Miresele anului 2005

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

buna!
cineva ma intreba de meniu- el este cam la maxim 30 de euro, cu tortul miresei de la ei, pe care il fac cum vrem noi, si bautura noastra si ce vrem sa mai aducem, meniul este ff bogat, cu 4 feluri de mancare sanatoase , pt ca nu vreau 2 boabe de mazare pe un platou 9 asa cum am patit-o la o nunta la mariott unde maniul a fost de aproape 60 de euro)
Inca nu am gasit biserica, caut ceva dragut mic, cochet, fara sobor de preoti care ma enerveaza de mor. dar la ce imi trebuie o armata de popi? Fac legatura mai trainica? Sau cum? cred ca unul e suficient, ideea de a avea cor e buna!
ma ingrijoreaza partea cu rochia, costumul lui, invitatiile ... pt ca nu pea sunt chestii de bun gust in bucuresti, iar alea asa avangardite de la casele de moda nu ma prea atrag. Ca sa nu mai vorbim de preturi!!
cunoasteti vreu loc bun de achizitionat rochia?

pupicei!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

neatza fetelor!!!ce faceti??din raspunsurile de pana acum constat ca sunt printre cele mai tinere de pe aici

flafi in ceea ce priveste rochia de mireasa nu ai altceva ce sa faci decat sa iei la rand magazilele d p lipscani si din jurul magaziunului cocorul .eu am fost pe acolo si m-am uitat ...am gasit multe idei dragute si de toate tipurile si rochii intregi si din doua piese..etc etc

tot pe acolo am gasit si o groaza de chestii de genul..flori de pus in piept pentru invitati...coronite artificiale ca sa fixezi voialul si coafura....

bibyrox..abia astept sa te hotarasti ce restaurant alegi si sa treci si tu la pasul urmator...eu am ales restaurantul ...acum ramane de vazut daca imi incap toti invitatii in el.
in ceea ce priveste in vitatiile eu am ales unele pe unorange foarte stins..invitatia de baga intr-un plic de material transpareat..calc adik cartonul fiin portocalia si calcul alb..efectul e super
uite o idee care am gasit=o pe net..da nu mai stiu unde..pe cartonasele pe care voi scrie numele invitatiilor..ca sa stie unde sa stea la masa..voi lipi flori uscate si presate intr-un colt...efect garantat

ne vedem mai tarziu
kopilash


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Incearca la Salonul Gabriela. Am inteles ca au acolo rochii pt toate buzunarele: au cateva modele pe care le aduc din Italia si care pot ajunge si la 1000 de euro (sa nu ma injure nimeni), dar au si modele facute la noi care nu cred ca depasesc 10 mil. Unele dintre ele le poti vedea si in revista Mireasa, daca vrei sa-ti faci o idee ca sa nu bati drumul degeaba pana la magazin.

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Intradevar la biserica Sf Spiridon slujba de casatorie o oficiaza 4 preoti. Au un cor superb, si biserica este la fel de superba. Este foarte mare, lumea sta jos relaxata, nu se face caldura (in timpul verii) , este foarte aerisita si se pot face poze foarte bine datorita spatiului.
Mie slujba mi-a placut tare mult, preotii au fost draguti si au ras cu noi, sa ne destindem, au vb foarte clar si ce mi-a placut foart mult...cand ne-au pus cununiile pe cap si verighetele preotul isi ridica maneca de la sutana special pentru poze sa se vada bine. Foarte draguti si preotii si biericia si slujba. Parelea mea normal....
Noi am fost la bierica imediat dupa Paste prin aprilie (pentru Iulie) si era deja tarziu caci am vrut ora 18.30 dar nu mai era disponibil decat 19.30 si am intrat la ora 20.00 . Era ziua ,frumos si nu m-a deranjat. Ca pret e undeva 5-5.5 mil (dar plateste nasul si daca el e de acord..)
Persoanl eu tot acolo as face nunta (daca as putea sa o mai fac odata) si tot acolo sper sa cunun cand voi fi nasa.


http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

draga kopilash, nu pretul ma ingrijoreza prea mult, cat calitatea lor. pana acum am vazut tot felul de nebunii, cu margele si floricele urate, iar toate modelele frumoase le-am vazut pe site-uri din afara, frumoase simple elegante etc, cele de la noi par ff incarcate. si inca ceva si eu sunt la fel de tanara, la nunta mea, la anu adica, voi avea 25 de ani.uneori ma gandesc ca sunt cam tinerica pt asta, dar daca acum a aparut omul...
ioana07, anul trecut am fost la o nunta care s-a tinut la o biserica veche dar la moda(din nefericirre numai stiu biserica)si au platit 10.000.000 pt trei preoti. Iar vroiam sa comentez legat de inutilitatea unei armate de preoti, dar ma abtin
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:



kopilash, ce restaurant ati ales? ce harnicuta esti daca ai ales deja si invitatiile.Pt biserica cand va duceti?

In legatura cu rochia, nu va cam grabiti? Ma gandeam sa astept targurile din primavara.Cel putin cel de la Mariot am inteles ca este mare au si ceva reduceri.Mie mi-a placut o rochie de la Christian Philippe, am vazut-o intr-un catalog, simpla si f. frumoasa, dar costa 24mil...cam scumpa totusi...mai vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Pupici!!!
Kopilash normal ca esti cea mai micutza... de-aia esti ! Manca-o-ar mama pe ea de fetitza harnicutza! Face tot, mai ceva ca o ! Hihihi
Pupezica si eu o sa mai astept cu rochia pentru la anul in primavara. Poate reusesc sa mai slabesc ceva ca sunt cam....
Flafi sunt de acord cu tine cu "armata" de preoti. Ce domne' unu' nu ajunge? Si biserici micutze si dragutze sunt destule. Stiu una in parcul IOR (vis-a-vis de magazinul Titan) este din lemn si mai ales ca e si in parc... Si plus de asta oamenii care imi vin la biserica lasa-i sa stea in picioare! Oricum mi se pare lipsa de respect sa stea jos in timpul slujbei - excludem batranii! (nu suntem catolici)!!!

Pupici si

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

buna!zice plodul site-ului hm....multi spun ca ma grabesc.dar vorba cuiva:dca acu aparu omu...cat despre de care ziceai tu bibyrox ..cred ca pru si simplu sunt foarte foarte entuziastmata
...poate chiar mai mult decat ar trebui...nustiu cum sunteti voi...dar eu cand ma apuc sa vb de nunta ma montez imediat.

pupezica cu restaurantele stau in felul urmator:eu vreau sa faca la restaurantul johann strauss(fotul floreasca)dar o sa pot face acolo doar daca o sa am mai putin de 150 de invitati....daca o sa am mai multi o sa trebuiasca sa fa cla restaurantul cca.eu il prefer pe primul..e mult mai elegant si mult mi frumos...si are si o gradina mare in fata...tocmai buna de facut poze.

iar cu rochia...normal ca o sa mai astept si eu...nu va ganditi ca am cumparat-o deja..am fost doar sa vad ce si cum..si eu astept targurile din primavara sa vedem ce si cum.

bibyrox sunt de acord cu tine...un preot si atat biserica de cartier(daca cea de la razoare pote fii numita asa)iar invitatii in picioare cu execptie cei care nu pot sta atat in picioare

aaaaa si slujba in varianta mini ..adik cea mai scurta ca timp!!

hai sa va intreb ceva:din ce alcatuiti meniu...eu as vrea sa fac ceva mai special nu meniul traditional:aperitive,friptura,peste,sarmale,tort.
normal vreau la nunta asrmale si peste...dar restul meniului???imi puteti da cateva idei???din ce veti face voi sau din ce ati vazut??

kopilash



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

noi facem logodna de acum ca sa ne asiguram ca atunci nu va fi o slujba de o ora, dar nici nu vreau o varinta de 10 min. nu mi-ar placea asa scurta...
in ce perioada sunt targurile de nunti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:



Kopilash, am fost si noi la rest Johan Strauss si ne-a placut, e intr-adevar f. frumos, iar terasa de la intrare e super. Pe mine m-au enervat ca nu pot sa rezerv de acum, mi-au zis prin noiembrie-decembrie, ca trebuie sa aiba nu stiu ce sedinta, sa discute noile conditii, dc poti sa aduci tu bautura sau nu, noile preturi.Mi s-a parut cam nesigur sa astept pana atunci,si daca te obliga sa iei bautura de la ei e nasol.
Dar rest ne-a placut f. mult, si cred ca intra mai mult de 15o pers.
Voua ce v-au zis?

In legatura cu meniul, si noi vrem sa mai scimbam ceva dar nu stim ce.Am vazut la cateva nunti si mi-a placut ideea, ca primirea sa nu o fac cu piscoturi, ci cu tartine cu icre negre, de manciuria, somon, etc.Cred ca asa o sa facem, si as mai schimba un fel de mancare.Mai astept idei...

Mergi la inceput