Verighete

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

magdala nu stiu nimic de aceasta problema.
pe mine ma intereseaza verighete din aur alb, am vazut ceva dragute in Italia (dar la niste preturi...), iar cea de dama avea un diamant micut (superbe).as da pana in 300 euro pe ele, dar in Timisoara nu am gasit nimic.
va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blonda spune:

dragele mele mie mama si mama soacra mi-au spus, batandu-se cu pumnii in piept, ca nu ma va casatori preotul daca nu am verighete din aur.Eu le vreau din aur alb si nu cred ca e adevarata informatia asta.Stie cineva ceva?Ca sa ma duc sa il intreb pe preotul de la biserica unde ma casatoresc ar fi ceva de neatins...dupa cat am umblat dupa el sa rezerv biserica.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Iubita, suntem casatoriti din 2001 cu cununie religioasa, tot tacamul si... avem verighete din aur alb !!!
Dar se pare ca ele nu stiu ca aurul alb e ... tot aur !
Una e argintul, alta e platina, alta e aurul ( alb sau galben )...
Nu are nici un fundament religios chestia asta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_elisabeta spune:

biby grabeste ca pina iti iei tu vereghete faci nunta :)...eu zic sa mai cauti vereghete caci e imposibil sa nu gasesti ceva pe gustul la aman2 ...fratele meu a facut nunta si si-a luat vereghete dupa catalog sunt foarte multumiti aman2 de ele si eu zic ca un model mai simplu e mai frumos decat unu cu brizbrizuri si care costa si o gramada de bani:(.....cauta ca vei gasi ai incredere si pleaca de acasa cu gandul azi imi iau vereghete si cand te intorci o sa le ai :)...sper sa fie asa si sa ne spui ca le ai gasit pe cele potrivite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acai24 spune:

Draga bibyrox
Eu m-am casatorit anul asta pe 8 ianuarie, iar verighetele le-am facut la un bijutier de la Unirii, ami exact de langa Sheriff's. Am dat aur al schimb si am platit doar manopera, iar modelul ni l-a facut cum am vrut noi.Le-am si gravat dar doar cu numele.si sa ai parte de o nunta ca in povesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Nu cred ca are absolut nici un temei real sau si mai mult religios. Eu am cobinatie alb-galben de exemplu; am vazut si platina cu diamant;
Sincera sa fiu cred ca popa are lucruri mai importante de facut de cat sa se zgaiasca daca aveti voi verighete de aur alb sau galben.
Si gandeste-te si tu putin, daca vin doi tineri care nu au bani de verighete de aur, asta inseamna ca biserica nu e de acord cu casatoria lor religioasa???
Eu cred ca important nu este materialul din care sunt facute verighetele, important este ceea ce simbolizeaza ele, importante sunt sentimentele care va leaga.
Draga mea, eu zic sa iti vezi de treaba linistita si nu iti mai bate capul cu tot felul de superstitii fara temei (perle, cale, lacramioare, galeti cu apa si alte si alte si alte!)



quote:
Originally posted by Blonda

dragele mele mie mama si mama soacra mi-au spus, batandu-se cu pumnii in piept, ca nu ma va casatori preotul daca nu am verighete din aur.Eu le vreau din aur alb si nu cred ca e adevarata informatia asta.Stie cineva ceva?Ca sa ma duc sa il intreb pe preotul de la biserica unde ma casatoresc ar fi ceva de neatins...dupa cat am umblat dupa el sa rezerv biserica.....



Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blonda spune:

Raluca, si eu am avut acelasi rationament...drept dovada mi-am comandat deja verighetele din aur alb neslefuit si le iau astazi.Vor avea 18 gr si 9 mm latime.Am dat aur la schimb si am platit 200.000/gr manopera.Ce ziceti e mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyssy spune:

http://www.kirio.ro/verighete.php
Un site cu pretzuri un pic cam maricele.. dar cu modele superbe ...


www.nunta.noastra.8k.com

pupici


pyssy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mersi de site pyssy. De mult cautam asa ceva, asemanator cu modelele vazute in Italia. Vreau din aur alb cu diamant, doar si inelul de logodna e tot aur alb +diamant.
trebuie sa fie frumoase, chiar daca mai scumpe doar (sper) ca le purtam toata viata.
pupici

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Giova,
Si inelul meu de logodna este tot din aur alb cu diamant si la fel tineam mortis sa am si verigheta din aur alb tot cu un mic diamant dar la proba cand le-am pus impreuna p deget nu mi-a mai placut, erau prea mult doua pietre una langa alta ca atare am renuntat, am facut verigheta din aur alb mat cu o dungulita pe mijloc din aur alb lucios si vine nemaipomenit cu inelul de logodna.
Leya

Mergi la inceput