Verighete

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katie spune:

Fetelor, in legatura cu inelul si verigheta purtate pe acelasi deget...
Eu stiu ca inelul se poarta pe inelarul mainii stangi, in locul verighetei, si cand "creste" aceasta , inelul se muta pe inelarul mainii drepte. Si mai stiu ca inainte se purtau asa, amandoua pe acelasi deget, cand oricum nu existau verighete cu pietre.
Si puteti face voi singure proba, punandu-le pe amandoua in ambele feluri, si o sa vedeti diferenta... E pacat si de inel si de verigheta sa le alaturati...
Dar, fiecare le poarta cum ii place si cum stie ca se poarta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katie spune:

Revin, pentru ca am si eu o problemuta...
Imi puteti spune, care ati umblat deja dupa ele, daca ati vazut pe undeva verighete din aur ALB-ALB si super -lucios? Inele am mai vazut asa, dar verighete nu, toate sunt de o culoare mai mult gri, parca sunt de inox...
Si de la cellini am avut inel din aur alb, si s-a ingalbenit...
Dar tot raul spre bine, ca acum am unul mai alb (si mai mare...)
Si vreau si verigheta la fel, alba, nu gri...
Multumesc si pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

referitor la eldorado (pt ca mi-am comandat de-acolo verighetele saptamana trecuta, din aur alb), preturile si gramajul sunt socotite pt ambele verighete, nu doar pt una... tot pe situl lor gasiti si niste explicatii despre cum e cu aurul alb si ce-i trebuie ca sa fie chiar alb si nu alb-verzui sau gri....


va pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blonda spune:

poate ne spui si numele site-ului...asta numai daca nu iti inchipui ca iti citim gandurile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

www.eldoradobijuterii.ro

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Si mie imi plac verighetele cu aur alb dar am auzit ca se duce culoarea cu timpul si devine galben , de fapt cred ca multe sunt doar suflate cu aur alb.
Iael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

'ai ma Blonda, nu fii rea, n-am mai precizat numele sitului tocmai pt ca raspundeam unei intrebari anterioare, care cuprindea si adresa...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clab spune:

Vreau si eu sa stiu cum e cu purtatul verighetelor pana la nunta. Noi avem nunta in august, ne-am comandat verighetele si ne gandeam ca am putea sa le purtam pana atunci. Ar trebui sfintite, cum e .....???

:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blonda spune:

stiam ca verighetele nu se pot purta inainte de nunta dar te poti logodi la preot si se poarta pe mana dreapta.Nu stiu sigur si cred ca ar fi mai bine sa intrebi un preot, poate chiar pe cel la care va casatoriti.
In alta ordine de idei, mi-au venit verighetele...nu sunt chiar cum ma asteptam.In primul rand sunt prea late si in as vrea acum sa le fac mai mici (dar cred ca voi pierde aur cu operatiunea asta) si eu proba am facut-o fara sa imi dau seama la mana dreapta si la stanga imi este mica (dar asta am inteles ca se rezolva).
Imi pare rau pentru remarca rautacioasa...recunosc ca uneori sunt mult prea acida...imi cer scuze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Verighetele se poarta inainte de casatorie pe inelarul drept dar numai in conditiile in care v-ati logodit la biserica. In acest caz, la cununie, preotul va sari de partea cu logodna si va trece direct la cununia propriu-zisa. Asadar verighetele se pot purta dar numai dupa logodna. Pupici.

http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

Angelique

Mergi la inceput