Miresele anului 2005

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by zam

Imi trebuie un restaurant de 150 pers.
Stie cineva cum este in Shorley. Am auzit ca este frumos.


Mie personal nu-mi place localul! Du-te intr-o zi si mananca acolo si te convingi... Iti faci macar o parere. Oricum este un local pentru bugetul oricaruia: destul de ieftin!

Pupici

PS: Fetelor cochetelor ati amutzit?

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Aualeuuu...Sorley...e un fel de cantina studenteasca putin cosmetizata: fete de masa oribile, flori artificiale, oribil!

Bibyrox am vazut ca intentionezi sa renunti la fotograf. Mai gandeste-te!
eu cum spuneam, m-am cununat in iulie. Am intrat in sala de ceremonie si pana sa apuc sa clipesc de doua ori, o tantica cu "o perie in mana" si "o limba lunga" a inceput imediat cu indicatii : Miresica o privire la mine! Mirele putin mai aproape! Asa! Zambiti!. I-mi pica fisa! Am pus-o de o cheltuiala neprevazuta, da` acu ce sa fac, ma iau de ea si ma fac de cacao fatza de invitati sau zambesc candid si tamp la aparat? Am ales varianta 2 si uite asa am luat in ochi 12 care m-au costat 1,5 milioane. Cand am vazut pozele mi-am dat seama ca au meritat toti banii. Am avut si noi camera foto digitala, dar pozele alea erau adevarate rebuturi fata de cele facute de madam periutza.

Bibi si David (08.07.2003)
http://community.webshots.com/user/bgoran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

bibyrox sumele de care vorbesc fetele sunt enorme dar din pacate nu sunt departe de adevar! Eu am avut pe 4 sept nunta.Le 65 de invitati, meniu de 36 euro (fara bauturi) am cheltuit in total cu nunta cam 5000 euro. Si nu am avut de transporat persoane din provincie, nu am avut rochie de 1000 euro, nici artificii de exterior.

Cat despre aranjat firma, eu am trecut si pe la firme si pot sa iti spun ca te costa mai mult.

Spor la pregatiri si va pup,
AnaMaria

quote:
Originally posted by bibyrox

Zam in Dr.Taberei stiu Restaurantul Favorit unde a avut nunta cumnatul meu. Mi-a placut foarte mult localul. E inclus si in planurile noastre... Dar nu stiu sa-ti spun preturi..nimic. Doar ca arata bine!

Fetelor voi vorbiti de sume astronomice... Pai daca aveam banii aia imi angajam o firma si gata! Terminam cu stres si cu tot... Dar fiecare dupa posibilitati. Oricum ar fi, important e sa iasa bine pentru toate! Si.. de ce nu?! Super ar fi sa ne si intalnim... la nuntile noastre bineinteles. Eu una (daca mai tinem legatura pana atunci) va trimit invitatie.



"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Bibi, ai facut cununia cumva la sectorul 3?
Eu acolo am facut cununia si mi s-a intamplat acelasi lucru. Noua ne-a zis ca ne costa 1 mil. Initial nu voiam sa le luam, dar nu aveam chef sa ne certam cu ea asa ca le-am platit. Inca nu am reusit sa ridicam pozele si asteptam cu nerabdare sa vedem cum au iesit.


quote:
Originally posted by bibi

Aualeuuu...Sorley...e un fel de cantina studenteasca putin cosmetizata: fete de masa oribile, flori artificiale, oribil!

Bibyrox am vazut ca intentionezi sa renunti la fotograf. Mai gandeste-te!
eu cum spuneam, m-am cununat in iulie. Am intrat in sala de ceremonie si pana sa apuc sa clipesc de doua ori, o tantica cu "o perie in mana" si "o limba lunga" a inceput imediat cu indicatii : Miresica o privire la mine! Mirele putin mai aproape! Asa! Zambiti!. I-mi pica fisa! Am pus-o de o cheltuiala neprevazuta, da` acu ce sa fac, ma iau de ea si ma fac de cacao fatza de invitati sau zambesc candid si tamp la aparat? Am ales varianta 2 si uite asa am luat in ochi 12 care m-au costat 1,5 milioane. Cand am vazut pozele mi-am dat seama ca au meritat toti banii. Am avut si noi camera foto digitala, dar pozele alea erau adevarate rebuturi fata de cele facute de madam periutza.

