Povestea mea!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

Poate a plecat in luna de miere! Ce bine ar fi!
Dar te rugam, da-ne un semn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

da fetelor si eu vreau sa vad ce mai face Lorellay, eu am fost 2 sapt in cocediu si cand m-am intors am citit sa vad ce s-a mai intamplat ...

Sper ca sufleteste si-a gasit linistea ... macar pentru bebe ...

Lorellay si sper ca toate sa fie asa cum iti doresti ...

" Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii."
I. Golescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-oana spune:

vineri e 1 octombrie, data limita.
ce credeti se vor insura???



O.
Om intr-adevar bun e numai acela care ar fi putut fi rau si n-a fost.
Nicolae IORGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Cu bebe in burtica sau nu...daca persoana respectiva nu face pasul spre casatorie din PROPRIE CONVINGERE ci doar este fortata, atunci cu siguranta mai tarziu nu va fi mai bine. Sa intelegem odata ca dragoste cu sila nu se poate! Si faptul ca-i atat de nehotarat... Personal nu as trage de maneca un asemnea om! Si in viata mea nu am auzit motiv mai pueril : ca nu poate sa isi intemeieze o relatie/familie decat dupa ce o vede pe fosta aranjata!!! Pai sa se duca s-o aranjeze el personal!
Si cand ai ales sa faci coplilul ti-ai asumat din start statutul de mama singura.
Acum nu trebuie decat sa te concentrezi asupra ta si a copilului. Nici nu stii ce sentimente deosebite te incearca atunci cand vei simti primele miscari ale lui bebe la tine in burtica! Totul in jur dispare si nu astepti decat alte si alte miscari ale lui bebe.
Si mai ales vorbeste cu parintii tai, nici nu stii cat de mult conteaza !!!
Si viata nu incepe si se termina cu un singur barbat.
Iti doresc multa sanatate, sa fii puternica si sa ai grija de tine si bebe.

Carolyne si bebelina din burtica (aproape 40 de saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Stam cu sufletul la gura si tu n-ai mila de noi. Spune ceva, orice!
Subcriu si eu ideii de a discuta cu parintii tai. N-ai idee ce sfaturi minunate iti pot da si cat de aproape de tine pot fi!

Bibi si David (08.07.2003)
http://community.webshots.com/user/bgoran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Salut!
Scuze ca nu am mai aparut!Ieri m-am intors de la Tmisoara, de la un curs post universitar.A fost tare naspa ca a fost vremea tare urata.
Burtica mea creste vazand cu ochii.Parca a explodat dintr-o data!
Prietenul meu e plecat din tara,am plecat de-odata.Si el se intoarce azi.Suntem plecat din data de 21 amandoi.Am vorbit la telefon si ne-am scris mesaje frumoase in tot acest timp, dar nu i-am mai spus nimic de casatorie sau de 1 oct.Si totul e ok asa!dar nu stiu cat o sa pot eu sa tac, pentru ca pe mine ma macina problema asta chiar daca nu ii spun nimic.
Vad din ce in ce mai mult ca am nevoie de cineva sa ma ajute, nu stiu cum mi-ar fi singura in aceste momente.Nu stiu ce o sa fac, nu stiu cat va dura linistea asta, pentru ca nu e si sufleteasca.Probabil ca intr-o zi o sa plec fara sa mai spun nimic si fara sa ma mai uit inapoi.
Mi-e tare greu, dar trebuie si sunt o femeie putrnica si o sa fac fata oricarei situatii.Trebuie!Cateodata ma gandesc la simplul fapt ca port in mine o alta viata si imi dau seama ca nu sunt mai prejos decat un barbat si sunt lucruri importante p care ei nu le-ar putea face.
Va multumesc

Va pupic,
tzoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

bine ai revenit Lorellay ...

Ma bucur ca incepi sa-ti revii ... draga mea incearca macar o zi sa nu te mai gandesti la acest subiect! Sti ma gandeam ca din tot ce povestesti tu ... viata ta se-nvarte doar in jurul "lui" ... tu nu ai prieteni ? Nu da ultimaturi ... daca as putea fi langa tine ...

Fi tare si incearca sa te detasezi ... tu nu ai nici un hobby ? nici o pasiune ? daca eram de acolo cu siguranta te scoteam in oras ... sa ne distram ca intre noi fetele ...



" Cind trupul iti patimeste alearga la doctor, iar cind sufletul iti patimeste cheama un prieten, caci dulcele glas al prietenii este cel mai bun leac al durerii."
I. Golescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Nu am prieteni penntru ca nu am avut ocazia sa imi fac.Si mi-e tare greu dar chiar nu am cu cine sa ies la un suc macar.Colegii de servici sunt mai invarsta si nu ies in oras.
Stau in casa toata ziua:treaba, tv, citit.Ma mai plimb cateodata, dar nu-mi place singura.


Va pupic,
tzoc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

O Doamne cum poti fii atat de naiva?! Omul ala nu o sa se casatoreasca cu tine veci iar daca o va face vei fii tot timpul un second. Cum adica fosta sa nu fie suparata si jignita???????!!!!!!! Pana nu e aranjata???????? Ce-i asta? Fugi! Copilul o sa creasca, o sa fii ajutata de parinti si intr-un final ai sa ai si tu pe cineva care sa te iubeasca si sa aiba grija de copilul tau. Eu nu inteleg cum de ai putut sa fii atat de naiva si sa te lasi purtata pe valurile minciunilor lui. Nu te supara acum pe mine dar sincer trebuia sa iti dai seama de ce fel de om e inainte de a ajunge in situatia asta.

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Macar a trecut si ultimatumul dat de fosta, sa speram ca tipa se supara suficient cat sa nu il mai vrea, ca macar ea sa fie eliminata dintre probleme. Dar din cate ai spus la un moment dat ziceai ca ti-a promis ca se duce sa vada ce acte va trebuiesc si de data. Sa inteleg ca nu s-a mai dus? Oricum, mi se pare ca nu prea are in cap idei de insuratoare. De prezentat parintilor, te-a prezentat pana la urma? Tare ciudati oameni trebuie sa fie si aia ca nu il pun ei sa faca acest lucru macar..

Poze cu noi

Mamica de octombrie-noiembrie, sper

Mergi la inceput