Miresele anului 2005

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:



Miresele 2005
Andrei (fratele Ancai)+ Ramona ..................5 Februarie 2005 - C-ta
Kopilash ...................... 4 Iunie sau 2 iulie 2005 (indecisa) - Bucuresti
Lavinia (prietena Ancai)+ Catalin ................11 Iunie 2005 - Colonade
Pupezica ..................... 2 Iulie 2005
Bibyrox ..................... 16 Iulie 2005 - Bucuresti
Flafi ........................ 20 August 2005


Bine ai venit Flafi! Asteptam mai multe amanunte despre viitoarea ta nunta.

Pupici la miresici Muahhhh

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

http://photos.yahoo.com/bibyroxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Leyla...Kopilash pana la urma v-ati hotarat asupra datei?! Ca sa stie fata sa va treaca in listutza
Voi cum faceti cu rochia de mireasa, costum mire, verighete? Cand va apucati de cumparaturi? Noi ne gandeam sa incepem sa cumparam prin martie, aprilie... ca pana in iulie mai e.

Kissssss

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

http://photos.yahoo.com/bibyroxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Kopilash, uita-te pe link-ul asta:
http://www.parohia-precupetii-vechi.ro/calendar_pascal.htm
Acolo scrie ca postul Sf. Apostoli Petru si Pavel incepe pe 27 iunie si dureaza doua zile (in partea finala a tabelului de pe pagina scrie lucrul asta)...deci pe 25 iunie 2005 nu e post

Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede. (Confucius)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Multumesc frumos Ada pentru confirmare. Eu cand am scris prima oara mesajul in care spuneam ca Postul va fi mult mai scurt la anul (si nu o ziceam de la mine, sunasem la Patriarhie sa intreb!), nu prea am fost convingatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Salutare!
Va multumesc pt primire.
trebuie sa recunosc ca sunt ff stresata din cauza nuntii. Informatiile de pe acest forum au fost salvatoare pt mine. Sper sa fiu si eu folositoare forumului ...Am o groaza de intrebari, de nelamuriri...
Despre nunta mea:
va fi la restaurantul Casa Alba din Baneasa, era cat pe aci sa fie la hanul lui manuc, dar am citit aici pe forum atatea de rau, ca ne-am razgandit.
biserica nu e stabilita inca, duminica asat o sa caut o biserica. Poate voi aveti idei. trebuie sa fie cat mai aproape de iesirea pre ploiesti, pt cei care vin din afara orasului, sa fie frumoasa si cocheta.
peste 2 saptamani fac logodna la biserica
si pana acum cam atat despre nunta mea.
Daca vreti va pot da informatii despre restaurantele colindate de mine pt a gasi cea mai buna varianta.
va pup si va multumesc mult!
sunteti niste scumpe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Flafi,
Si mie imi trecuse prin cap saptamana asta Casa Alba. Tu pentru cand ai rezervat? si stii cumva este acolo gradina sau terasa unde se poate aface afara? Inauntru care este capacitatea? si chiar mi-ar fi de mare folos alte info despre alte locatii.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna leyla!
La Casa Alba este absolut superb, este in genul clubul diplomatilor. Au terase, este in padure, au gradina, locuri de parcare, 2 saloane mari inauntru ( unul de 100 locuri - pe ala l-am luat eu si unul de 80 ca o crama e), se plateste un avans de vreo 200-300 euro cat poti da, servirea e super, patronul e f. de treaba, te si sfatuieste te ajuta etc.
Acum nu stiu ce te intereseaza pe tine la restaurante, cate persoane ai, cati bani vrei sa da etc
Locuri frumoase, dar scumpe sunt:
locanta jaristea- e frumos acolo, cam incarcat, dar e f. scump meniul, cam 100 locuri
casa capsa- frumos, elegant, dar nu e o sala mare, sunt 2 saLI lipite, nu poti vedea toti mesenii, au locuri multe
cercul militar- ff frumos, dar pt o nunta de 200-300 pers
hotel majestic- sala frumoasa, pt 80 locuri
mariott- frumos si scump, pt ca taxeaza toate prostiile cu putinta: imbracatul scaunelor, servirea etc
localuri ieftine, dar... :
complex tei- ieftin poti negocia cu ei, au si sali mari si sali mici, dar nu e prea elegant
hotel continental-sunt cam furaciosi, cam prafuit

Astea imi vin in cap acum, dar daca imi mai aduc aminte iti mai scriu. Daca ai intrebari le astept cu mare placere!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

ma inscriu si eu cu data nuntii 16 IULIE 2005 - BUCURESTI
de abia suntem in faza de cautare a restaurantului... pentru vreo 100 de persoane...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

looool alehiam! In aceeasi zi cu mine!!! Sper sa ne poarte noroc !!! O sa te trec in listuta.. si pana Luni.. poate se mai strang. Ca de acasa nu pot accesa site-ul.. nu stiu ce are!

Kissssss

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

http://photos.yahoo.com/bibyroxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Salutare!
va felicit pentru aceasta idee, si eu ma numar printre voi, cu data de 05.06.2005

Si cu aceasta ocazie vin si cu o intrebare: stie cineva cu cit timp inainte ar trebui sa rezerv biserica, in speta Domnita Balsa?????
Va pupic


roxygeo

Mergi la inceput