Bibi si David (08.07.2003)
http://community.webshots.com/user/bgoran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by Michelle_2004

bibyrox sumele de care vorbesc fetele sunt enorme dar din pacate nu sunt departe de adevar! Eu am avut pe 4 sept nunta.Le 65 de invitati, meniu de 36 euro (fara bauturi) am cheltuit in total cu nunta cam 5000 euro. Si nu am avut de transporat persoane din provincie, nu am avut rochie de 1000 euro, nici artificii de exterior.

Cat despre aranjat firma, eu am trecut si pe la firme si pot sa iti spun ca te costa mai mult.

Spor la pregatiri si va pup,
AnaMaria


Michelle e si normal sa te duca la 5000 de Euro daca ai avut un meniu de 36 Euro fara bautura!!!Eu nu dau pe meniu mai mult de 22 Euro..maxim! Dar.. am mai spus: depinde de posibilitatile fiecaruia! Si gandeste-te ca noi ne vom face nunta singuri-singurei. Parintii lui nu au de unde sa ne ajute ca ar face-o iar ai mei desi au de unde nu ne ajuta pentru ca nu sunt de acord cu relatia noastra. Asa ca dupa 11 ani am hotarat sa nu mai astept sa inteleaga ai mei odata si sa accepte! O sa-mi fac nunta exact cu 1000 Euro! Si va garantez ca o sa iasa exact asa cum imi doresc pentru ca sunt foarte ambitioasa si optimista! Hai ca m-am enervat! Unde-i Ankalaura?


"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Bibilico renunt(inca nu stiu sigur!) la fotograf personal.. pe care sa-l angajam noi. Dar la cel de la Cununia Civila (care este colaborator cu Primaria NU! Stiu cum ies pozele facute acolo! Si ala ma gaseste el singur nu trebuie sa-l caut eu!

Pupici

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Da, poate ca eu am dat un pic cam mult pe meniu asta a fost alegerea mea, dar am avut doar 65 de invitati! Si crezi ca diferenta de la 22 euro pe meniu la 36 este de 4000 euro?
Oricum daca reusesti sa faci nunta cu 1000 euro bravo tie, eu ti-am spus doar cat m-a costat pe mine si care e parerea mea, nu vad de te trebuie sa te enervezi! Si sa stii ca si eu mi-am facut nunta singura ca nici ai nostri nu au posibilitatea sa ma ajute si nici nu as fi vrut.
Si inca ceva, in cei 5000 euro asa cum am mai spus intra toate cheltuielile: rochia mea, costumul sotului, pantofii, florile, fotograf, cameraman, dj, meniul, bautura.

Multa bafta,
AnaMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Michelle iubita glumeam cand am spus ca m-am enervat . Asa e... "vorba" :"hai ca m-am enervat acum!". Bineinteles ca tu ai vrut sa ne dai un sfat si chiar apreciez! Dar eu nu am de unde sa scot atatia bani. Si noi tot cam 60 de persoane vom aveam !
Nu se enerveaza fata asa repede.. stai linistita !!!
Ia de-aici sa-ti mai treaca supararea :

Pupicei grashi muahhhhh

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Hai ca mi-a trecut .
Va pup si spor la pregatiri viitoarelor miresici.

PS: saptamana viitoare o sa ma laud si eu la voi cu pozele de la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by Michelle_2004

Hai ca mi-a trecut .
Va pup si spor la pregatiri viitoarelor miresici.

PS: saptamana viitoare o sa ma laud si eu la voi cu pozele de la nunta


Saru'mana! Abia astept sa te vad!!! Sper sa nu ne uiti acum ca esti "doamna".

Pupicei si sa mai vii pe la noi!!!

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput