Miresele anului 2005

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:


Buna fetelor!

Pt bibyrox: nunta o vom avea la Polo Club.

In legatura cu biserica, si mie mi-a placut f. mult Sf.Spiridon, dar mai vreau sa vad si Domnita Balasa, acolo au facut nasii nostri, dar am uitat cum e.Nu stiu cu cat timp inainte trebuie rezervat la biserica, ziceti-mi si mie va rog.

Implinesc 26ani in noiembrie, deci voi avea nunta la 26...cam tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Buna miresicilor,

Cred ca la anu' o sa am si eu nunta. Ne-am gandit sa fie pe 2 iulie 2005 ( in Bacau ) .Nu am ales inca sala , sintem inca in tratative, dar in mare ne-am facut o idee. M-au ajutat mult informatiile de pe forum, numai ca eu sint din provincie si la capitolul restaurante sau adrese nu-mi sint de folos. Multe lucruri o sa le luam din Bucuresti, dar poate se mai gaseste cineva din Bacau sa mai discutam despre restaurante si serviciile lor....




Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Pupezica, ce sa mai zic de mine atunci, eu am 28 deja, iar la anul cand voi avea nunta voi avea 29! deci, nu esti singura:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

si eu am doar 26 de ani :)))
si nici ma gandesc ca e chiar asa de tarziu ca ma casatoresc de abia la anul :)))... bine ca se intampla si atunci:)))
pupezica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:


Miresele 2005
Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ...................5 Februarie 2005 - C-ta
Kopilash ....................... 18 Iunie 2005 - Bucuresti
Roxygeo .......................... 5 Iunie 2005 - Bucuresti
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ...................11 Iunie 2005 - Colonade
Pupezica ......................... 2 Iulie 2005 - "Polo Club" Bucuresti
Alecsia .......................... 2 Iulie 2005 - Bacau
Alehiam .......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Bibyrox .......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Vmariejeane ..................... 30 Iulie 2005 - Bucuresti
Flafi ........................ 20 August 2005 - Casa Alba Baneasa


"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza Miresicilor!!! Eu am 26 ani (4 iunie 1978) deci la anu' voi avea 27. Nu mi se pare ca ar fi cam tarziu... oricum eu nu ma simt de 27 ani. Sunt cam nebunica de felul meu si probabil de-aia inca ma simt un copil !
Noi Sambata vom merge la Riviera sa vedem si acolo ce si cum... Vineri in alta parte. Oricum pana saptamana viitoare ne vom hotari! Si abia astept sa ma trec in lista cu localul ales! Parca am fi fetele de la "Mamici de..." asa isi trec si ele data posibilei nasteri + doctorul si spitalul!! looooool!!! Hai ca am inceput sa vorbesc aiurea! Azi sunt pusa pe shotii rau de tot!

Pupici la miresici muahhhhhhh

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Blanca000, am inteles ca la slujba de la biserica au fost 4 preoti; atatia sunt de obicei sau asa ati cerut voi? Stiam ca de obicei sunt doi preoti, cel mult. Si inca o intrebare: cat ati platit la biserica?
Pentru cine doreste o bisericuta mai mica, recomand din toata inima Sf. Visarion. Am fost anul asta la o nunta acolo iar slujba a fost SUPERBA! Toti invitatii au stat pe scaune asezate in fata mirilor, nu in spate, preotii (doi la numar) aveau niste voci superbe, iar corul... A fost foarte emotionant. Si am avut norocul sa nu mai fie nici o nunta dupa, asa ca am stat linistiti la poze si toate alea... Pentru ca, intr-adevar, daca mai sunt si alte nunti, se creeaza un haos general: unii sunt inauntru la slujba, altii asteapta sa intre, altii tocmai au iesit de la slujba si se pozeaza afara... Nu e prea placut nici pentru miri, nici pentru invitati. Insa, cred ca toate astea ar putea fi evitate daca preotii, atunci cand fac programarile, si-ar lua o marja de eroare de un sfert de ora, 20 de minute pentru fiecare nunta. Dar cum banul e pe primul loc...
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by ioana07

Blanca000, am inteles ca la slujba de la biserica au fost 4 preoti; atatia sunt de obicei sau asa ati cerut voi? Stiam ca de obicei sunt doi preoti, cel mult.

La Sf.Spiridon sunt 4 preoti! Mie personal nu mi-a placut decat cum arata biserica... Dar..e parerea mea!

quote:
Pentru cine doreste o bisericuta mai mica, recomand din toata inima Sf. Visarion. Am fost anul asta la o nunta acolo iar slujba a fost SUPERBA! Toti invitatii au stat pe scaune asezate in fata mirilor, nu in spate, preotii (doi la numar) aveau niste voci superbe, iar corul... A fost foarte emotionant. Si am avut norocul sa nu mai fie nici o nunta dupa, asa ca am stat linistiti la poze si toate alea......

Unde este Bisericutza asta? Spre rusinea mea nu stiu...

Pupici

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Iar va sacai ! Invitatiile... cum le veti face? Ce modele, ce texte? Eu ma gandesc dupa acum la ele.. As vrea ceva mai deosebit: cu poza noastra!

Pupicei

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Bisericutza se afla pe strada cu acelasi nume, Str. Visarion. Mergand din Piata Romana spre Piata Victoriei pe B-dul Lascar Catargiu, este prima strada pe partea dreapta. Sper ca ai inteles; nu prea ma pricep la explicatii.
http://www4.pmb.ro/wwwt/wwwcs/biserici/biserici_buc.html
Poti sa te duci la adresa asta si o sa vezi cam toate bisericile din Bucuresti, cu adresa, si poza.


Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput