Miresele anului 2005

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

buna!
din cate stiu eu biserica trebuie si ea rezervata cam cu un an inainte, ca si restaurantul de altfel.
Imi place si mie ff mult ideea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

offf!!! nu mi-am inchipuit ca suntsa de multe de facut.dupa ce am citit pe aici pe forum aproape tot ce se putea citi despre nunta...am umplut cateva pagini bune de caiet cu lucrurile care trebuiesc facute si cu amanuntele la care tre sa fii atent.

m-am lamurit cam cu toate:invitatii,restaurant,flori,costume,poze,muzica,baloane..etc etc
adik macar stiu cam d p unde sa le iau si cu cat timp inainhte tre sa ma duc la respectiva chestie...mai am de lamurit cu tranposrtul invitatiilor din tulcea la bucuresti..si....mai era ceva...a da!!!!
SA-MI GASESC NASI!!!!
sunt iintr-o mare dilema...pe de-o parte vreau nasi apropiati de varsta noastra...pe de alta parte suntem primit din cercul de prieteni care facem pasul asta ...asa ca nasi nu prea am :))

v-am stresat nu???sau macar amuzat!eu fac nunta da nu am nasi.mai e cineva la fel "sanatos"ca mine

kopilash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:


Miresele 2005
Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ..................5 Februarie 2005 - C-ta
Kopilash ...................... 4 Iunie sau 2 iulie 2005 (indecisa) - Bucuresti
Roxygeo .......................... 5 Iunie 2005 - Bucuresti
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ................11 Iunie 2005 - Colonade
Pupezica ..................... 2 Iulie 2005
Alehiam ......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Bibyrox ..................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Flafi ........................ 20 August 2005


Neatza miresicilor! Cum a fost week-end-ul? Mi-a fost dor de voi!!! Noi aseara am stat de vorba cu socrii si am facut listutza cu cati invitati vom avea... (bineinteles...asta in mare) si.. din pacate vor fi cam 60 de persoane. Off.. tare mi-e frica! Mi-as dori sa fie cat mai multi dar... asta este!
Poate venim noi, fetele de aici la nunta fiecareia! Ce ziceti? E o idee nu?!
Saptamana asta mergem sa vedem restaurante. Avem 3 in vizor: Restaurant Herastrau, Taverna Romaneasca si Favorit! Oricum va tin la curent!
Kopilash pana la urma te-ai hotarat asupra datei?

Pupici la miresici

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Si noi am facut deja liste si paraliste pentru ca de abia dupa aia poti sa-ti alegi localul.
Apropo de restaurante! Trebuie sa mergeti deja cele care nu v-ati ales restaurantul inca, pentru ca eu am avut o mare surpriza majoritatea erau ocupate, initial noi am vrut data de 04 iunie dar nu s-a putut, atit m-am plimbat pina m-am saturat si speriat de anumite locatii si preturi pina am ales Club Polo (sau Nasti sau Floreasca, ca a avut la denumiri..) mi s-a parut rezonabil la pret si locatia superba.
Eu mi-am luat rochia deja ( de fapt viitoarea mea soacra mi-a cumparat-o) , poate nu sunt sanatoasa dar mi-a placut tare mult cind am vazut-o la Agnes Toma si ok ca pret cu tot cu accesorii 12 milioane.
Era sa uit am mai luat ceva - floricele pentru invitati (de pe lipscani) - 5.000 de lei floricica si am luat panglica separat, iar la rudele apropiate m-am gindit sa pun flori naturale. Voi ce ziceti?

Sper sa va fiu si eu de folos cu ceva

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Si eu, si eu!!!!! 30 iulie 2005.
Abia astept! Sunt emotionata de pe acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

salut fetele!!!

bibyrox...inca nu m-am decis dar se pare ca raman pe 18 jun 05 asa ca poti sa ma lasi pe lista ca se pare ca nu e post...si daca e o sa te rog eu sa modifici dupa aia.

ma bucur ca unele fete si-au gasit rochii asa cum vroiau si la pret bun..eu va trebui sa o fac pe a mea la croitor...sa vad cat o sa ma coste...sau mai stii poate o sa-mi plateasca si mie soacra rochia(asta in visele mele cele mai frumoase..ca nu ma inghite).

da listute si paralistute am facut si eu..problema este ca am constatat ca toate se cam aduna cam cu 3 luni inainte de marlee eveniment...asa ca...multe calm.

revin cu intrebarea:stie cineva ce trebuie sa faca domnisoara si cavalerul de onoare??ce atributii au??ca eu habar nu am

aaaaaaa si altceva stie cineva ceva de korinnaca ea avut nunta weekendul asta...si sunt tare curioasa cum a mers.sper ca totul sa fie fost asa cum a vrut ea

pupici la viitoarele miresici

kopilash





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:


Miresele 2005
Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ..................5 Februarie 2005 - C-ta
Kopilash ...................... 18 Iunie 2005 - Bucuresti
Roxygeo .......................... 5 Iunie 2005 - Bucuresti
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ................11 Iunie 2005 - Colonade
Pupezica ..................... 2 Iulie 2005
Alehiam ......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Bibyrox ......................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Vmariejeane ..................... 30 Iulie 2005 - Bucuresti
Flafi ........................ 20 August 2005


Sa fim cat mai multe pe listutza.
Roxy e chiar bine de tine ca ai putut sa iti iei toate astea din timp. Noi inca nu avem posibilitate financiara. Vom arvuni restaurantul anul asta si atat! Restul la anul! E timp destul pana atunci ca sa nu ma stresez de pe acum.. desi.. numai cand ma gandesc, vorba lui vmariejeane, am emotii... Dar cu ajutorul lui D-zeu le vom rezolva pe toate. Sper sa ajung astazi sa vad restaurantul Herastrau. Va spun maine dimineata. Intr-adevar este tarziu sa cauti acum restaurante dar la cele mai micutze nu e tarziu. Prima si prima oara se ocupa restaurantele luxoase...

Pupici la miresici muah

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Inca ceva: sa punem pe listuta si restaurantul unde va avea loc marele eveniment! Nu? Ce ziceti?

Kopilash pe unde-mi umbli? Mi-era dor de tine! Eu am fost d-soara de onoare la 3 nunti pana acum! Sunt tare nu?! Sa vedem pe cine mai pun la mine . Deci: d-soara de onoare trebuie sa se tina scai dupa mireasa si s-o ajute la absolut tot. Nu e o regula anume. De obicei tot d-soara si cavalerul tin lumanarile in biserica dar nu e peste tot asa. Acum.. depinde de fiecare! La ultima nunta la care am fost (tot d-soara de onoare ) noi am tinut lumanarile, am pus flori in piept la invitati si i-am tinut ei telefonul, fardurile..etc. Un fel de secretara .. Hihihi.
De Korinna nu stim inca nimic. O fi si ea in...... luna de miere.. Las-o acum

Pupici la miresici muah

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

bibyrox..simie mi-a fost dor de tine..am lipsit un pic..am fost nitel suparata ca mi-au furat telefonul mobil de la servici(un samsung s500)...dar acu a trecut.felicitari pentru cele 3 domnisoare de onoare,,,,esti tare...inseamna ca te descurci...nu vrei sa fii si la nunta mea????:P

inca doua intrebari:jartea ablastra sau roz???
ce stiti despre traditiile de la nunta??/o sa jucati perintita si restu de chestii???

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

eu cu ce ma pot lauda?
am cam vorbit cu cine vrem sa ne fie nasi si aproape 90% au acceptat
am vazut vreo 5 restaurante si mai am o lista lungaaaaa de cautat...... cred ca chiar azi o sa incerc sa vad cum mai sunt cateva
rochia vreau sa mi-o fac si eu la o croitoreasa, si asta... pentru ca singura rochie care mi-a placut din ce am vazut pana acum era cam vreo 20 milioane... asa ca umblu pe net si imi adun modele de rochii...
va pup si eu si va mai povestesc ce am vazut si ce am mai auzit...

Mergi la inceput