Miresele anului 2005

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Da, AnaMaria, la primaria sector 3 am facut cununia. Ai sa vezi ca pozele sunt super!

Bibi si David (08.07.2003)
http://community.webshots.com/user/bgoran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Hehehe!
Hop si eu!
La Shorley este tiganie! Pardon cui ii place! In nici un caz de nunta!
DOI: Sa imi spuneti si mie va rog, cum naiba ajungeti la sumele astea?
descurajati omenirea, mai fetelor!
Las' ca fac eu lista si va spun cat ne costa pe noi!

Iar pentru cine vrea sa faca o economie, nu de zgarcenie, ci pentru ca poate n-au parintii "verzisori"....
Eu am o colega foarte talentata la fotografiat, ne va face ea pozele. Restul, instantanee... perobabil ca la primarie ne vor baga pe gat "pozarul".
Cameraman nu luam, deja majoritatea prietenilor nostri au camere video, si vom face dDUPA o selectie.
DJ, nu formatie, nu stiu de unde s-au scos sumele alea cu 300-400 de euroi la DJ, noi avem unul cu 100 de euro.
Evident ca nu inchiriem limuzina, dar am vorbit cu seful lui Ovidiu si "ne lasa" in Mazda 6 a lui.... Adica super masina nene!
cred ca renuntam si la baloane, restaurantul are o nota sobra, clasica, de castel, si gustul meu are ceva impotriva baloanelor.
Rochie deja stiti cat a costat, 4 mil 200 pentru cine nu stie. Si este foarte discreta, fara pompoane si flori si broderii. Si am vazut si una la 3 mil 200 care mi-a placut foarte mult.
Costumul lui Ovidiu - avem doua variante. Unul mai ... clasic, care e vreo 2 mil jumate, plus camasa aia de 550 de mii facuta la Braila, super material, nu plastic. Daca nu, am ales unul de la House of Art, care e SUPER SUPER, din casmir, cu 4 milioane. Plus camasa, fireste.
Invitatiile au fost 16.020. Am facut 85 de buc. Am platit curierul, ca le-am comandat pe net. Cu totul vreun milion jumate.

Ia aduntati nene pana aici, ia vedeti cat va da!


Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:



Si noi am facut niste calcule si ne-am cam ingrozit la ce suma am ajuns 9-10.000E, si fara prea multe fite zic eu..
30E meniul fara bautura, fructe, tort, deci cu totul probabil sub 40E.La 150 pers inseamna 6000E, adaug fotograf cameraman ( din ce zic fetele te duc cam la 500 amandoi), vreau un DJ bun,invitatii, baloane, verighete, hainute...

Si noi ne facem singuri nunta, sper doar sa-mi acopar cat mai mult din cheltuieli, sa avem datorii cat mai putine dupa.Si neaparat luna de miere, care o vom rezerva inainte, ca indiferent cum vom iesi la sfarsit, sa n-o ratam.Pe viitorul meu sot numai asta il entuziasmeaza din toate pregatirile..

Sper sa reusim sa platim cat mai multe pe parcurs, dar mai e destul.

Sunt convinsa ca indiferent cat ne va costa pe fiecare dintre noi, nuntile vor fi toate superbe, pt ca important e evenimentul in sine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Daca fac un calculpot spune ca numai ziua de sambata (ziua nuntii propriu zis) ne-a costat aprox 7000-8000 de euro: meniu 30 euro,imbracaminte si incaltaminte miri, aranjamentul restaurantului(baloane, huse), dj, cameraman, foto, buchete, bautura restaurant.
Poate si mai bine de aceasta suma caci nicodata nu am facut un calcul total. Si asta fara luna de miere, vieneri si duminica

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

eh fetelor,mi-a ma ivenit IMINA (a se citi inima)la loc...credeam ca sunt singura care a pus in joc o asemenea suma da bani si deja imi puneam intrebari apropo de sanatatea mea mintala si unde am gresit.
dar vad ca mai sunt si altii ca mine.

nunta mea nu o sa fie cu fitze,artificii exterioare sau mai stiu eu ce..o sa fie o nunta normala cu 150 de invitati.si vorba aia pupezicaca si eu stau sa ma intreb daca resusesc sa acopar cheltuilile de nunta macar..dar nu cred ca voi putea.

pupezicadoua intrebari..unde plecati in luna de miere???si cum ai reusit sa-i trezesti interesul viitorului tau sot???:P

al meu viitor sot a gasit aseara forumul deschis ...eram inspatele lui si chiar ma gandeam ce zice..supripza el care pana acu nu s-a agitat deloc...s-a apucat sa citeasca tota raspnsurile cu interes...pacat ca a trebuit sa plec de acasa si nu am avut timp sa vb cu el.dar nu-i nimik il trag eu de limba.
ma duc sa-mi fac o ca pic de somn

pupici la toate

kopilash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Fetelor m-ati ingrozit...9-10.000 euro...poate ati bagat deshtu gresit...dar cred ca este prea mult
Noi am bagat 2500 euro poate 3000 dar e mult 3000...pana
Avem nunta pe 23 oct...si sper sa nu depasesc bugetul acesta. am achitat si honey-moon-ul, care a costat 200 euroi (5 nopti + 2 mese)....asha ca am scapat de o grija (doar neste banutzi acolo)...si atat
...si spor la economii

Albinutzza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Vai nu-mi vine sa cred. Nu pot sa cred ca am asa noroc. Vara-mea si-a rezervat restaurant pentru nunta in aceeasi zi cu mine .Ce ma fac ca e vara buna cu mine .. nici nu stiu ce sa fac si mor sa-mi schimb acu' planurile de nunta din cauza asta. Nici nu cred ca mai gasesc rezervare pentru alta data , si la o sala pentru cat invitati avem noi. Off..

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

Buna dimineata miresici!

Pt Alecsia: pai daca tu ti-ai ales prima data, ea ar trebui sa schimbe. Vorbeste cu ea, nu e normala? Ce data ti-ai ales si unde faceti nunta?Ea stie ca are aceeasi data cu tine? Imi pare rau..

Albinutzza,din calculele mele, n-ai observat ca numai restaurantul e 6000E?pt 150 pers.Cei 2500 pe care i-ai cheltuit cuprind si restaurantul, nu cred ca doar nu l-ai platit in avans.

Pt kopilash: in ceea ce priveste interesul viitorului meu sot (cum suna) am zis ca practic nu exista, decat in ceea ce priveste destinatia pt luna de miere. Zice ca mai e atat de mult, ca o sa-l capiez de cap dc vorbim de acuma numai despre nunta, pt ca eu sunt f. entuziasmata si deschid subiectul in fiecare zi.
Cat despre luna de miere, nu ne-am hotarat, astept targul de turism din aprilie, dar vrem sa fie niste insule si sa ne permitem Mi-ar fi placut in Maldive, Mauritius, Rep Dominicana, ...dar cd am vazut cat costa m-am linistit. Unele mai aproape-insulele Canare(in SV Spaniei) cred. A, si mai vroiam Thailanda, dar cica ploua in iunie, iulie.

Ar mai fi multe de zis, dar mai e timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

pupezica,m-am mai linistit..am crezut ca doar al meu sot poate sa faca pe dezinteresatul dar vad ca nu.la ora asta cred ca daca ii spun ca merg in chiloti la biserica zice ca e e bine din parte lui
Albinutzza si din calculele mele numai restaurantul ma costa cam 4500eur ca sa nu mai vorbim de transport care pana la ora asta nu am gasit sub 1000usd.nu stiu cum a reusit tu sa te limitezi la suma aceea dar daca ai reusit felicitari...
oricum cred ca si la mine si la pupezica sumele sunt rotunjite in plus...asa o marja de eroare.

asa..neatza la toate ca eu acu m-am trezit!
kopilash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza miresicile mele frumoase si harnicutze!!! Mi-a fost tare dor de voi!!! Dar al meu Gigel (calculatorul de acasa) nu mere' pe desprecopii.com... nu stiu si nu inteleg de ce. Cum ati petrecut in week-end?
Noi Vineri am fost de am vazut Restaurantul Herastrau... scump nenica! Si plus de asta nu-mi place pentru ca se fac mai multe nunti.. au multe sali. No way!!! Asa nu vreau!
Sambata am fost cu nashii la Riviera... dragutz, cochet dar au niste conditii de mori.. Auzi "peste la alegere"! Meniul traditional (fara peste! Ce traditional o fii asta???) costa 20 Euro iar daca vrei peste si salata la friptura inca 5 Euro!!! Oricum rezervarile se fac din Ianuarie! Am mai fost la un restaurant printr-o cunostinta... si pana la urma acolo va ramane! Este rustic, dragutz si omul foarte de treaba. Pretul este in lei iar in momentul in care batem palma nu se mai modifica nimic indiferent cat de mult vor creste preturile pana la anu'! Un om foarte de treaba... ma rog... e si printr-o relatie "tare". Au masina de aburi, masina de spuma, joc de lumini... foarte misto! Restul...aranjamentul restaurantului etc. am contactat o firma si nu ma mai doare capul. Cam atat miresicile mele ca azi am mult de munca!
Acum... dupa tot ce v-am povestit... spuneti voi... nu-i asa ca am fost harnicutza??? Hihihi..

Pupicei grasi muah

PS: Hai sa inchidem aici si sa deschidem Miresele anului 2005 (2)

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

Daca vreti sa ne cunoastem :)

Mergi la inceput