Verighete

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mersi de sfat Leyla. la asta nu m-am gandit, ca doar vin puse amandoua pe acelasi deget. Si atunci e cam mult si nu e estetic 2 pietre.

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Asta am patit eu.Inelul de logodna este aur alb +aur galben iar verighetele sunt platina+aur galben+diamant si din cauza asta avand pietre amandoua nu le prea pot purta impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellamiss spune:

Noi ne-am hotarat in privinta verighetelor.Iniatial am vrut sa le luam de la CELLINI dar cineva ne-a spus ca o sa facem o mare greseala deoarece aurul de 18 k se matuieste foarte repede.Am intrat intr-un magazin si am vazut modele foarte frumoase,nu stiam ce model sa alegem,toate ne-au placut si gramul de aur este 450.000 lei.Daca doriti sa aflati care este magazinul sa-mi trimite-ti un PM.pupici

photos.yahoo.com/ellamiss2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Fetelor...lamuriti-ma si pe mine cu o chestie... Inelul de logodna si verigheta se poarta pe acelasi deget? Ca eu nu stiam de treaba asta...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Da si eu am aceeasi nelamurire! De cand se poarta inelul de logodna pe acelasi deget cu verigheta? Eu stiam ca se poarta pe inelarul de la mana dreapta si verigheta pe inelarul de la mana stanga.
Deci?!!..
Si 18 grame verighetele?!?
Nu-i prea mult? Cat au? 9 grame fiecare?
Eu credeam ca 2-3 grame ajung pentru o verigheta. Nu-i asa? Invatati-ma si pe mine, ca nu stiu.
Si eu vreau sa mi le fac cu aur la schimb, ca oricum ies mai ieftin.
Si stiti unde? La AS bijou, care au fost si la targ la Sofitel. Au modele frumoase si fac si la comanda.


miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, eu stiu asa (dupa cum spun altii care cica stiu mai multe): intre logodna si casatorie, inclusiv in timpul ceremoniei, inelul se poarta pe inelarul mainii drepte. Dupa casatorie se muta pe inelarul mainii stangi, impreuna cu verigheta, intai inelul si dupa aceea verigheta. Dar cred ca fiecare face cum vrea si cum ii place. Voi ce spuneti? Pupici la miresici.

Angelique

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

stati linistite, caci nici eu nu stiam pana am vazut la cineva (ca le purta pe acelasi deget). pe urma am intrebat si intr-adevar ,mai nou, asa se poarta, dar de ce nimeni nu stie sa-mi dea o explicatie.
asa ca, daca stie cineva de ce se poarta pe acelasi deget, sa ne lamureasca.
mai ales am citit, ca v-ati facut verighete late. pai unde incap si inelul si verigheta?

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

E un pret corect. Presupun ca sunt model lat. Sa le purtati cu drag!

quote:
Originally posted by Blonda

Raluca, si eu am avut acelasi rationament...drept dovada mi-am comandat deja verighetele din aur alb neslefuit si le iau astazi.Vor avea 18 gr si 9 mm latime.Am dat aur la schimb si am platit 200.000/gr manopera.Ce ziceti e mult?



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyssy spune:

http://www.eldoradobijuterii.ro/index.htm
ca sa va faceti o idee din cele 2-300 de modele pe care le au .. nu le fac reclama.. dar cred ca e bine de stiut cam ce modele sunt pe piatza .. inainte de a-ti bate picioarele in cautarea lor

pyssy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pyssy, am o nelamurire. am vazut si ultimul site de verighete. o verigheta costa 300 si ceva de euro? sau amandoua? In poze e doar cate una din fiecare model. Daca una costa atat, e cam mult, tinand cont ca nu toate au piatra. cele care mai au si diamant cat or costa? 1000euro?

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput