica...apoi ati vb de firma "gagicutzei"...iar acum babyrox vrea sa vb de invitatii. Hotarati-va! Hai ca orice vom vorbi va fi binevenit.....dar lamuriti-ma si pe mine cand tb sa rezerv la biserica....sper sa nu fiu stresanta....pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Vmariejeane, la biserica se rezerva de obicei cam cu 6 luni inainte. Dar daca ti-ai rezervat restaurantul poti sa te duci si la biserica. Cu cat mai devreme cu atat mai bine.
Si eu tot la Sf. Spiridon ma gandeam sa fac cununia religioasa; te-ai interesat cumva cam care este pretzul?

Pupici!

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creatza spune:

Pupici miresici,
vreau si eu sa ma treceti pe lista! Nunta va fi pe 27 august anul viitor. Iar cununia civila exact de ziua mea, 26 august :))
De laudat nu prea am cu ce ma laud deocamdata, nu am rezervat nici restaurantul inca, suntem inca in "vizionari"....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Salutare!
Am citit toate paginile scrise pana acum, s-au adunat multe!!
Eu mai am cateva intrebari, dileme si nelamuriri:
1. muzica- noi vom avea cam 100 de persoane, asta inseamna gusturi ff diferite, prin urmare ce fel de muzica se impune? sa pun si muzica populara sau doar disco? mentionez ca vreau un dj.
2. aveti idee ce procent din cheltuieli se vor recupera? am vazut ca aproape toate nuntile depasesc 5000 euro inclusiv cu restaurantul. as vrea sa stiu daca macar restaurantul va fi acoperit...
3. voi cand veti incepe sa cumparati cele necesare? rochia, costumul accesoriile?
4. nasii - ce trebuie sa faca? adica nu stiu daca trebuie sa-i lasa si pe ei sa faca cheltuieli sau acoperim noi tot?


Va pupicesc!! Si va multumesc anticipat pt lamuriri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:


Miresele 2005

Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ...................5 Februarie 2005 - C-ta
Zam .................................. 21 Mai 2005
Kopilash ....................... 18 Iunie 2005 - Bucuresti
Roxygeo .......................... 5 Iunie 2005 - Bucuresti
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ...................11 Iunie 2005 - Colonade
Pupezica ......................... 2 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Alecsia .......................... 2 Iulie 2005 - Bacau
Alehiam .......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Bibyrox .......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Ioana07 .......................... 23 Iulie 2005
Vmariejeane ..................... 30 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Flafi ........................ 20 August 2005 - Casa Alba Baneasa
Creatza ........................ 27 August 2005 - Mc'Monis Bucuresti


Neatza miresicilor! Iar dormitzi? Eu ieri nu am fost asa activa pentru ca am mult de lucru la servici... Asa ca pana Luni va las pe voi sa povestiti. Sper sa nu va fie prea mult dor de mine!
Creatza bine ai venit!!! Din ce oras esti?
Flafi bine ai revenit! Referitor la intrebarile tale..sa incerc sa iti spun parerea mea:
1. Muzica.. - dupa mine pot sa fie si 300 de persoane. Nunta este a mirilor! Deci ei aleg ce muzica vor..ce le place! Dar ca sa multumesti pe toata lumea poti sa pui din fiecare gen.. variate!
2. Nu poti stii dinainte si nimeni nu iti poate spune cum va fi. Nu se compara... Depinde de oamenii care iti vin! Daca toti vor plati macar meniul, logic ca iti vei acoperi cheltuiala restaurantului.. De obicei majoritatea dau peste meniu deci iti poti acoperi si celelalte cheltuieli si chiar sa va si ramana niste banutzi. Eventual fetele care au fost deja mirese ne pot spune cum a fost la ele... cum a mers masa si cat le-a ramas... Oricum speranta trebuie sa moara ultima! Nu te mai stresa gandindu-te la lucrul asta de pe acum.
3. Eu, dupa cum am spus, abia la anul o sa ma apuc sa cumpar toate cele. Nu m-am gandit inca.. cu cat timp inainte.. mai am timp!
4. Nashii.. normal trebuie sa cumpere lumanarile, voalul miresei si sa plateasca biserica. Dar.. acum depinde de voi..de nashii vostri.. cum va intelegeti.
Asta este parerea mea...

Pupici grasi (ca mine ) muahhhh

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creatza spune:

neata miresici!
am uitat sa va spun ca sunt din bucuresti si nunta va avea loc tot aici. sunt tare, tare fericita! ieri am rezervat restaurantul - Mc Monis. A mai fost cineva la o nunta acolo? A fost ok?
Restaurantul arata de vis si noua ne-a placut cel mai mult din tot ce am vazut.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madadum spune:

quote:
Originally posted by flafi


4. nasii - ce trebuie sa faca? adica nu stiu daca trebuie sa-i lasa si pe ei sa faca cheltuieli sau acoperim noi tot?



noi vom fi nasi pe 30 oct. cand ni s-a facut propunerea, mirii ne-au spus ca nu trebuie sa ne batem capul cu nimic, ca ei doresc doar sa fim alaturi de ei, deci fara nici o pretentie. eu sint insa de parere ca daca am acceptat, trebuie sa-mi asum si obligatiile deci lumanari, biserica, voal si palarie pentru dupa (asa vrea mireasa), cadou (asta in loc de plic). fara insa sa pun la socoteala toaletele ( a mea si al lui fi-mea mai ales )

cu voalul am scapat pentru ca si-l face cu rochia deodata. problema pe care o am acum este cadoul, pentru ca as vrea sa fie ceva deosebit si de care sa-si aminteasca cu drag.

mada

Mergi la inceput