Verighete

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by corina v

Buna fetelor,
Tin sa va anunt ca nasii au fost de acord sa ne cunune, deci am rezolvat si problema nasilor.
Am fost duminica dimineata sa ne logodim la bisericuta din lemn din parcul I.O.R. , desi noi ne vom casatori la biserica Sf. Constantin si Elena (de la Muncii). Noi nu am stiut ca trebuie sa vina si nasii cu noi si nu a putut preotul sa ne logodeasca. Ne-a spus sa venin dupa Craciun, cred ca ne vom logodi in seara de revelion.
Am intrebat daca verghetele purtate dinainte aduc ghinion si a zis preotul ca sunt doar superstitii.



Vazushi mai fata ca iti trebuiau nashi?! Pai eu ce-ti spusei??? Astept si eu detalii la Miresele 2005 despre bisericutza din parcul IOR, ca aici se discuta despre altceva!

Pupici

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

In concluzie: Ne-am hotarat sa ne cumparam verighetele! Avem banutzii! Am fost in Titan.. preturile variaza intre 435.000 lei si 495.000 lei. Dar nu am gasit un model care sa ne placa... problema noastra este ca le vrem late! Astazi o sa mergem din nou in cautari.. ce-mi recomandati: Unirii sau Victoriei? Si cam care sunt preturile?

Pupici

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

A mea e lata are 7 mm . Am luat-o de la AS BIJOU de pe Mosilor si pentru ca nu am avut aur la schimb si a fost comanda dupa un model din mintea mea, ma costat 11 mil (perechea).

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Blanca
Si verighetele noastre din argint au tot 7 mm... dar vroiam si mai late putin . Avem noi "piticii nostri"! Cam cat e gramul acum la AS Bijou ai idee?



"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Din pacate nu mai stiu ce preturi practica....

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Cum e cu subiectul asta?
L-ati abandonat?
Ce-ai facut Bibyrox? Ti-ai gasit verighete? Sau ai hotarat sa mai astepti?
Am si eu aur de la soacra mea si as vrea sa il dau la schimb, dar nu sa il prelucreze, ci sa imi dea pur si simplu alte verighete din alt aur, desigur sa mai dau plus o suma de bani (diferenta de valoare). Ce stiti, nu se poate asa ceva?

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Eu vreau sa-mi fac verigheta la comanda (am gasit un model pe internet care imi place) dar inca nu stiu unde sa merg ... adica la ce bijutier. As vrea sa fie cineva despre care sa stiu ca lucreaza bine, dar cum pana acum nu am am mai avut nevoie de un bijutier pentru modele proprii, nu prea am nici o informatie .. Daca puteti sa ma ajutati si pe mine ... v-as multumi din inima !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna fetele!
Miezure nu ne-am gasit inca nici un model care sa ne placa in mod deosebit deoarece peste tot sunt aceleasi modele... doar pretul variaza. Mai avem de mers la o bijuterie cu care lucreaza prietena mea care ne organizeaza nunta. Momentan ea este plecata in concediu si cand revine vom merge sa vedem cam cat costa cu aurul nostru cat si fara aur.
Degetzel o sa intreb si pentru tine daca lucreaza modelele clientilor! Ai aur sau vrei cu aurul lor? Ai grija ca este mult mai scump cu aurul lor.. Oricum eu nu te uit si o sa ma interesez!

Pupici la miresici


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Poze Revelion 2005
Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Ti-as ramane super indatorata Bibyrox !!! Eu am aur, deci nu este problema decat cu gasirea unui bijutier care sa faca un model la comanda ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Buna fetelor!
Am si eu o intrebare...
Noi vom face cununia religioasa in 2006 si uitandu-ne dupa verighete asa, mai mult sa vedem ce vrem - am gasit unele de la amanet absolut superbe care ne-au placut la amandoi. Si nu prea ne potrivim la gusturi in aceasta privinta.
Spuneti-mi si mie daca si de ce nu e bine sa avem verighete purtate?

Acestea tin sa precizez ca aratau noi si erau cu mult mai frumoase decat cele noi pe care le-am vazut in aceeasi bijuterie.

Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput